Достигнућа

Gradsko takmicenje u atletici

Датум: 21. Oktobar 2018 21:47 Категорија: Достигнућа

Gradsko takmicenje u atletici 18.10.2018. Marko Odalović 8/2 osvojio 3. mesto na gradskom takmicenju u disciplini 800m u konkurenciji od 20 takmičara. Čestitamo

Прочитај

Opštinsko takmicenje u atletici

Датум: 21. Oktobar 2018 21:43 Категорија: Достигнућа

Opštinsko takmicenje u atletici odrżano je 9.10. Košutnjaku. Učenici 7. i 8. razreda osvojili su u ekipnoj konkurenciji 2. mesto,( Marko Osalović 800 m. 1. mesto, Filip Drageljević 8/2 bacanje kugle, 2.mesto, Jovan Popovic 8/2 100m, Konstantinovic Relja 8/1 skok u dalj 3.mesto, Antonije Bogdanović 8/2 300 m. 3.mesto, stafeta 4x100m 2. mesto, a u pojedinačnoj konkurenciji Vuk Adžić 5/3 60m. 2. mesto. Na gradsko takmičenje se plasirao Marko Odalović u disciplini 800m.

Прочитај

Мени су моја безбедност и здравље баш важни

Датум: 19. Oktobar 2018 21:24 Категорија: Достигнућа

Joш једна награда за Сару Дренчу 6/2  !!!
Њен рад ушао је у избор дванаест најбољих ликовних радова за ученике основног образовања на тему ”Мени су моја безбедност и здравље баш важни”, а који организује Министарство за рад, запошљавање, борачка и социјална питања, Управа за безбедност и здравље на раду.
Рад ће бити штампан на календару Министарства .

Прочитај

Школско такмичење у каратеу

Датум: 07. Oktobar 2018 20:35 Категорија: Достигнућа

На школском првенству Београда,  у  каратеу, нашу школу је представљала Милица Мојашевић 2/1.
 Милица је освојила 3. место  у следећој категорији : Кате - појединачно (ОШ 1/2) - Апсолутни ниво.

Прочитај

Спортске вести - мали фудбал

Датум: 27. Septembar 2018 21:43 Категорија: Достигнућа

21.09.2018   у   Трећој београдској  гимназији
  Ученици  7.  и 8.  разреда освојили  су друго  на општинском  такмичењу у малом фудбалу. Они су у финалу изгубили на пенале од  екипе ОШ "Краљ Петар Други".

25.09.2018.  у  ОШ " Краљ Петар Други"  девојчице  7. и 8. разреда победиле су у финалу  одличну екипу  девојчица из  ОШ "Јован Миодраговић" и тиме се пласирале на градско такмичење.

Прочитај

Општинско такмичење у малом фудбалу

Датум: 21. Septembar 2018 15:13 Категорија: Достигнућа

19. i 20.09.2018.Одржано уе општинско такмичење у малом фудбалу за ученике  и ученице 5. и 6. разреда. Освојена су прва  места у обе категорије и пласман на градско такмичење.

Прочитај

"Планету слави, спортом се бави"

Датум: 07. Jun 2018 16:44 Категорија: Достигнућа

30.05.2018. y дворишту наше школе одиграна дуго ишчекивана финална утакмица у фудбалу коју је организовао Ученички парламент под слоганом "Планету слави, спортом се бави". У финалу су играле екипе "Зелене панде" 6-1 и "Мрки медведи" 8-1. После узбудљиве утакмице и нерешеног резултата од 2:2, судија је морао пеналима да одлучи победника. Овог пута то су били млађи, тако да је победник турнира екипа 6-1 "Зелене панде" а као најбољи фер-плеј играч је изабран Петар Солдо  8-1. Ученички парламент је доделио пехаре и дипломе и пожелео срећу осмацима који ускоро одлазе из наше школе.

Прочитај

Најбољи млади фотографи Врачара-Фокус 2018

Датум: 07. Jun 2018 16:40 Категорија: Достигнућа

На такмичењу за најбољу фотографију ученика основних школа са Врачара, Филип Драгељевић 7/2 освојио је трећу награду. Ова фотографија је настала прошлог месеца на екскурзији седмог разреда.
Изложбу одабраних радова можете погледати у галерији Центра за културу Божидарац.

Прочитај

На Републичком такмичењу!

Датум: 15. Maj 2018 20:43 Категорија: Достигнућа

Ања Тришић, ученица 7/1, освојила је у Сремским Карловцима престижно 3. место на  Републичком такмичењу из књижевности ,,Књижевна олимпијада" у конкуренцији од 265 ученика из целе Србије и на тај начин представила нашу школу и Општину Врачар у најбољем светлу. Поносни смо на њу!

Остале слике погледајте у Галерији.

Прочитај

Медаља за "прву помоћ"

Датум: 15. Maj 2018 20:39 Категорија: Достигнућа

12.05.2018. Екипа „Црвеног крста“ наше школе уз подршку Ученичког парламента , учествовала је на општинском такмичењу у пружању прве помоћи и освојила бронзану медаљу и пехар. Екипу су чинили ученици шестих разреда Василије Минић, Андрија Ристић, Сташа Аџић и Илија Солдо из 6-1 и Мила Драговић Креватин, Петар Добричанин и Александар Бранковић из 6-2. Ученике су током године спремали чланови „Црвеног крста“ Врачар тако да су били спремни да покажу научено у парку Ташмајдан.