Обавештење о тесту из математике

Датум: 16. Jun 2016 17:46 Категорија: Новости

Кључ теста из математике можете погледати у  одељку  УПИС.

КВИЗ „ЗАБАВИ СЕ, РАЗМРДАЈ СЕ“ ЗА КРАЈ ПРВОГ РАЗРЕДА

Датум: 15. Jun 2016 21:46 Категорија: Новости

Школска година је пролетела. Да би наши прваци сам крај свечано обележили, а дружење и рад памтили још веселије, учитељице Милана Митић, Драгана Милићевић, Бојана Драгојевић и наставница Јована Мијић су за ученике I-3 одељења у понедељак 13.6. у малој сали организовале квиз „ЗАБАВИ СЕ, РАЗМРДАЈ СЕ“. Ученици су били подељени у екипу Забави се и екипу Размрдај се. Да би свима било занимљивије укључили смо и родитеље, па су се и они нашли у улогама такмичара, водитеља и чланова жирија. Кроз игру и забаву проверили смо шта смо научили из српског језика, математике, опште културе и показали своју физичку спретност. Публика је здушно навијала, а такмичари се својски трудили, па је било свега - и смеха и суза, и радовања и љутње, али се све завршило у спортском духу. Победу је однела екипа Размрдај се, а сви су се на крају засладили тортом у холу школе, и са собом понели најлепше успомене са овог дружења.

Погледајте остале слике у Галерији.

Обавештење о тесту из српског језика

Датум: 15. Jun 2016 16:14 Категорија: Новости

Упутство за оцењивање теста из српског језика, тј. кључ теста, налази се у  делу  УПИС

Први глас продуженог боравка

Датум: 13. Jun 2016 23:13 Категорија: Новости

Сви ученици од првог до четвртог разреда који иду у продужени боравак могли су да се пријаве за такмичење Први глас продуженог боравка. Такмичење је организовано кроз више етапа: прво су релаизоване квалификације, затим је уследило четвртфинале и на крају финални део. Певање и наступ је оцењивао наш стручни жири који су сачињавали млађи и старији ученици као и наставница енглеског језика Јована Мијић.

У Сирогојну, на рекреативној!

Датум: 10. Jun 2016 20:44 Категорија: Новости

Ученици првог,  трећег и четвртог разреда су ове године рекреативну наставу провели у Сирогојну, на Златибору.  Седам  незаборавних дана од 25. маја до 1. јуна уживали су у лепом времену, дружењу, спортским активностима  и првенствено природи.

ПОГЛЕДАЈТЕ  СВЕ СЛИКЕ У ГАЛЕРИЈИ

ТАКМИЧЕЊЕ УЧЕНИКА ПРВОГ РАЗРЕДА У ПОЗНАВАЊУ САОБРАЋАЈА

Датум: 10. Jun 2016 19:38 Категорија: Новости

У четвртак 9.6. у нашој школи АУТО-МОТО КЛУБ ВРАЧАР под покровитељством Градске општине Врачар је организовао едукативну акцију Научи и примени за све ученике првог разреда основих школа Врачара. Циљ је био да наши најмлађи суграђани кроз игру и забаву науче основна правила понашања у саобраћају. Ова акција је поред едукативног имала и такмичарски део. У три игре свако одељење имало је свог представника. У првој игри која је подразумевала одговарање на питања из теста о саобраћајним правилима, прво место освојила је Ружица Врељански из I1. У другој игри погађања циља такмичарским моделом, прво место је освојио Павле Николиз из I2. За вожњу радио управљаног модела прво место освојио је Андреј Блашковић ученик I3. У екипној конкуренцији прво место освојило је одељење I3, друго место одељење I2, а треће место одељење I1. Сви ученици су се, поред тога што су обновили знање о саобраћају, и лепо забавили.

.

ПОГЛЕДАЈТЕ СЛИКЕ У ГАЛЕРИЈИ

ЈОШ ЈЕДНА НАГРАДА ЗА КАТАРИНУ УШЈАК!

Датум: 08. Jun 2016 09:33 Категорија: Новости

Задужбина "Доситеј Обрадовић" доделила је прву награду Катартини Ушјак, ученици четвртог разреда,  за најбољу илустрацију на конкурсу "Радионица за баснописце".  Уручење награда одржано је у понедељак, 6. јуна 2016. године у Зоолошком врту.
Браво за Катарину!

Дефиле малих матураната

Датум: 03. Jun 2016 19:25 Категорија: Новости

У среду 1. јуна  смо се свечано опростили од наших дивних  осмака. Све их је поздравио и пожелео све најбоље у даљем школовању директор школе Влатко Кљајић, а потом су их разредне старешине Зоран Лучић, Невенка Миливојевић и Ивана Младеновић прозвали, а сви ученици наше школе отпратили аплаузом до капије где су и први пут ушли пре осам година.
     Кренули су на дефиле малих матураната са још шест врачарских основних школа. Весели и раздрагани у мајицама чије су боје означавале припадност школи са директорима и разредним старешинама дефиловали су врачарским улицама.
      На Цветном тргу им се обратила председница ГО Врачар Тијана Благојевић и поручила да су Врачарци увек међу најбољима. Затим су букети балона у бојама школа полетели у небо, а оркестар КП2 (где свира и ученик наше школе Реља Констандиновић) извео концерт за мале матуранте.
     Славље је даље настављено уз музику и понеку сузу за крај најлепшег ђачког доба.

Распоред одржавања припремне наставе

Датум: 02. Jun 2016 11:36 Категорија: Новости

ОБАВЕШТЕЊЕ

Распоред одржавања припремне наставе за ученике осмог разреда можете погледати у  одељку   УПИС- УПИС У СРЕДЊУ ШКОЛУ

Осмаци последњег дана у школи

Датум: 01. Jun 2016 21:42 Категорија: Новости

Осмаци  су  крај школске године данас прославили са матурантима осталих врачарских школа у  традиционалној шетњи. У шетњу су их испратили млађи ученици који су им пожелели успех  на завршном испиту као и   и у даљем школовању.

Како подносе растанак можете видети из рада наше ученице Елене Мемиши.

Растајемо се, памтимо
Првог септембра 2008.године први пут смо се сусрели са школом. Она је за нас представљала многе загонетке. Шта ћу ја тамо, зашто морам да носим велики ранац, хоћу ли се и даље дружити са другарима из вртића. Мали осмех на лицу, две плетенице, бела хаљиница. Спремна сам за први школски дан. Улазим у школско двориште узбуђена, кријући се иза маме. Чује се граја деце. Скупили смо се у групице. Распоређују нас по одељењима. Ја сам у одељењу 1/2, и  наставница ми је Бранка Милојевић.   Она је 4.године била уз нас у свим тренуцима. Показала нам је да школа