Браво за 3/4

Датум: 30. Decembar 2018 23:11 Категорија: Новости

Ученици одељења  3/4, заједно са својом учитељицом Бојаном, су   на новогодишњем базару ове године  продавали  разне ђаконије.  Део пара који су зарадили дали су у хуманитарне сврхе.  Захваљуљући  ангажовању родитеља, направљена је и торта, која је заједно са новцем однета  деци  у болници у Сокобањској. А можете да прочитате  и  како су  им се  деца из болнице  захвалила.

ОТВОРЕНА ВРАТА

Датум: 25. Decembar 2018 10:17 Категорија: Новости

ОТВОРЕНА ВРАТА
за родитеље ученика  свих  разреда
одржаће се у
среду    -  26. 12. 2018.
од  15.30   до  17.30 часова

"Новогодишњи базар"

Датум: 25. Decembar 2018 10:15 Категорија: Новости

24.12.2018. Последње недеље старе године у нашој школи је организован "Новогодишњи базар". Ученици нижих разреда и Ученички парламент су изложили своје рукотворине и продају их по симболичним ценама. Има ту новогодишњих честитки, украса а нађе се и неки слаткиш. Новац од продаје биће искоришћен већином у хуманитарне сврхе .Највеселији штанд има одељење 3/4 а најхуманији је Ученички парламент ,који ће од зарађеног новца направити пакетиће за децу из Свратишта . "Новогодишњи базар" ће трајати до краја ове недеље, па позивамо све да га посете , нешто купе и обрадују своје најмилије.

Прослава Дана школе

Датум: 21. Decembar 2018 23:11 Категорија: Новости

Дан школе је прослављен 11. децембра. Погледајте  прилог који је припремила телевизија Храм.

Испитивање нивоа изложености школе нејонизујућем зрачењу

Датум: 08. Decembar 2018 18:45 Категорија: Новости

Поштовани родитељи,

ЛАБОРАТОРИЈA  W-LINE  je извршила  испитивање нивоа  изложености школе нејонизујућем зрачењу. Обављене су  две врсте испитивања
-широкопојасно испитивање јачине електричног поља у опсегу 100Hz -80Hz   и
-фреквенцијски селективно испитивање јачине електричног  поља у у опсегу  27MHz- 3GHz

Резултати испитивања показују да су све вредности јачине електричног поља вишеструко испод референтних, граничних вредности. И укупни фактор изложености је вишеструко мањи од 1, чиме су задовољени услови Правилника у погледу максимално дозвољеног излагања становништва нејонизујућем зрачењу.

Детаљније прочитајте   Овде

12. Фестивал науке "Земља будућности"

Датум: 02. Decembar 2018 18:19 Категорија: Новости

29,11,2018, Чланови Географске секције  са наставницом географије Невенком Миливојевић су посетили 12. Фестивал науке "Земља будућности" ,где су учествовали у многобројним експериментима, играли занимљиве игре и чули несто ново из географије, историје, биологије, физике и хемије. Видели су тајне свемира, детаље из древног Египта, разговарали са Клеопатром, Викингом и поглавицом племена Чироки, легионарима,..Видели су како рециклажа може бити забавна али и  како ћемо трговати водом у будућности, као и како да се снађемо у природи без савремених помагала. На разним моделима су видели како се померају тектонске плоче и како је планета Земља некада игледала, како настаје нафта и још много занимљивих чињеница које су представљене сликовито и јасно кроз игру. На научној бини су нам гости из Пољске показали како се прави ракета за пут у свемир где је наша ученица  Јована Узелац помогла да се победи сила Земљине гравитације. Фестивал науке је био изузетно занимљив и поучан и сви жељно ишчекујемо следећи.

У цркви Покрова Пресвете Богородице.

Датум: 28. Novembar 2018 23:33 Категорија: Новости

Ученици 5/3 су са наставницом ликовне културе посетили цркву Покрова Пресвете Богородице.
Разгледали су храм и кроз разговор са наставницом сазнали шта је иконостас и ко се на њему приказује, како се ради техника мозаик, шта је купола и ко се у њој слика, где се сликају прикази великих празника, која је разлика између иконе и фреске.

ЈЕЗИЧКЕ РАДИОНИЦЕ

Датум: 26. Novembar 2018 19:33 Категорија: Новости

ЈЕЗИЧКЕ РАДИОНИЦЕ
У протеклих 5 недеља у нашој школи су, у сарадњи са AIESEC организацијом, организоване језичке радионице за ученике V-VIII разреда. Наши ђаци су били у прилици да у овом периоду вежбају своје знање енглеског језика кроз неформалне и  забавне активности у оквиру пројекта „Покрени своју будућност“, и  развију своје конверзацијске способности са нашим гостом, Оливером из Белгије.
Посебно искуство су имали ученици VII разреда, чије је часове енглеског језика посетио Оливер. Он нам је представио своју земљу, а ми смо га упознали са нашом, и за успомену му поклонили књигу!
Радионице су завршене заједничким састанком и доделом сертификата за све полазнике! Више слика погледајте у Галерији.

Испитивање електромагнетног зрачења

Датум: 25. Novembar 2018 15:53 Категорија: Новости

Поштовани родитељи,

-широкопојасно испитивање јачине електричног поља у опсегу 100Hz -80Hz   и

Детаљније прочитајте   Овде

На Сајму књига

Датум: 02. Novembar 2018 07:26 Категорија: Новости

У четвртак, 25. октобра, када се на сајму књига традиционално организује Школски дан, наши ученици су посетили 63. Међународни београдски сајам књига.
У оквиру програма „Упознајте свог писца“ ученици су присуствовали представљењу књигe  „Све је у реду“ аутора Јасминке Петровић. На тај начин су ученици видели како изгледа трибина на којој се одвија промоција неке књиге и каква је улога модератора. Након тога посетили смо штанд на коме је по први пут представљен заједнички пројекат издавачких кућа Клетт, Нови Логос и Фреска „Е учионица“, на којем су ученици присуствовали симулацији часова е-учионице за 21. век, при чему су самостално могли да испробају опције које нуди ова платформа и завире у један потпуно нови свет образовања. Ученици су са изузетним интересовањем истраживали мултимедијалне садржаје за пети разред из историје, географије и српске граматике.
Слоган овогодишњег Сајма књига РАДОСТ ЧИТАЊА, пренео је ону најдрагоценију емоцију коју у нама ствара добра књига. Управо је радост оно што најбоље описује најјачи утисак који је на нас оставио овогодишњи сајам. Више слика погледајте у  Галерији.