ВЕЧЕ НАРОДНИХ ИГАРА

Датум: 24. Septembar 2019 11:29 Категорија: Новости

19. септембар 2019.
ВЕЧЕ НАРОДНИХ ИГАРА
            У четвртак 19. септембра, ученици првог и другог разреда наше школе су са својим учитељицама из продуженог боравка, Аном Вићовац и Јеленом Бубања посетили  КУД Градимир.
У КУД-у је у организацији општине Врачар, поводом Дана културне баштине, организовано вече народних игара.
Ученицима је представљена народна ношња из различитих крајева. Могли су да пробају делове народне ношње који су им привукли пажњу. Чланови КУД-а, међу којима је био и учитељ наше школе Новица Анђелић показали су ученицима неке од игара. На крају дружења смо сви заједно заиграли уз помоћ чланова КУД-а.
Уз осмех и позитивну енергију смо се растали и са собом понели пуно лепих успомена у жељи да се овакво вече понови.

Погледајте видео

Видео 1

ВИДЕО 2

ВИДЕО 3

Рециклажа није бламажа!

Датум: 16. Septembar 2019 17:34 Категорија: Новости

Поштовани родитељи и ученици, у току је акција скупљања старог папира. До четвртка 19. септембра прикупите у свом суседству стари папир и донесите  у школу. Ђачки парламент је организовао ову акцију и планира за остварену добит да купи једну рециклажну канту за школско двориште. Прикључите се акцији.Спасимо, бар једно дрво!

Наши прваци

Датум: 15. Septembar 2019 19:12 Категорија: Новости

Наши пваци првог дана у школи.

Важно обавештење o следећој шк. 2019/2020 години

Датум: 12. Jul 2019 14:00 Категорија: Новости

Од школске 2019/2020. године ОШ "НХ Синиша Николајевић" организује редовну
полудневну наставу у две смене за ученике од петог до осмог разреда. Ученици
од првог до четвртог разреда ће похађати наставу у једној смени (пре подне),
уз организован продужени боравак до 18h. Ову одлуку донео је Школски одбор
на седници одржаној 3.јула 2019. године.

Одлука Школског одбора

"Чепом до осмеха"

Датум: 08. Jul 2019 20:21 Категорија: Достигнућа

04.07.2019.
Хуманитарна акција "Чепом до осмеха" у организацији Ученичког парламента  за ову школску годину је приведена крају. Овог пута смо имали и помоћ организације "Чеп за хендикеп" који су преузели више десетина џакова чепова које су сакупили сви људи доброг срца. Акција се наставља и наредне школске године. Ученички парламент се захваљује свима који су помогли.

Ко има друга, има све

Датум: 18. Jun 2019 21:44 Категорија: Новости

Ко има друга, има све

Завршна приредба ученика II1 одржана је у среду, 12. јуна 2019. године где су ученици показали шта значи другарство, заједништво, знање, али и захвалност. Приредбу су посветили и изразили своју захвалност претходним учитељима из продуженог боравка: Ивани Стошић, Љиљани Павловић и Новици Анђелићу и учитељици Сандри Михаиловић. Направили су ретроспективу онога што су доживели и научили у другом разреду и родитељима су показали како се игра коло, како изводе песме и бројалице, како рецитују... као и своју малу изложбу ликовних радова. Родитељи су уживали и ученицима упутили велики аплауз!
Све похвале за ученике и честитамо им успешно завршен други разред!

Другаци су бивши клинци,
Јучерашњи почетници,
Свима врло добро знани,
Такорећи ветерани!

Читам, па шта?

Датум: 07. Jun 2019 12:59 Категорија: Достигнућа

Драга децо, родитељи, професори, учитељи,

Победници такмичења ЧИТАМ, ПА ШТА? 2018/2019. су:

1. награда: Марко Јелић, 5. разред ОШ „Синиша Николајевић”

2.  награда: Милош Мудреновић, 3. разред ОШ „Синиша Николајевић”

Свечано уручење награда и диплома одржаће се 12. јуна у 12.00 часова у Дечјој библиотеци „Растко“ на Врачару (Вишка улица бр. 3).

Испратили смо матуранте

Датум: 03. Jun 2019 13:12 Категорија: Новости

Баш као што су пре осам година у школу ушли шетајући кроз шпалир, тако смо их у петак испратили.
Сви ученици од првог до седмог разреда громогласним аплаузима поздрављали су осмаке, који су са
осмехом на лицу и понеком сузом излазили из школе. Након тога учествовали су у традиционалном
дефилеу малих матураната Врачара, после чега је уследила прослава. Ученички парламент допринео
је атмосфери украсивши школско двориште. Желимо им срећну будућност! Више слика можете погледати у галерији.

Бубамара на фото конкурсу

Датум: 02. Jun 2019 22:40 Категорија: Достигнућа

Ученица одељења 5-1, Ања Ђукић, освојила је 2.награду на фото конкурсу.
Фотографија која је привукла пажњу жирија је бубамара на листу.

Фудбалска утакмица - ОСМАЦИ : НАСТАВНИЦИ

Датум: 31. Maj 2019 15:13 Категорија: Новости

У организацији Ученичког парламента наше школе одржана је фудбалска утакмица осмаци против наставника.
Екипе су са трибина бодрили ученици  и запослени, док је Ученички парламент направио реквизите за навијање.
Утакмицу је судио наш бивши ученик Душан Јованчић  који игра у првој постави ЦРВЕНЕ ЗВЕЗДЕ.
Наставници су оставили срце на терену али је овога пута младост победила искуство, тако да су победу однели
осмаци којима сви честитамо. Екипа Црвеног крста  школе је такође пратила утакмицу али на обострано
задовољство није морала да утрчава на терен. Похваљујемо све играче и навијаче посебно ученике другог и
седмог разреда који су из све снаге бодрили своје фаворите.