SVETSKI DAN UČITELJA

Датум: 06. Oktobar 2023 13:51 Категорија: Новости

5.10. SVETSKI DAN UČITELJA Učenici 3/3 su iz šešira izvlačili imena učitelja koji rade u nastavi, a zatim su ih crtali.
Zanimljivo je videti kako oni nas vide. Koliko su učenici bili uzbuđeni što nas crtaju, toliko su i učitelji bili iznenađeni prikazom na panou

Drangulijda

Датум: 06. Oktobar 2023 13:42 Категорија: Новости

4.10. Tematski dan "Igra je ozbiljna stvar"! Drangulijda je organizovana za učenike nižih razreda.
Imali smo goste, predškolce vrtića "Bubamara" i "Rodini đaci". Vežbanjem socijalnih i komunikacijskih veština razmenili su igračke.

Pogledajte i video.

"Kredovizijа"

Датум: 06. Oktobar 2023 13:31 Категорија: Новости

6.10. U okviru Dečije nedelje organizovali smo "Kredoviziju". Učenici su u školskom dvorištu crtali na temu " Veliko srce dece Srbije".
Temu Dečije nedelje prilagodili smo našem odeljenju "Sva srca trećeg tri". Učenici su crtali svako po jedno srce.
U njemu su upisivali ime druga/drugarice koji se nalazi s njihove leve strane. Svako dete jedno srce
!

Народно градитељство и занати

Датум: 24. Septembar 2023 19:41 Категорија: Новости

Ученици  шестог разреда наше школе су у петак  15.09. 2023, у пратњи наставница Милене Ракић и Миљане  посетили Завод за заштиту споменика културе града Београда и учествовали у   радионици едукативног пројекта "Наслеђе за децу" са темом  Народно градитељство и занати  коју је завод реализовао  у сарадњи са Националном асоцијацијом за старе  и уметничке занате и домаћу радиност  " Наше руке" а све у оквиру манифестације Дани европске баштине.

Више слика погледајте у Галерији.

Наруквице пријатељства

Датум: 13. Septembar 2023 15:40 Категорија: Новости

У  оквиру тематке наставе,  Моја школа мој други дом, која је реализована  прошле недеље у нашој школи, одржано је много интересантних часова, радионица. Један од њих је била радионица  Наруквица паријатељства . Ученици 2/2 су заједно са ученицима  6/3 плели наруквице пријатељства дружећи се у једној радној атмосфери. И ништа без помоћи и ангажовања учитељице Мире Копривице, Милене Ракић и Слађане Ђујић наставница техничког васпитања
.

Више слика  погледајте у Галерији.

Прваци првог дана школе

Датум: 01. Septembar 2023 23:38 Категорија: Новости

ПОЧЕТАК ШКОЛСКЕ 2023/2024 г.

Датум: 28. Avgust 2023 22:43 Категорија: Новости

Драги наши ученици,

Радујемо се поновном сусрету и дружењу са вама и чекамо вас

1. септембра у нашој школи.

• Настава почиње:
  • за ученике другог, трећег и четвртог разреда од 8. 50
  • за ученике петог и седмог разреда од 8.00 до 9.35 (2 часа са одељењским старешином – договор о раду у наредној недељи)
  • за ученике шестог и осмог разреда од 14.00 до 15.35 (2 часа са одељењским старешином – договор о раду у наредној недељи)
  • Само првог радног дана у школи неће бити организовано јутарње прихватање за ученике од другог до четвртог разреда.
  • Продужени боравак за ученике од другог до четвртог разреда биће организован од 1. септембра.
  • Пекара у школи радиће од 1. септембра.
  • Ручак у продуженом боравку неће бити обезбеђен прве радне недеље, већ почев од 11. септембра. Молимо родитеље и ученике за стрпљење и разумевање. Препоручујемо да ученици у школу дођу са купљеном/спремљеном  ужином/ручком у данима док не буде обезбеђена у школи.
  • Родитељски састанци биће одржани до 8. септембра. Накнадно ћете бити обавештени о времену одржавања.
  • Од 4. септембра настављамо са радом у складу са Смерницама за организацију и реализацију образовно – васпитног рада у основној школи у школској 2023/2024. години.

СМЕРНИЦЕ за организацију и реализацију ОБРАЗОВНО-ВАСПИТНОГ рада у ОСНОВНОЈ ШКОЛИ у школској 2023/2024. години

Датум: 28. Avgust 2023 22:26 Категорија: Новости

СМЕРНИЦЕ за организацију и реализацију ОБРАЗОВНО-ВАСПИТНОГ рада у ОСНОВНОЈ ШКОЛИ у школској 2023/2024. години можете погледати ОВДЕ!

Обавештење о пријему првака

Датум: 21. Avgust 2023 22:23 Категорија: Новости

Полазак у школу се приближио!

Чекамо вас
у четвртак 31. августа 2023. године у 17.00
великом дворишту наше школе
Програм свечаног пријема првака:

• Поздравна реч директора школе нашим новим ђацима
  • Приредба ученика наше школе
  • Расподела ученика по одељењима
  • Кратак родитељски састанак ( договор о раду у наредним данима)

Осмаци "против" наставника

Датум: 02. Jul 2023 23:22 Категорија: Новости

Осмаци "против" наставника

Последње недеље пре завршног испита у организацији Ученичког парламента наше школе одржана су још два спортска такмичења. Поред баскета који је био последњег дана школе, осмаци су против наставника играли одбојкашку и фудбалску утакмицу.  Утакмице су биле узбудљиве и што је најважније одигране су пред веома расположеном публиком. Најватренији навијачи су били ученици нижих разреда који су громогласно бодрили своје учитеље и учитељице. У дивној атмосфери смо испратили још једну генерацију осмака и надамо се да ће се традиција спортских такмичења наставити и у будућности.