Ученички парламент - Новогодишњи базар и томбола

Датум: 12. Januar 2023 11:18 Категорија: Новости

Ученички парламент - Новогодишњи базар и томбола

Као и сваке године Ученички парламент наше школе организовао је Новогодишњи базар на коме су продавали
честитке које су сами правили.

Део новца је искоришћен за прављење пакетића за децу из прихватилишта а од другог дела су купљени
новогодишњи пакетићи за томболу ученика виших разреда.

Срећни добитници су Вучета Мркобрад из петог разреда,
Константин Ђорђевић из шестог разреда, Војислав Чолановић из седмог разреда и Милица Костић из осмог разреда.
Драго нам је да смо неком улепшали празнике а свима желимо пуно среће, здравља  и успеха у Новој 2023. години.

Ваш Ученички парламент

Захтев за упис у први разред школске 2023/24 године

Датум: 01. Januar 2023 13:27 Категорија: Новости

Захтев за упис у први разред школске 2023/24 године
(за децу која територијално не припадају школи)

Поштовани родитељи будућих ђака првака,

Школа  може да упише  дете са подручја друге школе, подношењем захтева родитеља/другог законског заступника најкасније до 01.фебруара 2023. године.
Обавештавамо вас да захтев односно исказивање интересовања за упис у нашу школу (за децу која територијално не припадају нашој школи, односно која имају пребивалиште на другој општини), можете обавити електронским путем попуњавањем захтева и слањем истог на мејл [email protected].
Школа је дужна да обавести родитеља/ другог законског заступника о одлуци по његовом захтеву најкасније до 30.априла 2023. године, а након сагледавања просторних и кадровских могућности којима располаже.
Сва остала обавештења која се тичу редовног уписа и заказивања тестирања преко портала е-управе биће благовремено постављена на сајту и огласној табли наше школе.

Спортска такмичења

Датум: 01. Januar 2023 13:19 Категорија: Новости

На Општинском такмичењу из фудбала ученице 7-8 разреда су освојиле друго место.

Наајслађи кућни љубимац

Датум: 20. Decembar 2022 10:40 Категорија: Новости

Резултати конкурса за најслађег кућног љубимца :

ЕСЕЈ 2022

Датум: 16. Decembar 2022 10:13 Категорија: Достигнућа

На литерарном такмичењу ЕСЕЈ-2022, које организује Културни центар за образовање и културу Божидарац, традиционално су учествовали и ученици наше школе, а Тијана Мемиши, ученица 7/2, освојила је 1. место са својим литерарним радом на тему Нови почетак

Прочитајте награђени рад  наше ученице  Нови почетак

„Еколошка патрола“

Датум: 13. Decembar 2022 18:21 Категорија: Достигнућа

Ученици 4-1 разреда су у оквиру предмета Пројектна настава, тема „Еколошка патрола“ реализовали акцију чишћења школског дворишта и оближњег парка. Циљ акције је лепши простор за игру и дружење као и подизање свести о важности одговорног понашања према својој околини.
Почнимо од свог дворишта!

Дан школе- приредба 2022.

Датум: 13. Decembar 2022 18:16 Категорија: Новости

Песма рода мог

Датум: 12. Decembar 2022 11:26 Категорија: Достигнућа

ПЕСМА РОДА МОГ

У недељу, 11. децембар 2022. године у 17:00 часова у кући Ђуре Јакшића одржана је смотра ауторских радова реализованих у оквиру пројекта ПЕСМА РОДА МОГ. Организатори програма су  Удружење ВрачАрт и Друштва ветерана фолклора Споменар са Врачара. Програм је осмишљен тако да пружи неку врсту подршке и усавршавања мотивисаним и надареним ученицима основних школа са територије општине Врачар који имају афинитета према поезији и писању песама, поготово када је у питању родољубива мисао. Ово је заправо други циклус реализације овог пројекта, пошто је исти реализован први пут прошле календарске године у сарадњи са неколико основних школа са територије општине Врачар, а уз подршку и финансијску помоћ општине Врачар. У овом циклусу тема је била живото и опус Ђуре Јакшића, пошто се ове године навршава 90 година од његовог рођења.

Као и до сада, са децом су радили: Петар Арбутина, писац и главни уредник Службеног гласника и Младен Станић, студент докторских студија на Катедри за српски језик и књижевност Филолошког факултета, Универзитета у Београду. Кроз интерактивне активности помогли су ученицима да на правилан начин разумеју значање и процес стварања поезије, као и околности у којима је таква дела настају, што је веома важно за настанак родољубиве поезије, као и поезије уопште.

На крају пројекта организована је смотра дечијих радова и свечана додела диплома и захвалница награђеним ученицима и наставницима у просторији саме куће Ђуре Јакшића у Скадарској улици, уз пригодан културни програм. Ученици, чији су радови ушли у ужи избор од 10 најуспешнијих  песама, изражајно су казивали своје стихове. Међу њима су биле и песма Србија Нине Алексић 5/1 и песма Домовина Маше Јововић 5/1.

СРБИЈА

Тамо негде, између двеју река,
Где мач сија у руци Победника,
Где мостови спајају нови и стари град,
Налази се њен главни град,Београд,
Прочитај .
                                                                    Видео- Нина Алескић

Моја домовина
Домовино моја,
домовино драга
прелепих ливада,
пашњака и стада.
...                                                                               Видео- Маша Јововић

Дан школе 2022

Датум: 11. Decembar 2022 13:31 Категорија: Достигнућа

Ученици 7. разреда  су за Дан школе писали радове  на тему Мy School.

Међународни дан особа са инвалидитетом

Датум: 06. Decembar 2022 13:49 Категорија: Новости

3.12.2022. Међународни дан особа са инвалидитетом

Ученички парламент наше школе и одељење 7/4 су направили честитку од пластичних чепова и честитали 10. рођендан хуманитарној организацији "Чеп за хендикеп" са којом имамо дугогодишњу сарадњу.
Сваки чеп који сакупимо је велики допринос акцији која обезбеђује ортопедска помагала особама са инвалидитетом и чини им живот лакшим.  Убаци и ти чеп и помози.