Успех на конкурсу

Датум: 22. Novembar 2018 10:47 Категорија: Достигнућа

На ликовном конкурсу, који је организовало Министарство за рад,  ученица  Сара Дренча 6/2 постигла је запажен резултат. Нашла се на листи од 24 рада  на територији целе Србије. Честитамо!!!

Песничка сусретања младих Београда

Датум: 22. Novembar 2018 10:36 Категорија: Достигнућа

Филип Драгељевић 8/2 је освојио прво место на општинском такмичењу Песничка сусретања младих Београда.!!!

На овогодишњем школском такмичењу Песничка сусретања младих Београда, одржаном 30. и 31. oктобра, учествовали су ученици млађих и старијих разреда. У конкуренцији старијих разреда пристигло је 23 песме.
Најуспешнији млади песници у конкуренциј старијих разреда су:

1. место: Филип Драгељевић 8/2  - пласман на општинско такмичење
  2. место: Дуња Рогановић 5/3 и Рајко Лапчевић 8/1
  3. место: Ника Ратковић 6/1, Јован Шибалић 5/2 и Андреа Грујић 5/1

Најуспешнији мали песници су:
  1. место: Огњен Миљуш 4/3- пласман на општинско такмичење
  2. место: Тара Тасић 3/3
  3. место: Ана Жугић 2/4
Све песме биће објављене у 1. броју нашег школског часописа Школско царство.

Панои

Датум: 12. Novembar 2018 16:28 Категорија: Достигнућа

Ученици млађих разреда нам ових дана паноима дочаравају јесен, али и јачину лепих речи.

На Сајму књига

Датум: 02. Novembar 2018 07:26 Категорија: Новости

У четвртак, 25. октобра, када се на сајму књига традиционално организује Школски дан, наши ученици су посетили 63. Међународни београдски сајам књига.
У оквиру програма „Упознајте свог писца“ ученици су присуствовали представљењу књигe  „Све је у реду“ аутора Јасминке Петровић. На тај начин су ученици видели како изгледа трибина на којој се одвија промоција неке књиге и каква је улога модератора. Након тога посетили смо штанд на коме је по први пут представљен заједнички пројекат издавачких кућа Клетт, Нови Логос и Фреска „Е учионица“, на којем су ученици присуствовали симулацији часова е-учионице за 21. век, при чему су самостално могли да испробају опције које нуди ова платформа и завире у један потпуно нови свет образовања. Ученици су са изузетним интересовањем истраживали мултимедијалне садржаје за пети разред из историје, географије и српске граматике.
Слоган овогодишњег Сајма књига РАДОСТ ЧИТАЊА, пренео је ону најдрагоценију емоцију коју у нама ствара добра књига. Управо је радост оно што најбоље описује најјачи утисак који је на нас оставио овогодишњи сајам. Више слика погледајте у  Галерији.

Други разред на екскурзији

Датум: 28. Oktobar 2018 19:39 Категорија: Новости

Уценици 2/1, 2/3 и 2/4 су у оквиру амбијенталне  наставе посетили манастир Крушедол,  Природњачки музеј у Новом Саду, Петроварадин и Сремске Карловце.
Путујући обновили су садржаје света око нас-видик,видикова линија,стојиште,текуће и стајаће воде.
Уживали су у дружењу, лепом времену и куповини сувенира.
Са нестрпљењем очекују следећу екскурзију.

Школски сајам књига

Датум: 24. Oktobar 2018 20:49 Категорија: Новости

23. и 24. октобра у нашој школи је одржан  Школски сајам књига. Ове године  је  слоган сајма био "Читај књиге, за знање немај  бриге !" Првог дана су  одељења  старијих разреда  на својим штандовима, које су украсили приказима појединих књига,  продавали књиге које су  прикупили у току недеље.  Данас су ученици млађих разреда направили исто такву продајну изложбу. Највише књига је продато  током великог одмора, али се продаја наставила  све до касних попдневних часова. Слике могу само благо да дочарају предивну атмосферу која је владала  последња два дана у школи.  За организацију сајма књига био је задужен Ђаки парламент. Више слика погледајте у   Галерији.

Oktobar

Датум: 24. Oktobar 2018 20:16 Категорија: Новости

Ucenici 2/3 su uz obradu teksta Oktobar izasli u obliznji park.
Tamo su videli i osetili sve boje,zvuke i mirise jeseni.....
Na likovnom su vredni prsti otiskivali jesenje lisce.

Gradsko takmicenje u atletici

Датум: 21. Oktobar 2018 21:47 Категорија: Достигнућа

Gradsko takmicenje u atletici 18.10.2018. Marko Odalović 8/2 osvojio 3. mesto na gradskom takmicenju u disciplini 800m u konkurenciji od 20 takmičara. Čestitamo

Opštinsko takmicenje u atletici

Датум: 21. Oktobar 2018 21:43 Категорија: Достигнућа

Opštinsko takmicenje u atletici odrżano je 9.10. Košutnjaku. Učenici 7. i 8. razreda osvojili su u ekipnoj konkurenciji 2. mesto,( Marko Osalović 800 m. 1. mesto, Filip Drageljević 8/2 bacanje kugle, 2.mesto, Jovan Popovic 8/2 100m, Konstantinovic Relja 8/1 skok u dalj 3.mesto, Antonije Bogdanović 8/2 300 m. 3.mesto, stafeta 4x100m 2. mesto, a u pojedinačnoj konkurenciji Vuk Adžić 5/3 60m. 2. mesto. Na gradsko takmičenje se plasirao Marko Odalović u disciplini 800m.

Мени су моја безбедност и здравље баш важни

Датум: 19. Oktobar 2018 21:24 Категорија: Достигнућа

Joш једна награда за Сару Дренчу 6/2  !!!
Њен рад ушао је у избор дванаест најбољих ликовних радова за ученике основног образовања на тему ”Мени су моја безбедност и здравље баш важни”, а који организује Министарство за рад, запошљавање, борачка и социјална питања, Управа за безбедност и здравље на раду.
Рад ће бити штампан на календару Министарства .