РТС крос

Датум: 28. Maj 2019 15:11 Категорија: Новости

На РТС кросу реализованом 10.маја учествовало је 583 ученика од првог до осмог разреда. Иако је такмичарски дух био приметан, наши ученици показали су солидарност и фер борбу!

Републичко такмичење из географије

Датум: 28. Maj 2019 10:11 Категорија: Достигнућа

25.05.2015. Републичко такмичење из географије

Михајло Сићовић 8-1  и Страхиња Парлић 8-2 са наставницом географије Невенком Миливојевић учествовали су на републичком такмичењу из географије које се ове године одржавало у ОШ"Др Јован Цвијић" у Зрењанину. Домаћини су се потрудили да лепо угосте такмичаре и упознају их са својим градом, а представници Српског географског друштва су пожелели срећу свим такмичарима и рекли да су сви победници чим су стигли до републичког такмичења. Наши ученици су се храбро борили, али 95 поена Михајла Сићовића  је било довољно само за похвалницу. За нас су они победници и честитамо им на учествовању на републичком такмичењу.

5. разред на екскурзији

Датум: 27. Maj 2019 16:36 Категорија: Новости

Ученици петог разреда су  били на екскурзији

21. маја. Посетили су Природњачки музеј и у склопу њега Дино парк у Свилајнцу, Парк минијатура код Деспотовца, Ресавску пећину, водопад Велики бук на Лисинама и манастир Манасију. Све време су са собом носили лепо расположење.
Слике погледајте у Галерији.

Хокеј је и женски спорт!

Датум: 23. Maj 2019 20:06 Категорија: Достигнућа

Ученица наше школе Ана Илић, већ пет година тренира хокеј на леду! Својом посвећеношћу и жељом за успехом, свакодневним тренирањем, својим залагањем и успесима које ниже, руши табуе да је хокеј резервисан само за дечаке. Поносни смо на њу!

Погледајте  снимак.

ЕКСКУРЗИЈА ШЕСТАКА 2019

Датум: 23. Maj 2019 01:17 Категорија: Новости

у уторак 21.05.2019. г. наши шестаци су били на једнодневној екскурзији. Били су у Сремску Митровицу и обишли Музеј Срема, Царску палату Сирмијум, Житни трг, а највише вренена су провели и Специјалном резервату природе Засавица.

турнир у фудбалу

Датум: 20. Maj 2019 21:51 Категорија: Достигнућа

20.05.2019. У организацији Ученичког парламента у нашој школи је одржан турнир у фудбалу. Ученици су били подељени у две категорије, пети и шести и седми и осми разред У великој борби финале су обезбедили у млађој категорији ученици 5-3 и 6-1 а у старијој 7-2 и 8-2. У узбудљивим финалним утакмицама победу у млађој категорији однела је екипа 5-3 у саставу - Вук Аџић, Вукашин Ковачевић, Драган Петровић, Александар Стевановић и Драгољуб Михајлов а у старијој категорији екипоа 8-2 у саставу -  Марко Одаловић, Милош Китановић, Марко Коризма, Марчело Антониони, Давид Суботић и Филип Драгељевић. Победници су добили пехаре и дипломе. Као најбољи стрелац турнира је проглашен Марко Коризма  8-2, док је диплому за фер-плеј добио Давид Суботић 8-2. Ученички парламент похваљује све учеснике јер је такмичење протекло у изузетно фер атмосфери и честита победницима.За организацију турнира и поштено суђење су били задужени  наставници физичког васпитања Бојан Васиљева и Снежане Драшковић као и руководилац Парламента Невенка Миливојевић.

Екскурзија седмог разреда

Датум: 20. Maj 2019 21:35 Категорија: Новости

17-18. 05. 2019. Екскурзија седмог разреда  Врдник -Сомбор-Зобнатица-Нови Бечеј- Палић- Суботица
Ученици седмог разреда наше школе са директором и својим одељењским старешинама ишли су на екскурзију у Војводину. Првог дана су посетили манастир Врдник који зову Фрушкогорска Раваница. После обиласка манастира и бање Врдник кренули су до Сомбора једног од најлепших градова у Србији. Посетили су Градски музеј, галерију Милана Коњовића и Жупанијско здање где нас је све највише одушевила највећа слика у Србији,  уље на платну " Битка код Сенте". После шетње градом упутили смо се до Новог Бечеја и хотела "Тиски цвет" где су ученици били смештени. Први дан је завршен у дискотеци хотела где су се ученици лепо дружили. Други дан смо започели обиласком Новог Бечеј а и шетњом поред Тисе. Следећа дестинација је била ергела Зобнатица где смо обишли музеј коњарства и ергелу коња. Следеће одредиште је било језеро Палић и Зоо врт где животиње живе као у најлепшој ботаничкој башти.  Последње одредиште је био наш најсевернији град Суботица. Обишли смо централну градску зону са прелепим зградама: Палата Рајхл, Градски музеј и позориште, Градска кућа- украс и симбол Суботице и прелепу синагогу.  После обиласка упутили смо се ка Београду где смо стигли око 20 часова.

Слике погледајте у Галерији
.

Шта знаш о Црвеном крсту

Датум: 10. Maj 2019 21:57 Категорија: Достигнућа

У среду 8. маја 2019. године, Ана, Теодора, Петар  и Урош, ученици 4/2 одељења наше школе ( учитељица Сања Ступљанин), а предвођени  учитељицом из боравка  Олгицом Пантелић, учествовали су  у квизу "Шта знаш о Црвеном Крсту". Честитамо нашим другарима и уитељицама  на освојеном другом месту на нивоу општине Врачар.

,,Сто младих талената града Београда 2019"

Датум: 10. Maj 2019 13:12 Категорија: Достигнућа

Честитамо ученицима чије су ауторске песме објављене у књизи  Сто младих талената града Београда 2019.

Драгољуб Михајлов

Читам, па шта?

Датум: 10. Maj 2019 12:39 Категорија: Достигнућа

ЧИТАМ, ПА ШТА?

Поштовани учесници, библиотекари, учитељи, професори и родитељи, жири је донео одлуку о радовима који су се пласирали на градски ниво такмичења,
a међу њима су следећи ученици наше школе:

Милош Мудреновић, 3/3
Ружица Врељански 4/1
Марко Јелић 5/2
Александра Јанковић 8/2

Честитамо и срећно у наредном кругу такмичења!