Дечија недеља - цртање

Датум: 11. Oktobar 2019 16:57 Категорија: Новости

У оквиру Дечије недеље ученици млађих разреда кредама у боји украсили су школско двориште и прилаз школи.
Теме њихових цртежа били су поједини чланови Конвенције о правима детета.

Излет у Белегиш

Датум: 11. Oktobar 2019 16:50 Категорија: Новости

Ученици млађих разреда били су на полудневном излету. Ученици првог и другог разреда на излет су ишли 7.октобра,
док су ученици трећег и четвртог разреда на излет ишли 8.октобра. Посетили су коњички клуб "Мирела" у Белегишу.
Након предавања о коњима и коњичком спорту, ученици су подељени у групе. Док су неки били у прилици да јашу коње,
други су се возили кочијом или су били на стреличарству. Све групе су биле у прилици да искусе све наведене активности,
после чега је уследило играње фудбала и између две варте на оближњој пространој ливади.
Уживали су у дружењу и лепом времену! Више слика погледајте у Галерији.

Светски дан просветних радника

Датум: 11. Oktobar 2019 16:29 Категорија: Новости

Поводом Дана просветних радника 5.октобра ученици одељења III/3 цртали су учитеље из наставе.

Радост Европе

Датум: 07. Oktobar 2019 22:22 Категорија: Новости

Рад наше ученице Јоване Копривице:  На 50. рођендану  Радост Европе

Наградна екскурзија

Датум: 04. Oktobar 2019 21:32 Категорија: Новости

28. 09. 2019.  Реализована је још једна  Наградна екскурзија  у нашој школи. Ове године  на екскурзију  је ишло   44 ученика  у пратњи 8 наставника. Сви ови ученици освојили су минимум  прво место на општинским такмичењима и на тај начин себи  обезбедили место у  аутобусу.
На излет смо кренули у раним јутарњим часовима и  у Шабац,  у Центар за стручно усавршавање стигли  након сат и по времена. Љубазни домаћини  провели су  децу кроз цео Парк науке.  На свакој инсталацији  деца су имала прилику да чују  и искусе науку.
 Око  подне се  кренуло ка Богатићу, комплексу базена са термалном водом.  Овде су се ученици  забављали  у  топлом базену.  Власник комплекса  Термална ривијера  је омогућио да  сви  ученици  бесплатно користе базен, а ручак на базену је  обезбедила школа. Повратак у Београд је уследио у раним вечерњим часовима. Пуни утисака с радошћу исшчекујемо  следећи наградни излет.

НОЋ ИСТРАЖИВАЧА - ДЕСЕТА НОЋ, КРОЗ ЗНАЊЕ ДАЈЕ МОЋ

Датум: 01. Oktobar 2019 18:14 Категорија: Новости

27.09.2019.  НОЋ ИСТРАЖИВАЧА - ДЕСЕТА НОЋ,  КРОЗ ЗНАЊЕ ДАЈЕ МОЋ

Чланови географске секције шестих разреда наше школе су са наставницом географије Невенком Миливојевић посетили "Ноћ истраживача" која се у нашој земљи одржава десети пут по реду. Због велике гужве на почетној станици  нису били у могућности да учествују у "Лову на благо",  али све их је одушевила посета Француском институту и институту Сервантес.  Наши будући научници су учествовали у бројним еколошким радионицама и квизовима где су освајали и симболчне поклоне за своје знање. Научили су како уз помоћ паметних еколошких решења свет сутрашњице може да буде боље место за живот свих нас.На интитуту Сервантес су учествовали у радионици "Мојих 15 година" где су на забаван начин могли да науче шта чини идентитет једне младе особе, како се он формира и да ли постоји само један идентитет када су у питању млади и  како да се боре за свој глас? Ученици су  могли су да виде победничка решења у оквиру међународног конкурса "НеМогући дизајн" и да сазнају како раде 3D штампачи. Подсетили смо се шта је географска ширина и дужина и видели где су уписане координате нашег града  Обзиром да ове године "Ноћ истраживача" траје два дана деца ће  моћи  са својим родитељима да оду у једну креативну суботњу шетњу и родитеље врате у детињство.

СВЕТСКИ ДАН ТУРИЗМА

Датум: 01. Oktobar 2019 18:06 Категорија: Новости

27.09.2019. СВЕТСКИ ДАН ТУРИЗМА

Чланови географске секције шестог разреда су са наставницом географије Невенком Миливојевић посетили "Београдску тврђаву"
и искористили ову манифестацију да обиђу Сахат кулу, виде ушће Саве у Дунав и схвате како у стварности настају и  изгледају речна острва - аде.

Европски дан језика

Датум: 01. Oktobar 2019 14:41 Категорија: Новости

19. 09. 2019.  обележен је  Европски дан језика
Чланови секције  Our English corner, ученици осмог и петог разреда, потрудили су се око израде паноа у холу школе, ради обележавања  Европског дана језика.

FUDBAL-LIGA EVROPE, Partizan-Alkazar

Датум: 01. Oktobar 2019 00:16 Категорија: Новости

Наши ученици из одељења 5/2, 7/2 и 7/3, у пратњи наставника физичког васпитања Снежане Драшковић и Бојана Васиљева, били су на утакмици Лиге Европе Партизан - Алказар, која је одиграна 19.9.2019. на стадиону Партизана. Утакмици су присуствовала деца из више градова Србије и Републике Српске.

НАГРАДНА ЕКСКУРЗИЈА

Датум: 24. Septembar 2019 12:54 Категорија: Новости

СВИ ОНИ КОЈИ СУ СЕ ПРОШЛЕ ШКОЛСКЕ ГОДИНЕ ТАКМИЧИЛИ И ОСТВАРИЛИ ПРВА МЕСТА НА ОПШТИНСКОМ ,ГРАДСКОМ , РЕПУБЛИЧКОМ ИЛИ МЕЂУНАРОДНОМ ТАКМИЧЕЊУ, СТЕКЛИ СУ УСЛОВ ЗА НАГРАДНУ ЕКСКУРЗИЈУ.

ОВЕ ГОДИНЕ ОБИЛАЗИМО ПАРК НАУКЕ У ШАПЦУ, А ПОТОМ ИДЕМО У БОГАТИЋ. ОД ПОДНЕВА ЋЕМО СЕ КУПАТИ У ТЕРМАЛНОМ БАЗЕНУ, ТЕМПЕРАТУРА ВОДЕ ЈЕ 36-37 СТЕПЕНИ.

ШТО СЕ ТИЧЕ САДАШЊИХ УЧЕНИКА ДРУГОГ И ТРЕЋЕГ РАЗРЕДА, МОЋИ ЋЕ ДА ИДУ ПО 2 УЧЕНИКА ИЗ СВАКЕ ОДЕЉЕНСКЕ ЗАЈЕДНИЦЕ ТАКО ШТО ЋЕ ИХ БИРАТИ ДРУГОВИ КАО НАЈБОЉЕГ ДРУГА И ДРУГАРИЦУ.

ЕКСКУРЗИЈА ЋЕ СЕ РЕАЛИЗОВАТИ 28.СЕПТЕМБРA 2019.
ПОЛАЗАК У 08,00 Ч.  ИСПРЕД ПОЗОРИШТА, ПОВРАТАК ОКО 18,30 Ч.

ПУТ, УЛАЗНИЦУ ЗА ПАРК НАУКЕ И БАЗЕН, ПЉЕСКАВИЦУ У ЛЕПИЊИ, СОК
OБЕЗБЕЂУЈЕ ШКОЛА.

ПОТРЕБНО ЈЕ ПОНЕТИ СВЕ ШТО СЕ ИНАЧЕ НОСИ НА БАЗЕН, ПАПУЧЕ, ПЕШКИР
 И ПО МОГУЋСТВУ БАДЕ МАНТИЛ И ФЕН ЗА КОСУ

ДУБИНА БАЗЕНА ЈЕ 1,3 м. ПОЖЕЉНО ЈЕ ДА  ДЕЦА КОЈА СУ НЕПЛИВАЧИ И ПОЧЕТНИЦИ ПОНЕСУ МИШИЋЕ.

ОБРАЗАЦ ЗА САГЛАСНОСТ МОЖЕТЕ УЗЕТИ ОД ОБЕЗБЕЂЕЊА НА УЛАЗУ ШКОЛЕ

ДО ЧЕТВРТКА 26.09.2019. ДОНЕТИ САГЛАСНОСТ И ПРЕДАТИ ДИРЕКТОРУ ШКОЛЕ .