Школски сајам књига

Датум: 31. Oktobar 2022 22:07 Категорија: Новости

У нашој школи је ове године, након две године паузе, одржан Школски сајам књига. Од уторка 25. октобра до петка 28. октобра ученици су на штандовима у холу школе продавали књиге и промовисали читање. Сваки штанд је имао плакат са препоруком за читање. Овогодишњи сајам је  имао  и циљ богаћења библотечког фонда актуелном дечијом литературом. Свака одељењска заједница   поклонила по три књиге са свог штанда, а  и наставници су куповали књиге  које су поклонили библиотеци. Слике са сајма говоре о атмосфери која која је владала и добром дружењу  свих дана . Галерија - Школски сајам књига

Рукомет

Датум: 28. Oktobar 2022 18:29 Категорија: Достигнућа

На општинском такмичењу из рукомета ученици 7 и 8. разреда су  освојили прво место
и пласирали се на градско такмичење. Честитамо!!!

ПОВРАТАК НАПИСАНИХ!

Датум: 28. Oktobar 2022 18:23 Категорија: Новости

Након две године паузе, ПОВРАТАК НАПИСАНИХ!
Ученици седмог разреда наше школе, у пратњи наставнице историје Иване Младеновић и наставнице српског језика Жаклине Јашић, посетили су у четвртак, 27.10.2022. a осмог разреда у петак 28. октобра, најпосећенију сајамску манифестацију посвећену књизи - 65. Међународни београдски сајам књига. Као и сви празници, тако и празник књиге пружа сваком ученику јединствен доживљај кроз дружење са писцима, шетњу, разгледање и прелиставање омиљених наслова, али је свакако омиљени део манифестације сам додир читаоца са књигом!

Више слика погледајте у Галерији,

Дан сећања на жртве у Другом светском рату

Датум: 27. Oktobar 2022 19:06 Категорија: Новости

21.10.2022.  Дан сећања на жртве у Другом светском рату

Ученички парламент наше школе је подсетио све на обележавање Дана сећања на све невине жртве које су настрадале током Другог светског рата. Константин Милеуснић 8/1, члан Ученичког парламента је урадио пано који је окачен у холу школе а заинтересованима је објаснио све страхоте Другог светског рата.
 - Да се не заборави-

Дани здраве хране

Датум: 22. Oktobar 2022 20:38 Категорија: Новости

Недеља здраве хране – базар
У сарадњи Тима за развој међупредметних компетенција и предузетништва и Ученичког парламента у нашој школи организован је Базар здраве хране.
Ученици млађих и старијих разреда као и Ученички парламент су продавали два дана здраву и разноврсну храну на својим штандовима.
У уторак 18.10. храну су продавали ученици одељења са индексом 1 и 2, а у среду ученици одељења са индексом 3 и 4.
Ученици, родитељи и наставници заиста су се потрудили око припреме и продаје хране. Штандови су били испуњени разноврсном и здравом храном која је имала симболичне цене.

Вежба евакуације

Датум: 22. Oktobar 2022 20:22 Категорија: Новости

13. 10. 2022  У  нашој школи  је, као и у свим другим врачарским школама , одржана  вежба евакуације ученика у случају земљотреса. Овој вежби  је претходила обука запослених  и   радионице  у вези опасности  од земљотреса на часовима одељењских старешина.

ЈЕДНА ШКОЛА =ЈЕДНО ДРВО

Датум: 16. Oktobar 2022 20:35 Категорија: Достигнућа

ЈЕДНА ШКОЛА =ЈЕДНО ДРВО

· 14.10.2022. Ученички парламент и ученици 7/4 са одељењским старешином Невенком Миливојевић је учествовао у акцији заштите животне средине на локалном нивоу.

Тема европске недеље демократије  је била "Заштита животне средине локалне заједнице . У  оквиру задате теме  спроведена је акција под називом ЈЕДНА ШКОЛА=ЈЕДНО ДРВО.
Циљ акције је био да ученици  врачарских  основних школа засаде по једно дрво на јавној површини. Свако дрво је добило плочицу са обележјем  школе као вид трајне
  успомене на подизање нивоа  свести о заштити животне средине код млађих генерација.

Акција је спроведена под  покровитељством  ГО Врачар која данас прославља и свој дан и ЈКП "Зеленило-Београд"

Наши кошаркаши

Датум: 04. Oktobar 2022 09:40 Категорија: Достигнућа

На општинском такмичењу из  кошарке ученици 5. и  6. разреда су освојили ДРУГО место, а ученици 7. и 8. разреда  ТРЕЋЕ  место. Честитамо!!

Наградни излет

Датум: 02. Oktobar 2022 22:12 Категорија: Новости

Након две године паузе, ове године  је поново организован наградни излет за ученике који су освојили прво место на општинским такмичењима и више. Пошто у нижим разредима, другом и трећем, нема  такмичења , ученици ових разреда  бирали су најбољег друга и другарицу који су тиме заслужили одлазак на излет.

URBANE MIKRO BAŠTE

Датум: 30. Septembar 2022 21:05 Категорија: Новости

U okviru obeležavanja Dana evropske baštine i u saradnji sa organizacijom "Prijatelji dece Vračara", učenici 7-4 su sa svojim odeljenjskim starešinom posetili pogon za proizvodnju mikro bilja "URBANI FARMERI". Deca su naučila da i u uslovima gradskog života mogu da se proizvedu izuzetno zdrave namirnice. Probali su mikro rukolu, slačicu, amarant, suncokret , peršun, grašak, lucerku, luk i naravno kukuruz koji ih je najviše oduševio zbog svog slatkog ukusa. Ljubazni domaćini su svakom detetu dali da poseje svoju saksiju mini rukole koju su dobili na poklon. Svi su bili izuzetno zadovoljni ,jer do sada nisu imali prilike da probaju ove zdrave i interesantne biljke.   Još slika u Galeriji.