Приредба у III/2

Датум: 22. Jun 2016 21:40 Категорија: Новости

Дана 13. VI 2016. ученици III2 имали су приредбу поводом завршетка школске године. Заједно са учитељицом Љиљом припремили су програм Литерерно-музичко поподне којим је направљена ретроспекција свих ученичких постигнућа и успеха (ликовних, рецитаторских, спортских, математичких итд.). На приредби је публика уживала уз певање, свирање, играње ученика, читање ученичких песама, рецитовање, глуму... На крају приредбе ученици су се почастили соком и колачима. Од новца прикупљеног од улазница за приредбу, сваки ученик ће 28. VI добити књигу уз ђачку књижицу.

Остале слике погледајте у Галерији.

ОБАВЕШТЕЊЕ О КОМБИНОВАНОМ ТЕСТУ

Датум: 17. Jun 2016 18:09 Категорија: Новости

Кључ  комбинованог  теста и процедуру  улагања  приговора на оцењивање теста можете погледати у одељку УПИС

Обавештење о тесту из математике

Датум: 16. Jun 2016 17:46 Категорија: Новости

Кључ теста из математике можете погледати у  одељку  УПИС.

КВИЗ „ЗАБАВИ СЕ, РАЗМРДАЈ СЕ“ ЗА КРАЈ ПРВОГ РАЗРЕДА

Датум: 15. Jun 2016 21:46 Категорија: Новости

Школска година је пролетела. Да би наши прваци сам крај свечано обележили, а дружење и рад памтили још веселије, учитељице Милана Митић, Драгана Милићевић, Бојана Драгојевић и наставница Јована Мијић су за ученике I-3 одељења у понедељак 13.6. у малој сали организовале квиз „ЗАБАВИ СЕ, РАЗМРДАЈ СЕ“. Ученици су били подељени у екипу Забави се и екипу Размрдај се. Да би свима било занимљивије укључили смо и родитеље, па су се и они нашли у улогама такмичара, водитеља и чланова жирија. Кроз игру и забаву проверили смо шта смо научили из српског језика, математике, опште културе и показали своју физичку спретност. Публика је здушно навијала, а такмичари се својски трудили, па је било свега - и смеха и суза, и радовања и љутње, али се све завршило у спортском духу. Победу је однела екипа Размрдај се, а сви су се на крају засладили тортом у холу школе, и са собом понели најлепше успомене са овог дружења.

Погледајте остале слике у Галерији.

Обавештење о тесту из српског језика

Датум: 15. Jun 2016 16:14 Категорија: Новости

Упутство за оцењивање теста из српског језика, тј. кључ теста, налази се у  делу  УПИС

Први глас продуженог боравка

Датум: 13. Jun 2016 23:13 Категорија: Новости

Сви ученици од првог до четвртог разреда који иду у продужени боравак могли су да се пријаве за такмичење Први глас продуженог боравка. Такмичење је организовано кроз више етапа: прво су релаизоване квалификације, затим је уследило четвртфинале и на крају финални део. Певање и наступ је оцењивао наш стручни жири који су сачињавали млађи и старији ученици као и наставница енглеског језика Јована Мијић.

У Сирогојну, на рекреативној!

Датум: 10. Jun 2016 20:44 Категорија: Новости

Ученици првог,  трећег и четвртог разреда су ове године рекреативну наставу провели у Сирогојну, на Златибору.  Седам  незаборавних дана од 25. маја до 1. јуна уживали су у лепом времену, дружењу, спортским активностима  и првенствено природи.

ПОГЛЕДАЈТЕ  СВЕ СЛИКЕ У ГАЛЕРИЈИ

ТАКМИЧЕЊЕ УЧЕНИКА ПРВОГ РАЗРЕДА У ПОЗНАВАЊУ САОБРАЋАЈА

Датум: 10. Jun 2016 19:38 Категорија: Новости

У четвртак 9.6. у нашој школи АУТО-МОТО КЛУБ ВРАЧАР под покровитељством Градске општине Врачар је организовао едукативну акцију Научи и примени за све ученике првог разреда основих школа Врачара. Циљ је био да наши најмлађи суграђани кроз игру и забаву науче основна правила понашања у саобраћају. Ова акција је поред едукативног имала и такмичарски део. У три игре свако одељење имало је свог представника. У првој игри која је подразумевала одговарање на питања из теста о саобраћајним правилима, прво место освојила је Ружица Врељански из I1. У другој игри погађања циља такмичарским моделом, прво место је освојио Павле Николиз из I2. За вожњу радио управљаног модела прво место освојио је Андреј Блашковић ученик I3. У екипној конкуренцији прво место освојило је одељење I3, друго место одељење I2, а треће место одељење I1. Сви ученици су се, поред тога што су обновили знање о саобраћају, и лепо забавили.

.

ПОГЛЕДАЈТЕ СЛИКЕ У ГАЛЕРИЈИ

ЈОШ ЈЕДНА НАГРАДА ЗА КАТАРИНУ УШЈАК!

Датум: 08. Jun 2016 09:33 Категорија: Новости

Задужбина "Доситеј Обрадовић" доделила је прву награду Катартини Ушјак, ученици четвртог разреда,  за најбољу илустрацију на конкурсу "Радионица за баснописце".  Уручење награда одржано је у понедељак, 6. јуна 2016. године у Зоолошком врту.
Браво за Катарину!

Дефиле малих матураната

Датум: 03. Jun 2016 19:25 Категорија: Новости

У среду 1. јуна  смо се свечано опростили од наших дивних  осмака. Све их је поздравио и пожелео све најбоље у даљем школовању директор школе Влатко Кљајић, а потом су их разредне старешине Зоран Лучић, Невенка Миливојевић и Ивана Младеновић прозвали, а сви ученици наше школе отпратили аплаузом до капије где су и први пут ушли пре осам година.
     Кренули су на дефиле малих матураната са још шест врачарских основних школа. Весели и раздрагани у мајицама чије су боје означавале припадност школи са директорима и разредним старешинама дефиловали су врачарским улицама.
      На Цветном тргу им се обратила председница ГО Врачар Тијана Благојевић и поручила да су Врачарци увек међу најбољима. Затим су букети балона у бојама школа полетели у небо, а оркестар КП2 (где свира и ученик наше школе Реља Констандиновић) извео концерт за мале матуранте.
     Славље је даље настављено уз музику и понеку сузу за крај најлепшег ђачког доба.