Достигнућа

Odbojka

Датум: 21. Novembar 2022 21:45 Категорија: Достигнућа

На општинском такмичењу из одбојке ученице  5. и 6. разреда су освојиле  друго место. Честитамо!!

Рукомет

Датум: 28. Oktobar 2022 18:29 Категорија: Достигнућа

На општинском такмичењу из рукомета ученици 7 и 8. разреда су  освојили прво место
и пласирали се на градско такмичење. Честитамо!!!

ЈЕДНА ШКОЛА =ЈЕДНО ДРВО

Датум: 16. Oktobar 2022 20:35 Категорија: Достигнућа

ЈЕДНА ШКОЛА =ЈЕДНО ДРВО

· 14.10.2022. Ученички парламент и ученици 7/4 са одељењским старешином Невенком Миливојевић је учествовао у акцији заштите животне средине на локалном нивоу.

Тема европске недеље демократије  је била "Заштита животне средине локалне заједнице . У  оквиру задате теме  спроведена је акција под називом ЈЕДНА ШКОЛА=ЈЕДНО ДРВО.
Циљ акције је био да ученици  врачарских  основних школа засаде по једно дрво на јавној површини. Свако дрво је добило плочицу са обележјем  школе као вид трајне
  успомене на подизање нивоа  свести о заштити животне средине код млађих генерација.

Акција је спроведена под  покровитељством  ГО Врачар која данас прославља и свој дан и ЈКП "Зеленило-Београд"

Наши кошаркаши

Датум: 04. Oktobar 2022 09:40 Категорија: Достигнућа

На општинском такмичењу из  кошарке ученици 5. и  6. разреда су освојили ДРУГО место, а ученици 7. и 8. разреда  ТРЕЋЕ  место. Честитамо!!

Међународна акција

Датум: 18. Septembar 2022 04:58 Категорија: Достигнућа

15.9.2022. Међународна акција "Очистимо свет"

Ученички парламент наше школе је подсетио све ученике и наставнике на важну улогу сваког појединца  у очувању животне средине у свом окружењу. Сви треба пажљиво и са поштовањем да се односимо према природи, свету и човечанству.
Да би нам свима било лепо и пријатно  учионице, ходници и школско двориште треба да буду без отпадака, кесица ,папира, лименки и остатака ужине.
Да је иницијатива Ученичког парламента успела показује и слика дворишта које никада није било чистије после великог одмора.  Надамо се да ће свима прећи у навику да се одговорно понашамо према околини а не да то буде само један дан у години.

Карикаттура

Датум: 31. Maj 2022 23:18 Категорија: Достигнућа

На конкурсу из карикатуре "Мали Пјер, ученица наше школе Тара Боровчанин 8/1 је након осовјене прве награде  на градском такмичењу,
освојила  3. награду на Републичком  такмичењу
Честитамо!

Наши музичари

Датум: 22. Maj 2022 20:20 Категорија: Достигнућа

Оркестар наше школе је освојио прво место  са 90, 33 поена  у Сремским Карловцима на Републичком такмичењу хорова и оркестра.

Црвени Крст

Датум: 19. Maj 2022 22:03 Категорија: Достигнућа

На  Општинском такмичењну "Шта знаш о Црвеном  крсту"  Тим  наше школе је освојио   друго место . Чланови тима, тј ученици који су представљали нашу школу су  ученици четвртог разреда:
Круна Букумировић и Тамара Танасић из 4/3 и  Маша Јовановић и Нина Алексић  из 4/1 Честитамо!!! Више слика у Галерији.

Спортске вести

Датум: 07. Maj 2022 22:30 Категорија: Достигнућа

Маша Јовановић, VII/ 3, је на Градском такмичењу  у  џудоу освојила  ТРЕЋЕ место и пласман на  Републичко такмичење.
На Републичком такмичењеу је заузела  Пето место.
Браво, Машо, поносни смо на тебе.!!!

На Градском  такмичењу из рукомета  ученици i V и  VI  разреда су испали у четвртфиналу.

„Читам, па шта“

Датум: 03. Maj 2022 17:30 Категорија: Достигнућа

Драги наши учесници овогодишњег такмичења „Читам, па шта“, стигли су
нам резултати жирирања другог круга такмичења.

Молимо све вас који сте на списку да нам своје радове (или писане или
цртане – искључиво један вид изражавања) пошаљете до 11. маја 2022.
године. Остала вам је само још једна књига и још једна импресија о
томе колико је баш та књига променила ваш живот.

У наредни, последњи, ниво такмичења пласирали су се следећи ученици:

3. разред:
Јулија Мудреновић3/2 ОШ „НХ Синиша Николајевић”

5. разред:  Јована Ђорђевић, 5/1 ОШ „НХ Синиша Николајевић”

8. разред: Марко Јелић, 8/2 ОШ „НХ Синиша Николајевић”