Прваци првог дана школе

Датум: 01. Septembar 2023 23:38 Категорија: Новости

ПОЧЕТАК ШКОЛСКЕ 2023/2024 г.

Датум: 28. Avgust 2023 22:43 Категорија: Новости

Драги наши ученици,

Радујемо се поновном сусрету и дружењу са вама и чекамо вас

1. септембра у нашој школи.

• Настава почиње:
  • за ученике другог, трећег и четвртог разреда од 8. 50
  • за ученике петог и седмог разреда од 8.00 до 9.35 (2 часа са одељењским старешином – договор о раду у наредној недељи)
  • за ученике шестог и осмог разреда од 14.00 до 15.35 (2 часа са одељењским старешином – договор о раду у наредној недељи)
  • Само првог радног дана у школи неће бити организовано јутарње прихватање за ученике од другог до четвртог разреда.
  • Продужени боравак за ученике од другог до четвртог разреда биће организован од 1. септембра.
  • Пекара у школи радиће од 1. септембра.
  • Ручак у продуженом боравку неће бити обезбеђен прве радне недеље, већ почев од 11. септембра. Молимо родитеље и ученике за стрпљење и разумевање. Препоручујемо да ученици у школу дођу са купљеном/спремљеном  ужином/ручком у данима док не буде обезбеђена у школи.
  • Родитељски састанци биће одржани до 8. септембра. Накнадно ћете бити обавештени о времену одржавања.
  • Од 4. септембра настављамо са радом у складу са Смерницама за организацију и реализацију образовно – васпитног рада у основној школи у школској 2023/2024. години.

СМЕРНИЦЕ за организацију и реализацију ОБРАЗОВНО-ВАСПИТНОГ рада у ОСНОВНОЈ ШКОЛИ у школској 2023/2024. години

Датум: 28. Avgust 2023 22:26 Категорија: Новости

СМЕРНИЦЕ за организацију и реализацију ОБРАЗОВНО-ВАСПИТНОГ рада у ОСНОВНОЈ ШКОЛИ у школској 2023/2024. години можете погледати ОВДЕ!

Обавештење о пријему првака

Датум: 21. Avgust 2023 22:23 Категорија: Новости

Полазак у школу се приближио!

Чекамо вас
у четвртак 31. августа 2023. године у 17.00
великом дворишту наше школе
Програм свечаног пријема првака:

• Поздравна реч директора школе нашим новим ђацима
  • Приредба ученика наше школе
  • Расподела ученика по одељењима
  • Кратак родитељски састанак ( договор о раду у наредним данима)

Осмаци "против" наставника

Датум: 02. Jul 2023 23:22 Категорија: Новости

Осмаци "против" наставника

Последње недеље пре завршног испита у организацији Ученичког парламента наше школе одржана су још два спортска такмичења. Поред баскета који је био последњег дана школе, осмаци су против наставника играли одбојкашку и фудбалску утакмицу.  Утакмице су биле узбудљиве и што је најважније одигране су пред веома расположеном публиком. Најватренији навијачи су били ученици нижих разреда који су громогласно бодрили своје учитеље и учитељице. У дивној атмосфери смо испратили још једну генерацију осмака и надамо се да ће се традиција спортских такмичења наставити и у будућности.

Последњи дан школе

Датум: 11. Jun 2023 19:07 Категорија: Новости

Последњи наставни дан за ученике свих разреда је  био 6. јун. Ученике осмог разреда су  свечано испратили сви ученици школе, а одиграна је и  утакмица баскета  Осмаци против Наставника.

Погледајте још слика у Галерији

Sedmi razred na ekskurziji

Датум: 11. Jun 2023 18:23 Категорија: Новости

Екскурзија из угла наших седмака
Дуго ишчекиван дан, сунчано јутро, сви смо ту, крећемо из Београда за Врдник... Прва културно-историјска знаменитост: манастир Фрушкогорска Раваница. Осим дела моштију кнеза Лазара, манастир поседује још и мошти свете великомученице Анастасије, светиње са Христовог гроба, а у дворишту налази се биста Милице Стојадиновић Српкиње. Слава манастира Раваница је Видовдан.
Сомбор, наша друга дестинација. Најјачи утисак на све оставља посета Градској кући, у којој се налази слика Битка код Сенте, највеће уље на платну и то не само у Србији, него и на просторима некадашње Југославије. Слика је поручена за Миленијумску изложбу, поводом прославе хиљадугодишњице доласка Мађара у Панонску низију. Посетили смо и Градски музеј и Галерију ,,Милана Коњовића“, а затим наставили даље до ергеле Зобнатица, где смо имали прилику да тимаримо коње и да их гледамо у њиховом природном окружењу. Пратећи и слушајући водича, упознали смо се са занимљивим артефактима у Музеју коњарства.
На крају дана упутили смо се ка Суботици, дестинацији коју смо сви највише ишчекивали. Сместили смо се у хотел, вечерали, па сви заједно отишли у дискотеку.
Другог дана, после доручка, уследила је панорамска шетња кроз сам град.  Слушали смо занимљиву историју и дивили се архитектури барокне Катедрале, Саборне цркве, Синагоге и огромне Плаве фонтане. При одласку из Суботице, свратили смо у зоолошки врт, у ком смо видели шаренолике врсте животиња, а као круна нашег путовања, на самом крају, уследила је шетња крај Палићког језера. У вечерњим сатима, уморни и срећни, стижемо у Београд.

„Све што сам гледао у детињству – људи, ствари и места – све то није никад могло да задовољи моју жеђ за лепотом и савршенством. Све што сам гледао око себе замишљао сам стално у другом, лепшем и савршенијем облику, и веровао сам да то заиста и постоји, али тамо негде далеко. Тада се у мени јавила жеља да кренем на пут у те далеке земље и да видим тај лепши и савршенији живот. И кренуо сам.”
                                                                                          Иво Андрћ, Знакови поред пута

Успех наших музичара

Датум: 30. Maj 2023 13:53 Категорија: Достигнућа

Мали инструментални састав  наше школе је  на републичкој смотри   у Сремским Карловцима освојио друго место. Честитамо!

РЕПУБЛИЧКО такмичење из МУЗИЧКЕ културе

Датум: 28. Maj 2023 22:35 Категорија: Достигнућа

Наш мали ИНСТРУМЕНТАЛНИ састав, који су чиниле ученице Марија Драгичевић (6/3), Миона Лазаревић (6/3), Тамара Милојевић (6/3), Калина Николић (6/3), Викторија Царевић (6/3) и Јелена Чубелић (6/2) је освојио 2. награду на РЕПУБЛИЧКОМ такмичењу.

БРАВО!

БИОЛОГИЈА - РЕПУБЛИЧКО такмичење

Датум: 28. Maj 2023 22:26 Категорија: Достигнућа

На РЕПУБЛИЧКОМ такмичењеу из БИОЛОГИЈЕ наша ученица Тара Тасић је имала великих 88 поена!

БРАВО!