Моја школа-мој клуб

Датум: 03. Decembar 2015 19:12 Категорија: Новости

Поводом Европског првенства у футсалу ЕУРО 2016, УЕФА и ФС србије организују турнир Моја школа- Мој клуб на коме учуствују 8 школа из Београда, школе из Новог Сада, Крагујевца и Ниша (укупно 32 школе на територији Србије).Циљ овог пројекта је промоција Футсал ЕУРО 2016, родна равноправност Фер плеј и поштовање и одрживи развој. Обавезно је учешће девојчица у тимовима, ученици до 12 година или 6. разреди и млађи, најмање 2 играчице у тиму од 5 играча. Школе које учествују на турниру: ОШ Соња Маринковић -Земун, ОШ Лаза костић- Н: Београд; ОШ Јован Ристић- Борча; ОШ Михајло Пупин- Галеника; ОШ Сава Шумановић -Алтина; ОШ Синиша Николајевић -Врачар; ОШ Краљ Петар 2 Карађорђевић -Врачар; ОШ Горња Варош- Земун.

Завршни турнир се одиграва 10. фебруара у Београдској арени од 11,00 -14,00 часова
Убаци слике 1

Јесен – ТЕМАТСКИ РЕЧНИК III-2

Датум: 02. Decembar 2015 21:25 Категорија: Новости

Ученици продуженог боравка трећег разреда направили су јесењи тематски речник. Цртали су јесење мотиве, а као материјал су користили дрвене бојице и фломастере. Именице у речнику представили су плавом, глаголе зеленом а придеве браон бојом.

Све слике можете погледати у албуму Радови ученика - БОРАВАК III/2

Семинар у школи

Датум: 16. Novembar 2015 19:34 Категорија: Новости

Током викенда 14. и 15. новембра у нашој школи је за све заинтересоване  запослене одржан семинар  Тимски рад  у организацији  Академије Филиповић.   Семинар је акредитован од стране Министарства и носи 16 сати стручног усавршавања. Сви наставници који су присуствовали семинару могли су да науче врло битне ствари у вези успешне  комуникације и  битности њеног постојања у циљу спречавања нарушавања  добрих међуљудских односа.

Трећи разред у Вршцу

Датум: 06. Novembar 2015 20:05 Категорија: Новости

Ученици трећег разреда су у уторак, 3.11.2015. године били на једнодневном излету у Банатау.
Обишли смо град Вршац и сазнали пуно занимљивости о о том граду. После обиласка града упутили смо се ка манастиру Месић који се налази у непосредној близини Вршца. Тамо смо од монахиња чуле интерестне податке о историји манастира. Манастир Месић је женски манастир Српске православне цркве настао у XV веку.
Настављамо пут ка Вршачком брегу. Попели смо се на врх брега, где се налази Вршачка кула. Имали смо јединствену прилику да видимо праглајдере који се спуштају са брега и ношени ветром прелећу вршачке винограде. По разгледању куле враћамо се у аутобус и крећемо ка Девојачком бунару, где правимо кратку паузу за ручак. По завршетку ручка обилазимо ово мало место у Делиблатској пешчари. На игралишту пуном занимљивих садржаја проводимо време до повратка у Београд.
Свима је било лепо, дивно смо се провели и научили пуно тога. Надамо се да ће бити још оваквих излета.

ПРВИ РАЗРЕД НА АВАЛИ

Датум: 05. Novembar 2015 21:39 Категорија: Новости

Ученици првог разреда наше школе су провели 5. новембар на свежем ваздуху Авале. У преподневним часовима ђаци су са својим учитељицама обишли споменик Незнаном јунаку и освојили Авалски торањ, одакле су уживали у прелепом погледу. Након ручка и малог предаха, остатак поподнева су провели играјући се у природи дечијег одмаралишта „Шупља стена“. Дан какав се само пожелети може за дружење и опуштање!

Осми разред на екскурзији

Датум: 03. Novembar 2015 20:35 Категорија: Новости

Ученици осмих разреда наше школе са својим одељењским старешинама ишли су на тродневну екскурзију од 26.- 28. 10. 2015.на релацији  Београд – Јагодина (Зоолошки врт, Парк Ђурђево брдо са вештачким водопадом, Музеј воштаних фигура) – Деспотовац – Ресавска пећина – Водопад Велики  бук – Парк минијатура – манастир Манасија – Свилајнац ( Природњачки центар ).

Обишли су многобројне природне и културно – историјске знаменитости наше земље, лепо се дружили и нешто ново видели и научили. Свима ће ова екскурзија остати у лепом сећању, посебно због тога што се ове школске године опраштају од основне школе.

ПОСЕТА САЈМУ КЊИГА

Датум: 30. Oktobar 2015 11:15 Категорија: Новости

У четвртак, 28.октобра 2015.године, ученици наше школе посетили су Сајам књига у Београду. Овогодишњи почасни гост је Русија која наступа са слоганом "Шта би било да није било" . Добро расположење ученика и лепо време учинили су да све протекне у најбољем реду. На Сајму су нас дочекали велики број издавачких кућа, мноштво људи који комуницирају на различитим језицима, као и промоција нових кљига на све стране. Ученици су уживали разгледајући штандове,а бирали су књиге раличитих жанрова. Задовољни и расположени у поподневним сатима вратили смо се у школу.

ПОСЕТА БИБЛИОТЕЦИ ГРАДА БЕОГРАДА

Датум: 30. Oktobar 2015 09:35 Категорија: Новости

У среду, 28.октобра 2015.године, ученици петог разреда посетили су дечје одељење Библиотеке града Београда "Чика Јова Змај". Ученици су уживали у изложби слика и играчака направљених од дрвета и картона која је била пропраћена живом музиком на гитари. На изложби смо били примећени гости, па је новинарка са радио Лазаревца замолила наше ђаке да дају кратак интерву о утисцима са изложбе.

У СУСРЕТ САЈМУ КЊИГА

Датум: 23. Oktobar 2015 11:16 Категорија: Новости

У среду, 21.октобра 2015.године, чланови библиотечке секције покренули су акцију дружења са књигом поводом предстојећег Сајма књига у Београду. Ученици су сређивали полице са књигама, издавали књиге ђацима школе и разговарали  о књигама које читају у слободно време. Посебно су уживали што су својим радовима обојили библиотеку креативним и ведрим духом. Следеће недеље чланови секције посетиће Сајам књига и припремити још много активности у месецу књиге.

ОТВОРЕНА ВРАТА- 21. 10. 2015.

Датум: 19. Oktobar 2015 16:59 Категорија: Новости

Поштовани родитељи, обавештавамо вас да су  заједничка отворена врата свих наставника заказана за среду 21. октобра, од 16 до 18 часова. Отвореним вратима ће присуствовати сви предметни  наставници који предају у старијим разредима.