Датум: 02. Novembar 2021 22:06 Категорија: Достигнућа

Dečaci 5 i 6 razred PRVO mesto i plasman na gradsko
Devojčice 5 i 6 razred TREĆE mesto
Devojčice 7 i 8 razred TREĆE mesto

Прочитај

Датум: 02. Novembar 2021 22:02 Категорија: Достигнућа

На градском такмичењу у атлетици  ученици наше школе су постигли следеће резултате:

ЈЕДНА ШКОЛА=ЈЕДНО ДРВО
Тема европске недеље демократије на локалном нивоу је била "Заштита животне средине, локалне заједнице предузимају мере.
У  оквиру задате теме  спроведена је акција под називом ЈЕДНА ШКОЛА=ЈЕДНО ДРВО. Циљ акције је да ученици  врачарских  основних школа
засаде по једно дрво на јавној површини. Нашу школу представљају чланови Ученичког парламента са наставницом географије, Невенком Миливојевић.
Свако дрво је добило плочицу са обележјем  школе као вид трајне  успомене на подизање нивоа  свести о заштити животне средине код млађих генерација.
Акција је спроведена под  покровитељством  ГО Врачар и ЈКП "Зеленило-Београд"  Још слика погледајте у  Галерији.

Видео снимак телевизије Прва можете погледати овде.

Прочитај

Пројекат: ,,Родољубива песма - нова српска мисао

Датум: 19. Oktobar 2021 14:26 Категорија: Достигнућа

Пројекат: ,Родољубива песма - нова српска мисао"

У суботу, 16. октобра у Дечјем културном центру у Београду одржана је свечана академија посвећена 700 - годишњици манастира Грачанице.
Ова свечана академија представљала је и завршницу  пројекта  у којем су учествовали ученици свих врачарских школа.
Поносни  смо што постоји интересовање за очување родољубиве поезије и што су и наши ученици дали допринос томе.
Научили смо  да родољубива поезија не мора да буде увек у форми старе народне књижевности, већ да може имати
и савремену, кратку форму и да се кроз оваква дела могу предочавати и оно што ауторе ,,тишти" сада,
а не само оно што нас је као народ оптерећивало у временима иза нас.
 Песме ученика  наше школе су заузеле место на листи 10 најбољих. Њихове песме можете прочитати овде :

1. ЈоованЈована Шибалић, ОШ ,,НХ Синиша Николајевић"   8/2  - Грачаница ни на небу ни на земљи
2. Вук Тошић, ОШ ,,НХ Синиша Николајевић"   6/1     -    Грачаница ни на небу ни на земљи

Прочитај

Атлетика

Датум: 10. Oktobar 2021 23:36 Категорија: Достигнућа

У четвртак, 7. октобра на стадиону Партизан одржано је општинско такмичење у атлетици.

6. Милица васиљевић  VII1 - треће место  600м
Честитамо и желимо пуно успеха на градском такмичењу!

Прочитај

Спортски успеси наших ученика

Датум: 10. Jun 2021 21:33 Категорија: Достигнућа

Градско такмичење у пливању одржано је 24 фебруара у спортском центру Милан Гале Мушкатировић. Ученица 7/3 Милица Марков освојила 3. месту у пливању леђном  техником.

Градско такмичење у џудоу одржано је 28. априла у спортском центру Шумице.
Ученица 6/2 Јован Копривица освојила је 2.место и пласирала на републичко такмичење које је одржано 12.5. и заузела је 5. место.

Градско такмичење у рукомету за ученике 7. и 8. разреда одржано 21.априла и освојено је  5. место .
Мушка екипа у кошарци и футсалу за 7. и 8. разред, као и женска екипа у кошарци 7. и 8. разред освојили су пласмане на градска такмичења

Прочитај

,,Читам, па шта

Датум: 02. Jun 2021 21:59 Категорија: Достигнућа

Наши учесници књижевног такмичења ,,Читам, па шта" посетили су Библиотеку града Београда и дружили се са дечјим писцем Јасминком Петровић. Свим учесницима уручене су похвалнице, а Марко Јелић освојио је специјалну награду као учесник који је већ освојио 1. награду и који успешно прати овај пројекат од његовог почетка. Циљ пројекта је развијање критичког мишљења и стицање читалачких навике, а посебно навике да се после сваке прочитане књиге напише кратак осврт или да се илуструје властити доживљај прочитаног књижевног дела. Честитамо свим учесницима!

Прочитај

Поносни смо!

Датум: 24. Maj 2021 11:59 Категорија: Достигнућа

Врло успешан викенд за женски хокеј у Србији је иза нас.
Још увек незванична репрезентација Србије, чија је најмлађа чланица ђак наше школе Ана Илић,
је у две утакмице против сениорске репрезентације Бугарске остварила исто толико победа.
Првог дана, када је током целе утакмице Ана бранила наш гол, остварена
је победа 5:2,
а другог дана је резултат био 5:4.
      Ове девојке упорно доказују да ће, чим се услови остваре, бити спремне не само да
учествују, него и побеђују на првом званичном такмичењу које нас чека – на Светском  првенству.

Прочитај

Општинско такмичење из ТИТ-а

Датум: 17. April 2021 18:51 Категорија: Достигнућа

На општинском такмичењу из предмета Техника и технологија ученици наше школе постигли су следеће резултате:

1. место Алексеј Илић 5/1, наставник Зоран Лучић (пласман на градско такмичење)