Упис у средњу школу 2016/2017

УПУТСТВО ЗА ПОСТУПАК ПРИГОВОРА НА РЕЗУЛТАТЕ ЗАВРШНОГ ИСПИТА

УПУТСТВО ЗА ОЦЕЊИВАЊЕ КОМБИНОВАНОГ ТЕСТА НА  ЗАВРШНОМ ИСПИТУ 2016

УПУТСТВО ЗА ПРЕГЛЕДАЊЕ  ТЕСТА ИЗ МАТЕМАТИКЕ НА ЗАВРШНОМ ИСПИТУ  2016

Допуна упутства за прегледање теста из математике

УПУТСТВО ЗА ПРЕГЛЕДАЊЕ  ТЕСТА ИЗ СРПСКОГ ЈЕЗИКА
НА ЗАВРШНОМ ИСПИТУ  НА КРАЈУ ОСНОВНОГ ОБРАЗОВАЊА И ВАСПИТАЊА
 школска 2015/2016 година

УПУТСТВО ЗА УЧЕНИКЕ ЗА ЗАВРШНИ  ИСПИТ

УПУТСТВО ЗА РОДИТЕЉЕ ЗА ЗАВРШНИ  ИСПИТ

РАСПОРЕД ОДРЖАВАЊА ПРИПРЕМНЕ НАСТАВЕ ЗА ОСМАКЕ

КАЛЕНДАР АКТИВНОСТИ
 ЗА СПРОВОЂЕЊЕ ЗАВРШНОГ ИСПИТА ЗА ШКОЛСКУ 2015/2016. ГОДИНУ
 И УПИСА УЧЕНИКА У СРЕДЊУ ШКОЛУ 2016/2017. ГОДИНУ

КОНКУРС ЗА УПИС У СРЕДЊЕ ШКОЛЕ- УВОДНИ ДЕО.

КОНКУРС ЗА УПИС У СРЕДЊЕ ШКОЛЕ- ЗДРАВСТВЕНИ УСЛОВИ

КАТАЛОГ ШКОЛА, ОБРАЗОВНИХ ПРОФИЛА И СМЕРОВА

Правилник o  упису ученика у средњу школу    -  Правилником о упису у средњу школу 2016/17. године уведене су две важне новине:
·         Предвиђено да право уписа у гимназију и средњу стручну четворогодишњу школу имају само кандидати са најмање 50 бодова остварених на основу успеха током школовања и полагања завршног испита.
·         Бодови остварени на такмичењима у осмом разреду рачунаће се само за кандидате који конкуришу за упис у школе и одељења за које се полаже пријемни испит. Резултати којих такмичења и на који начин ће бити вредновати можете погледати  у правилнику.

Правилник о мерилима и поступку за упис ученика - припадника ромскe националне мањине у средњу школу под повољнијим условима ради постизања пуне равноправности

Обавештење о реализацији пробног завршног испита
за ученике и родитеље осмог разреда

УПУТСТВО ЗА ДЕЖУРНЕ НАСТАВНИКЕ      на ПРОБНОМ ЗАВРШНОМ ИСПИТУ

ВОДИЧ ЗА ИЗБОР ЗАНИМАЊА
Драги осмаци,
Национална служба за запошљавање израдила је  интерактивни водич за избор занимања (www.vodiczaosnovce.nsz.gov.rs) који вам  може помоћи да боље упознате себе (своје способности, интересовања и особине личности, који су од значаја за избор занимања), али и свет занимања, као и школе које до њих воде.  Погледајте, посветите мало времена изради интерактивних упитника, сазнајте више о профилима, смеровима, занимањима... За  задовољавајући избор је важно имати што више релевантних информација. Препоручујемо!

СЛИКЕ  СА САЈМА   САЈАМ ОБРАЗОВАЊА  31. МАРТА 2016.  У великој фискултурној сали 31. марта 2016. године одржан је по први пут у нашој школи  Сајам образовања. Учешће је узело 18 школа које су се детаљно и  уз обиље промотивног материјала  представиле нашим ученицима и родитељима. Сви који су посетили сајам видели су  да  он представља  најбољи начин да се ученици упознају са постојећим  средњим школама. Број школа које присуствују сајму повећаваће се, надамо се, из године у годину.  Оцена догађаја - одличан 5.

Поштовани ученици и родитељи,
Потрудићемо се да на овој страници објавимо све најважније информације о завршном испиту и упису у средњу школу.
Сви ученици који заврше основну школу и положе завршни испит могу да наставе школовање у некој од  гимназија, средњих стручних  или уметничких школа.
Рангирање приликом уписа у средњу школу врши се на основу збира  бодова остварених по основу школског успеха (највише 70) и бодова остварених на завршном испиту (максимално 30). Уколико су у осмом разреду освојили неку од награда на републичком или међународним  такмичењима, ученици  могу остварити и додатне бодове (максимално 20).
Бодови остварени по основу школског успеха рачунају се тако што се саберу на следећи начин добијене врености:
·         Успех на крају шестог разреда (просечна оцена) помножен са четири и
·         Успех на крају седмог и осмог разреда (просечна оцена) помножени са пет.
На завршном испиту ученици полажу три теста: из српског језика, математике и комбиновани тест (хемија, физика, биологија, историја и географија). На сваком од ових тестова ученик може максимално да оствари по 10 бодова.
Подаци о  броју бодова које су имали последњи уписани током уписа у средње школе школске 2015/2016. године у средњим школама и гимназијама на територији Београда налази се у холу школе