Ђак генерације

Датум: 21. Jun 2022 23:13 Категорија: Новости

21. 06. 2022.
Данас је  у дворани МТС-а одржана Промоција ђака генерације 2022-свечана додела  награда ђацима генерације  основних  и средњих школа града Београда. Нашу школу је представљала Јована Шибалић, која се марљивим  учењем и радом изборила за титулу ђака генерације  наше школе.  И  како је министар просвете, науке и технолошког развоја, Бранко Ружић рекао:
" Велика је част и успех бити међу  300 најбљих престоничких ђака. Ово није само признање за остварене резултате већ и за труд  и за успехе  на такмичењим, примерено  владање, добар однос са друговима, наставницима"

Честитамо Јовани и желимо јој пуно успеха у даљем школовању!

Између две ватре

Датум: 21. Jun 2022 21:59 Категорија: Новости

7.6. 2022.     Између две ватре

Ученички парламент наше школе  организовао је спортски дан за ученике 5. и 6. разреда. Овог пута надметале су се мешовите екипе свих одељења петог и шестог разреда. После веома динамичне али фер борбе у финале су се пласирале екипе 5-4 и 6-3 разреда. До самог краја је била равноправна борба, али су на крају ипак славили ученици 5-4, док су друго место освојили ученици 6-3.
 Ученички парламент честита свим учесницима и захваљује се наставнику физичког васпитања на помоћи у организацији и суђењу.

ише слика у Галерији.

Карикаттура

Датум: 31. Maj 2022 23:18 Категорија: Достигнућа

На конкурсу из карикатуре "Мали Пјер, ученица наше школе Тара Боровчанин 8/1 је након осовјене прве награде  на градском такмичењу,
освојила  3. награду на Републичком  такмичењу
Честитамо!

Екскурзија шестог разреда

Датум: 23. Maj 2022 11:27 Категорија: Новости

,,Благо оном тко зна да не зна, а хоће да зна“ - ,, Зло је ко не зна, а учити се не да“

У четвртак, 19. маја, ученици шестог разреда, заједно са одељењским старешинама,
посетили су Тршић, манастир Троношу, Бању Ковиљачу и Етно комплекс „Сунчана река“.
Црква у манастиру Троноша посвећена је Ваведењу Богородице, и подигнута је
давне 1559. године. Чесма девет Југовића је још једна знаменитост целог лозничког краја,
као и самог манастира Троноша. Налази се стотињак метара пре улаза у манастир. Спомен
кућа Вука Стефановића Караџића, први је музеј на отвореном у Краљевини Југославији.
До Вукове куће на сваких 10-ак метара чекала нас је понека народна пословица, а
на самом улазу у двориште Вукове куће, стоје његове речи: „Ја сам се у Србији родио и
узрастао и зато ми се чини да на свијету нема љепше земље од Србије, нити љепшег

Наши музичари

Датум: 22. Maj 2022 20:20 Категорија: Достигнућа

Оркестар наше школе је освојио прво место  са 90, 33 поена  у Сремским Карловцима на Републичком такмичењу хорова и оркестра.

Црвени Крст

Датум: 19. Maj 2022 22:03 Категорија: Достигнућа

На  Општинском такмичењну "Шта знаш о Црвеном  крсту"  Тим  наше школе је освојио   друго место . Чланови тима, тј ученици који су представљали нашу школу су  ученици четвртог разреда:
Круна Букумировић и Тамара Танасић из 4/3 и  Маша Јовановић и Нина Алексић  из 4/1 Честитамо!!! Више слика у Галерији.

Tакмичењe "Заставе света",

Датум: 17. Maj 2022 12:18 Категорија: Новости

У  нашој школи је 11. маја  одржано финале такмичења "Заставе света", које је организовао Ученички парламент у сарадњи са географском секцијом наше школе. Од почетка такмичења учествовало је више од стотину ученика виших разреда наше школе и после више квалификационих група издвојило се двадесет финалиста.
Највише знања и брзине су показали следећи ученици ,који су од Ученичког парламента као награду добили медаље и дипломе.
1.место и златну медаљу - Никола Шумановац 6-2
2.место и сребрну медаљу - Александар Јовић 6-4
3.место и бронзану медаљу - Милош Мартиновић 8-1
4.место и диплому - Огњен Дулетић 5-2

Ученички парламент се захваљује и честита свим учесницима 😀

Географија

Датум: 07. Maj 2022 22:45 Категорија: Новости

На Градском такмичењу из географије ученици наше школе  су постигли следећи резултат:
  Ружица Врељански VII/1  и Лазар Јевтић VII/3  су освојили 2, место. Честитамо!!!

Спортске вести

Датум: 07. Maj 2022 22:30 Категорија: Достигнућа

Маша Јовановић, VII/ 3, је на Градском такмичењу  у  џудоу освојила  ТРЕЋЕ место и пласман на  Републичко такмичење.
На Републичком такмичењеу је заузела  Пето место.
Браво, Машо, поносни смо на тебе.!!!

На Градском  такмичењу из рукомета  ученици i V и  VI  разреда су испали у четвртфиналу.

Ученички парламент и спортски дан у ОШ

Датум: 03. Maj 2022 20:15 Категорија: Новости

Чланови ученичког парламента су провели диван спортски дан у дружењу и спортском надметању са децом којој је потребна додатна подршка у раду и учењу у ОШ"Душан Дугалић" Сви су нас срдачно примили и дивно смо се дружили и такмичили у играма где резултат није био битан, већ само дружење.  Више слика у Галерији