Свечани пријем првака

Датум: 23. Avgust 2022 10:20 Категорија: Новости

Полазак у школу се приближио!

Чекамо вас
                    у среду 31. августа у 17.00

у великом дворишту наше школе

Програм свечаног пријема првака:
  • Поздравна реч директора школе нашим новим ђацима
  • Приредба ученика наше школе
  • Расподела ученика по одељењима
  • Кратак родитељски састанак ( договор о раду у наредним данима)

Наградни излет осмог разреда

Датум: 09. Jul 2022 14:40 Категорија: Новости

Ученици осмог разреда су у понедељак 4. јула били на наградном излету у Новом  Саду. Пре Новог Сада су посетили манастир Крушедол, а у касним поподневним часовима су отишли и до Сремских Карловаца.

Дефиле осмака

Датум: 09. Jul 2022 14:07 Категорија: Новости

Дефиле врачарских осмака је одржан 29. јуна  у 12 сати. Ученици свих врачарских школа су се окупила на Црвеном крсту и  у пратњи својих осдељењских старешина и директора  кренули ка Цветном тргу. Дефиле се завршио расхлађивањем у фонтани

Дечији фестивал Палићке нотице

Датум: 28. Jun 2022 22:32 Категорија: Новости

На дечјем фестивалу Палићке нотице , одржаном 21.јуна на Палићком језеру, наступиле су
четири ученице из наше школе, одељења 6-4, Миа Стефановић, Мила Антонић, Ана Богдановић и
Дуња Вуковић.Оне су извеле плесну тачку заједно са ученицима виших разреда ОШ НХ Душан
Дугалић.На фестивалу је учествовало 14 школа из земље и иностранства. Иако нису добили
награду за свој наступ, ова група је награђена највећим аплаузом од стране публике.
Поред обиласка Палићког језера, ученице су имале прилике и да уживају у посети ЗОО
врту, као и у обиласку Суботице, уз пратњу наставнице Наташе Станишић.
Искрено се сви надамо да се на истом фестивалу видимо и догодине!

ише слика погледајте у Галерији

Ђак генерације

Датум: 21. Jun 2022 23:13 Категорија: Новости

21. 06. 2022.
Данас је  у дворани МТС-а одржана Промоција ђака генерације 2022-свечана додела  награда ђацима генерације  основних  и средњих школа града Београда. Нашу школу је представљала Јована Шибалић, која се марљивим  учењем и радом изборила за титулу ђака генерације  наше школе.  И  како је министар просвете, науке и технолошког развоја, Бранко Ружић рекао:
" Велика је част и успех бити међу  300 најбљих престоничких ђака. Ово није само признање за остварене резултате већ и за труд  и за успехе  на такмичењим, примерено  владање, добар однос са друговима, наставницима"

Честитамо Јовани и желимо јој пуно успеха у даљем школовању!

Између две ватре

Датум: 21. Jun 2022 21:59 Категорија: Новости

7.6. 2022.     Између две ватре

Ученички парламент наше школе  организовао је спортски дан за ученике 5. и 6. разреда. Овог пута надметале су се мешовите екипе свих одељења петог и шестог разреда. После веома динамичне али фер борбе у финале су се пласирале екипе 5-4 и 6-3 разреда. До самог краја је била равноправна борба, али су на крају ипак славили ученици 5-4, док су друго место освојили ученици 6-3.
 Ученички парламент честита свим учесницима и захваљује се наставнику физичког васпитања на помоћи у организацији и суђењу.

ише слика у Галерији.

Карикаттура

Датум: 31. Maj 2022 23:18 Категорија: Достигнућа

На конкурсу из карикатуре "Мали Пјер, ученица наше школе Тара Боровчанин 8/1 је након осовјене прве награде  на градском такмичењу,
освојила  3. награду на Републичком  такмичењу
Честитамо!

Екскурзија шестог разреда

Датум: 23. Maj 2022 11:27 Категорија: Новости

,,Благо оном тко зна да не зна, а хоће да зна“ - ,, Зло је ко не зна, а учити се не да“

У четвртак, 19. маја, ученици шестог разреда, заједно са одељењским старешинама,
посетили су Тршић, манастир Троношу, Бању Ковиљачу и Етно комплекс „Сунчана река“.
Црква у манастиру Троноша посвећена је Ваведењу Богородице, и подигнута је
давне 1559. године. Чесма девет Југовића је још једна знаменитост целог лозничког краја,
као и самог манастира Троноша. Налази се стотињак метара пре улаза у манастир. Спомен
кућа Вука Стефановића Караџића, први је музеј на отвореном у Краљевини Југославији.
До Вукове куће на сваких 10-ак метара чекала нас је понека народна пословица, а
на самом улазу у двориште Вукове куће, стоје његове речи: „Ја сам се у Србији родио и
узрастао и зато ми се чини да на свијету нема љепше земље од Србије, нити љепшег

Наши музичари

Датум: 22. Maj 2022 20:20 Категорија: Достигнућа

Оркестар наше школе је освојио прво место  са 90, 33 поена  у Сремским Карловцима на Републичком такмичењу хорова и оркестра.

Црвени Крст

Датум: 19. Maj 2022 22:03 Категорија: Достигнућа

На  Општинском такмичењну "Шта знаш о Црвеном  крсту"  Тим  наше школе је освојио   друго место . Чланови тима, тј ученици који су представљали нашу школу су  ученици четвртог разреда:
Круна Букумировић и Тамара Танасић из 4/3 и  Маша Јовановић и Нина Алексић  из 4/1 Честитамо!!! Више слика у Галерији.