ОБЕЛЕЖАВАЊЕ ДЕЧЈЕ НЕДЕЉЕ У НАШОЈ ШКОЛИ

Датум: 09. Oktobar 2015 12:21 Категорија: Новости

Дечја недеља има дугу и богату традицију. Први пут код нас је одржана 1934. године, а од 1987. године уведена је на предлог организације Пријатељи деце Србије и одржава се сваке прве недеље у месецу октобру.  Ове године, Дечја недеља обележена је у периоду 5-11.октобра 2015. године и њен мото је био: ПОДРШКА ПОРОДИЦИ - НАЈБОЉА ПОДРШКА ДЕЦИ!
Захваљујући учитељима, наставницима и психологу школе, Дечја недеља у нашој школи протекла је у веселој и лепој атмосфери.

Светски дан заштите животиња

Датум: 06. Oktobar 2015 13:12 Категорија: Новости

Ученички парламент наше школе уз подршку наставнице Невенке Миливојевић обележио је 4. октобар Светски дан заштите животиња презентацијом ученицима четвртих разреда и њиховим учитељицама.На занимљив начин су млађим друговима објаснили које животиње више не живе на нашој планети а које су угрожене и како они могу да помогну животињама у њиховој околини. Речено им је да су животиње равноправни становници наше планете са којима делимо живот на њој. На крају презентације организован је квиз дечаци против девојчица, где су победу однеле девојчице које су као награду добиле бананице, али су их поделиле са својим друговима.

DSCN7079DSCN7080

Наградни излет-Аранђеловац 2015

Датум: 05. Oktobar 2015 20:56 Категорија: Новости

Ученици наше школе који су прошле године  освојили места на општинским, градским и републичким такмичењима ове године су награђени бесплатном екскурзијом. Они су на најбољи начин промовисали нашу школу у локалној заједници, општини, граду Београду али и у целој Републици Србији јер су наши ученици  Душан Белча и Невена Чубриловић освојили награде и на Републичким такмичаењима из физике и математике.

Термин за излет – 3. октобар  показао се као савршен по питању временских услова, али и  као  добар начин да се започене месец  октобар- стицањем нових знања на најбољи могући начин – кроз игру, путовање и уживање.

Прво одредиште на нашем путу био је Орашац, место у коме је подигнут Први српски устанак.  Ту смо имали прилику да видимо прелепу основну  школу   изграђену 1932. у спомен на устанак, која и носи то име „Први српски устанак“. Поред школе  се налазе   музеј и  црква Вазнесење Господње у којој смо од кустоса музеја послушали причу о устанку, устаницима и Карађорђу Петровићу.DSCN6937DSC_1265

НОЋ ИСТРАЖИВАЧА

Датум: 30. Septembar 2015 11:18 Категорија: Новости

У петак, 25.септембра 2015. године, ученици седмог и осмог разреда посетили су Ноћ истраживача.  На ово научно путовање ученике су водиле наставница географије Невенка Миливојевић и Тамара Васиљевић, библиотекар школе.Студенски парк је био пун малих истраживача који су јурили за открићима науке. Наши ученици су се лепо проводили, а највише пажње привукла им је ДНК-временска капсула.

ИЗЛЕТ У ЕКОЛОШКОЈ ОАЗИ

Датум: 24. Septembar 2015 21:07 Категорија: Новости

Ученици од I до IV разреда наше школе у среду 23. септембра посетили су огледно добро „Радмиловац“ Пољопривредног факултета у Београду.

Олимпијада првака

Датум: 24. Septembar 2015 18:09 Категорија: Новости

У нашој школи је данас одржана олимпијада првака. Учествовала су сва три одељења првог разреда а спортски догађај су увеличали својим присуством навијачи-родитељи. Олимпијада се одржава у свим врачарским школама а победници школа  учествују у финалном такмичењу  на Авали  у  Шупљој стени. Организатор овог такмичења је  Општина Врачар уз подршку Спортско- рекреативног Центра Врачар.  Победник данашње олимпијаде је одељење 1/1. Честитамо!

Хуманост на делу!

Датум: 24. Septembar 2015 10:51 Категорија: Новости

Министарство просвете и технолошког развоја организовало је акцију „Помоћ и подршка деци мигрантима“. Главна активност ове акције  су креативне радионице за најмлађе које  се одржавају у парку  код аутобуске станице.

. IMG_20150923_105534

Државно првенство у веслању

Датум: 24. Septembar 2015 10:23 Категорија: Новости

Државно првенство Србије у веслању одржано је 19. и 20. септембра 2015. године на Ади Циганлији. Ученица наше школе Јелена Ђокоћ 8/2. освојила је са својом екипом „Црвена Звезда“ бронзану медаљу у четверцу и тако обрадовала родитеље, рођаке, другаре и одељењског старешину Невенку Миливојевић, који су је бодрили са трибина. Браво Јецо!!!!!

Ученички парламент 2015/2016

Датум: 15. Septembar 2015 13:14 Категорија: Новости

На седници Ученичког парламента одржаној 10.09.2015. изабрано је ново руководство за ову школску годину. Председник је Душан Виденовић 8/3, заменик Ана Живковић 8/3 а записничар Валентина Андрић 8/1. Остали чланови су : Јелена Девић и Милица Гајић из 7/1, Уна Лучић, Софија Јевтић и Матија Мијин из  7/2, Милица Стошић 8/1, Василије Маринковић и Александар Пешић из 8/2. Наставнице задужене за усмеравање и помоћ око рада Ученичког парламента су Невенка Миливојевић ( наставница географије) и Биљана Буторовић ( наставница хемије). У октобру ће Ученички парламент бити проширен за више ученика који би желели да учествују у неким акцијама.
       У оквиру Ученичког парламента конституисани су разни тимови : Тим за уређивање школских зидних новина, тим за спорт, тим за борбу против насиља, тим за екологију, тим за хуманитарну делатност, тим за естетски изглед школе и тим за културну делатност.
       Позивамо све ученике који имају неки  креативан предлог да га доставе члановима Ученичког парламента где ће бити узет у разматрање.
       У прилогу достављам фотографију чланова Ученичког парламента за 2015/2016. годину.

Фестивал фудбала

Датум: 15. Septembar 2015 10:47 Категорија: Новости

У суботу 12.09.2015. на стадиону Обилића одржан је фестивал фудбала за девојчице 5. и 6. разреда под покровитељством ФИФЕ и ФСС, под називом "Моја школа-мој клуб".