ПОСЕТА БИБЛИОТЕЦИ ГРАДА БЕОГРАДА

Датум: 30. Oktobar 2015 09:35 Категорија: Новости

У среду, 28.октобра 2015.године, ученици петог разреда посетили су дечје одељење Библиотеке града Београда "Чика Јова Змај". Ученици су уживали у изложби слика и играчака направљених од дрвета и картона која је била пропраћена живом музиком на гитари. На изложби смо били примећени гости, па је новинарка са радио Лазаревца замолила наше ђаке да дају кратак интерву о утисцима са изложбе.

У СУСРЕТ САЈМУ КЊИГА

Датум: 23. Oktobar 2015 11:16 Категорија: Новости

У среду, 21.октобра 2015.године, чланови библиотечке секције покренули су акцију дружења са књигом поводом предстојећег Сајма књига у Београду. Ученици су сређивали полице са књигама, издавали књиге ђацима школе и разговарали  о књигама које читају у слободно време. Посебно су уживали што су својим радовима обојили библиотеку креативним и ведрим духом. Следеће недеље чланови секције посетиће Сајам књига и припремити још много активности у месецу књиге.

ОТВОРЕНА ВРАТА- 21. 10. 2015.

Датум: 19. Oktobar 2015 16:59 Категорија: Новости

Поштовани родитељи, обавештавамо вас да су  заједничка отворена врата свих наставника заказана за среду 21. октобра, од 16 до 18 часова. Отвореним вратима ће присуствовати сви предметни  наставници који предају у старијим разредима.

Дан здраве хране-16. октобар

Датум: 17. Oktobar 2015 17:20 Категорија: Новости

Наша школа је  обележила Дан здраве хране- 16. октобар.

DSCN7176 DSCN7183

Међународни дан девојчица

Датум: 17. Oktobar 2015 17:15 Категорија: Новости

15.10.2015. У Свечаној сали општине Врачар организовано је обележавање Међународног дана девојчица. Тридесет ученица наше школе са наставницом географије Невенком Миливојевић учествовале су у различитим радионицама и другим интерактивним активностима у којима су разговарале о различитим занимањима које могу да изаберу у својој каријери. Међународни дан девојчица, намењен је промовисању права девојчица и повећању свести о неравноправности са којом се суочавају девојчице.

Picture 009 Picture 025Picture 011 Picture 012 (1)

„КОЛАЧ МАЛИ А ДЕЧИЈЕ СРЦЕ ВЕЛИКО“

Датум: 11. Oktobar 2015 14:38 Категорија: Новости

1. 10. 2015. године УЧЕНИЧКИ ПАРЛАМЕНТ наше школе учествовао је у оквиру ДЕЧИЈЕ НЕДЕЉЕу хуманитарној акцији „КОЛАЧ МАЛИ А ДЕЧИЈЕ СРЦЕ ВЕЛИКО“.  Двадесет ученика са наставницом географије Невенком Миливојевић продавали су своје колаче са осталим школама са Врачара у паркићу код споменика Петра Бојовића и успели да сакупе највише средстава (212оо динара) за куповину ортопедског помагала и хируршку интервенцију лица ученице ОШ“Светозар Марковић“, која је повређена у тешкој саобраћајној несрећи. Акцију је организовало удружење „Пријатељи деце Врачара“. Ученици наше школе су још једном показали  хуманост на делу и увек ће учествовати у оваквим акцијама.

DSCN7121DSCN7137DSCN7123  DSCN7124DSCN7115DSCN7122   DSCN7125 DSCN7127  DSCN7129    DSCN7133

ОБЕЛЕЖАВАЊЕ ДЕЧЈЕ НЕДЕЉЕ У НАШОЈ ШКОЛИ

Датум: 09. Oktobar 2015 12:21 Категорија: Новости

Дечја недеља има дугу и богату традицију. Први пут код нас је одржана 1934. године, а од 1987. године уведена је на предлог организације Пријатељи деце Србије и одржава се сваке прве недеље у месецу октобру.  Ове године, Дечја недеља обележена је у периоду 5-11.октобра 2015. године и њен мото је био: ПОДРШКА ПОРОДИЦИ - НАЈБОЉА ПОДРШКА ДЕЦИ!
Захваљујући учитељима, наставницима и психологу школе, Дечја недеља у нашој школи протекла је у веселој и лепој атмосфери.

Светски дан заштите животиња

Датум: 06. Oktobar 2015 13:12 Категорија: Новости

Ученички парламент наше школе уз подршку наставнице Невенке Миливојевић обележио је 4. октобар Светски дан заштите животиња презентацијом ученицима четвртих разреда и њиховим учитељицама.На занимљив начин су млађим друговима објаснили које животиње више не живе на нашој планети а које су угрожене и како они могу да помогну животињама у њиховој околини. Речено им је да су животиње равноправни становници наше планете са којима делимо живот на њој. На крају презентације организован је квиз дечаци против девојчица, где су победу однеле девојчице које су као награду добиле бананице, али су их поделиле са својим друговима.

DSCN7079DSCN7080

Наградни излет-Аранђеловац 2015

Датум: 05. Oktobar 2015 20:56 Категорија: Новости

Ученици наше школе који су прошле године  освојили места на општинским, градским и републичким такмичењима ове године су награђени бесплатном екскурзијом. Они су на најбољи начин промовисали нашу школу у локалној заједници, општини, граду Београду али и у целој Републици Србији јер су наши ученици  Душан Белча и Невена Чубриловић освојили награде и на Републичким такмичаењима из физике и математике.

Термин за излет – 3. октобар  показао се као савршен по питању временских услова, али и  као  добар начин да се започене месец  октобар- стицањем нових знања на најбољи могући начин – кроз игру, путовање и уживање.

Прво одредиште на нашем путу био је Орашац, место у коме је подигнут Први српски устанак.  Ту смо имали прилику да видимо прелепу основну  школу   изграђену 1932. у спомен на устанак, која и носи то име „Први српски устанак“. Поред школе  се налазе   музеј и  црква Вазнесење Господње у којој смо од кустоса музеја послушали причу о устанку, устаницима и Карађорђу Петровићу.DSCN6937DSC_1265

Сребро са Олимпијаде!

Датум: 05. Oktobar 2015 00:19 Категорија: Достигнућа

Ученици I/1 освојили су 2. место у финалу првих Спортских игара врачарских првака