„Читам, па шта“

Датум: 03. Maj 2022 17:30 Категорија: Достигнућа

Драги наши учесници овогодишњег такмичења „Читам, па шта“, стигли су
нам резултати жирирања другог круга такмичења.

Молимо све вас који сте на списку да нам своје радове (или писане или
цртане – искључиво један вид изражавања) пошаљете до 11. маја 2022.
године. Остала вам је само још једна књига и још једна импресија о
томе колико је баш та књига променила ваш живот.

У наредни, последњи, ниво такмичења пласирали су се следећи ученици:

3. разред:
Јулија Мудреновић3/2 ОШ „НХ Синиша Николајевић”

5. разред:  Јована Ђорђевић, 5/1 ОШ „НХ Синиша Николајевић”

8. разред: Марко Јелић, 8/2 ОШ „НХ Синиша Николајевић”

Екскурзија осмог разреда

Датум: 22. April 2022 22:52 Категорија: Новости

Екскурзија осмог разреда је ове године реализована 14.,15., и 16. априла. Ученици су посетили Ђавољу Варош, Прокупље, Пролом Бању, Ниш,  Пирот.
У Галерији можете погледати албум  Екскурзија 2022.  а  детаљније о екскурзији  прочитајте у документу  Екскурзија осмог разреда.

Дан планете Земље

Датум: 22. April 2022 20:40 Категорија: Новости

Ученички парламент наше школе у сарадњи са географском секцијом је поводом обележавања Дана планете Земље организовао квиз "Заставе света" за ученике виших разреда.  Било је много заинтересованих ученика ,тако да је такмичење организовано више дана. Двадесет најбољих познавалаца застава ће учествовати у финалу које ће бити организовано после пролећног распуста. Честитамо свим учесницима на изузетном знању а финалистима желимо много среће у даљем такмичењу.
У холу школе је постављен пано "ПАМЕТ У ГЛАВУ, ЂУБРЕ У КАНТУ", као подсетник да планету Земљу чувамо тако што на првом месту чувамо своју најближу околину.

Окружно такмичење из српског језика и језичке културе

Датум: 11. April 2022 13:42 Категорија: Достигнућа

На Окружном такмичењу из српског језика и језичке културе ученици наше школе постигли су следеће резултате:

Пети разред
2. место:  Маша Илић 5/2
3. место:  Маша Стефановић и Миша Суџуковић, Јелена Чубелић

Шести разред:
2. место: Николина Вучићевић, Наталија Арсић, Тара Тасић, Ђорђе Шљивић, Лука Стаменовић, Владимир Ђуришић, Дуња Мирић
3. место: Милош Мудреновић

Седми разред:
2. место (и пласман на Републичко такмичење): Ружица Врељански
3. место: Андреј Лончар и Јана Јовановић

Осми разред:
1. место (и пласман на Републичко такмичење): Филип Филиповић 8/1
3. место: Јована Шибалић 8/2

Златна сирена

Датум: 09. April 2022 19:04 Категорија: Достигнућа

На Градском такмичењу "Златна сирена" одржаном 8. априла ученица наше школе
Ката Кулунџић  6/1  је освојила  90 поена - ПРВО МЕСТО
Честитамо!!!

Златна сирена

Датум: 29. Mart 2022 19:14 Категорија: Достигнућа

Данас  је одржан први концерт  Градског такмичења "Златна сирена". Наше ученице су биле успешне.

1. место - Ксенија Поповић  6/2
1. место - Паулина Костић 6/1
Честитамо!

Сајам туризма

Датум: 26. Mart 2022 16:29 Категорија: Новости

24.03.2022. Чланови Географске секције наше школе са наставницом географије Невенком Миливојевић посетили су Сајам туризма "Између планина и мора". Уживали су у презентацији најатрактивнијих дестинација у нашој земљи, као  и у иностранству. Најтраженије дестинација наших туриста су и ове  године биле Грчка,Турска и Египат. Ученици су се упознали са природним и културно-историјским потенцијалима свих држава учесница , али смо се сви сложили да су се и ове године у најлепшем светлу представиле туристичке организације градова из наше земље . Деца су се забавила и научила много нових и интерисантних  појмова везаних за туризам посебно наше државе.

ПРОБНИ ЗАВРШНИ ИСПИТ

Датум: 23. Mart 2022 20:24 Категорија: Новости

Најлепше речи српског језика

Датум: 22. Mart 2022 12:40 Категорија: Новости

У оквиру манифестације Март, месец српског језика, у организацији Друштва за српски језик и књижевност Србије у сарадњи са Катедром за српски језик Филолошког факултета Универзитета у Београду, организован је конкурс на који су ученици слали своје предлоге за најлепше речи српског језика.

Хуманитарна акција

Датум: 21. Mart 2022 21:58 Категорија: Новости

Хуманитарна акција

Ученички парламент наше школе у сарадњи са хуманитарном организацијом "Колевка" успешно је завршио још једну акцију прикупљања помоћи за социјално угрожено становништво, овог пута из Чачка.  Родитељи и ученици су наше школе су поново показали да имају разумевања за све људе којима је помоћ потребна и прикупили више пакета са средствима за хигијену које ће хуманитарна организација  "Колевка" проследити онима којима је помоћ најпотребнија.