ОПШТИНСКО такмичење из БИОЛОГИЈЕ

Датум: 06. Mart 2016 20:40 Категорија: Достигнућа

ОПШТИНСКО такмичење из БИОЛОГИЈЕ
одржано је 06.03. 2016. године  у  ОШ "НХ Синиша Николајевић".
Резултате такмичења можете погледати  овде:

ПЕТИ РАЗРЕД    ШЕСТИ РАЗРЕД    СЕДМИ РАЗРЕД    ОСМИ РАЗРЕД

ОПШТИНСКО такмичење из ИСТОРИЈЕ

Датум: 06. Mart 2016 20:27 Категорија: Достигнућа

ОПШТИНСКО такмичење ИСТОРИЈЕ  одржано је    06. 03. 2016.  у ОШ "НХ Синиша Николајевић"    Резултате  такмичења можете погледати      ОВДЕ

ПЕТИ РАЗРЕД   ШЕСТИ РАЗРЕД   СЕДМИ РАЗРЕД  ОСМИ РАЗРЕД

Радионице са предшколцима из Луње

Датум: 02. Mart 2016 22:50 Категорија: Новости

Предшколци из вртића "Луња" су у уторак 1.3. посетили нашу школу. Малишани су учествовали у две радионице, а тема обе била је посвећена Дану жена и радови су били у мотивима љубави према драгој женској особи. На рачунарима код учитељице Сање Ступљанин су уз помоћ ученика трећег и осмог разреда цртали у Paintu. Код учитељице Милане Митић правили су врећице у облику срца од папира у боји. Ученици трећег разреда су и у овој радионици били вредни, па као добари домаћини учинили да дружење протекне лепше и лакше. Будући прваци и њихове васпитачице били су веома лепо расположени и улепшали нам дан својим доласком, а надамо се да су поред својих радова са собом понели и лепу успомену из наше школе. Уосталом погледајте и сами.

А на рачунарима...

Општинско такмичење у кошарци

Датум: 02. Mart 2016 22:14 Категорија: Достигнућа

Општинско такмичење у кошарци  за дечаке и девојчице  од 5. фо 8. разреда  одржано је од  23. 02.  до 27. 02. 2016. године. Такмичење за дечаке одржано је у  ОШ "Свети Сава", а за девојчице у  ОШ "Владислав Рибникар".

Ученици  7. и 8. разреда  освојили су друго место, а ученици 5. и 6. разреда  3. место

Ученице 7. и 8.  разреда као и 5. и 6. разеда су освојиле 3. место

Школско такмичење у шаху

Датум: 02. Mart 2016 21:48 Категорија: Достигнућа

У нашој школи је  у суботу  27. 02 одржано појединачно школско такмичење у шаху. Учествовали су ученици свих узраста показујући велику љубав према шаху. Слике говоре све. Извештај о такмичењу

Међународни дан језика

Датум: 26. Februar 2016 20:26 Категорија: Новости

Дан матерњег језка обележава се сваке године, 21. фебруара, као сећање на студенте који су на тај дан 1952. године убијени у Источном Пакистану, јер су протестовали због тога што њихов матерњи језик није проглашен за матерњи.
Ученици наше школе су током целе недеље на креативан начин исказивали вредност и лепоту нашег матерњег језика.

Најмлађи међу њима, ученици II2, обележили су овај дан тако што су писали и украшавали ћирилична слова. На тај начин показали су своју маштовитост и креативност и украсили паное школе.

Такмичење из страних језика

Датум: 22. Februar 2016 16:39 Категорија: Достигнућа

ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ СТРАНИХ ЈЕЗИКА
ОДРЖАНО 20. ФЕБРУАРА 2016.

ЕНГЛЕСКИ ЈЕЗИК
1. место Ана Лутовац 8/3
3. место Јелена Ђокић 8/2

ФРАНЦУСКИ ЈЕЗИК
1. место Ана Лутовац 8/3
2. место Јелена Ђокић 8/2

Честитамо ученицама на постигнутом изузетном успеху и желимо им пуно успеха на Градском такмичењу 12. марта.

Приредба „Бисери по пољу расути“

Датум: 18. Februar 2016 21:43 Категорија: Новости

Поводом завршетка првог полугодишта ученици II2 припремили су приредбу. Заједно су играли народне игре, певали народне песме и говорили пословице, загонетке, питалице. Успели су да нам приближе и дочарају доба када се живело без струје, компјутера и телевизије.

Све слике са приредбе можете погледати у албуму Радови ученика - БОРАВАК II/2

Прослава Светог Саве

Датум: 27. Januar 2016 21:04 Категорија: Новости

Данас, 27. јануара 2016. године, наши ученици прославили су школску славу, Светог Саву.
Свечану академију за ученике, запослене и бивше колеге, припремили су наши четвртаци уз помоћ својих учитељица. Приредба је отворена пресецањем колача, након чега се обратио директор школе, Влатко Кљајић, који је свој деци пожелео срећну славу.
Домаћини приредбе потрудили су се да песмом и глумом учине овај дан свечаним и важним.
Поводом Светог Саве, у школи је расписан ликовни и литерарни конкурс на тему Свети Сава.

На литерарном конкурсу учествовали су ученици нижих разреда. Награде су освојили:
Треће место - Симона Јоксимовић 3/2
Друго место - Милица Чевизовић 471
Прво место - Сара Дренча 3/2

На ликовном конкурсу учествовали су ученици виших и нижих разреда, а награде су припале:
У категорији нижих разреда:
Треће место - Мијајловић Милица 3/3
Друго место - Нина Вукић 3/2
Прво место - Катарина Цуканић 3/1
У категорији виших разреда:
Треће место- Сара Галовић 6/1
Треће место - Теодора Поповић Павић
Друго место - Софија Золотаерв 6/1
Прво место - Алекса Аврамовић 8/1

По завршетку приредбе, домаћини су позвали све госте у хол школе на послужење које су припремили.

Радионице поводом Светог Саве у продуженом боравку

Датум: 27. Januar 2016 10:30 Категорија: Новости

Ученици продуженог боравка, у сусрет прослави школске славе, украсили су своје учионице и хол школе радовима на тему Светог Саве.

Све слике можете погледати у Галерији