Испратили смо матуранте

Датум: 03. Jun 2019 13:12 Категорија: Новости

Баш као што су пре осам година у школу ушли шетајући кроз шпалир, тако смо их у петак испратили.
Сви ученици од првог до седмог разреда громогласним аплаузима поздрављали су осмаке, који су са
осмехом на лицу и понеком сузом излазили из школе. Након тога учествовали су у традиционалном
дефилеу малих матураната Врачара, после чега је уследила прослава. Ученички парламент допринео
је атмосфери украсивши школско двориште. Желимо им срећну будућност! Више слика можете погледати у галерији.

Фудбалска утакмица - ОСМАЦИ : НАСТАВНИЦИ

Датум: 31. Maj 2019 15:13 Категорија: Новости

У организацији Ученичког парламента наше школе одржана је фудбалска утакмица осмаци против наставника.
Екипе су са трибина бодрили ученици  и запослени, док је Ученички парламент направио реквизите за навијање.
Утакмицу је судио наш бивши ученик Душан Јованчић  који игра у првој постави ЦРВЕНЕ ЗВЕЗДЕ.
Наставници су оставили срце на терену али је овога пута младост победила искуство, тако да су победу однели
осмаци којима сви честитамо. Екипа Црвеног крста  школе је такође пратила утакмицу али на обострано
задовољство није морала да утрчава на терен. Похваљујемо све играче и навијаче посебно ученике другог и
седмог разреда који су из све снаге бодрили своје фаворите.

РТС крос

Датум: 28. Maj 2019 15:11 Категорија: Новости

На РТС кросу реализованом 10.маја учествовало је 583 ученика од првог до осмог разреда. Иако је такмичарски дух био приметан, наши ученици показали су солидарност и фер борбу!

5. разред на екскурзији

Датум: 27. Maj 2019 16:36 Категорија: Новости

Ученици петог разреда су  били на екскурзији

21. маја. Посетили су Природњачки музеј и у склопу њега Дино парк у Свилајнцу, Парк минијатура код Деспотовца, Ресавску пећину, водопад Велики бук на Лисинама и манастир Манасију. Све време су са собом носили лепо расположење.
Слике погледајте у Галерији.

ЕКСКУРЗИЈА ШЕСТАКА 2019

Датум: 23. Maj 2019 01:17 Категорија: Новости

у уторак 21.05.2019. г. наши шестаци су били на једнодневној екскурзији. Били су у Сремску Митровицу и обишли Музеј Срема, Царску палату Сирмијум, Житни трг, а највише вренена су провели и Специјалном резервату природе Засавица.

Екскурзија седмог разреда

Датум: 20. Maj 2019 21:35 Категорија: Новости

17-18. 05. 2019. Екскурзија седмог разреда  Врдник -Сомбор-Зобнатица-Нови Бечеј- Палић- Суботица
Ученици седмог разреда наше школе са директором и својим одељењским старешинама ишли су на екскурзију у Војводину. Првог дана су посетили манастир Врдник који зову Фрушкогорска Раваница. После обиласка манастира и бање Врдник кренули су до Сомбора једног од најлепших градова у Србији. Посетили су Градски музеј, галерију Милана Коњовића и Жупанијско здање где нас је све највише одушевила највећа слика у Србији,  уље на платну " Битка код Сенте". После шетње градом упутили смо се до Новог Бечеја и хотела "Тиски цвет" где су ученици били смештени. Први дан је завршен у дискотеци хотела где су се ученици лепо дружили. Други дан смо започели обиласком Новог Бечеј а и шетњом поред Тисе. Следећа дестинација је била ергела Зобнатица где смо обишли музеј коњарства и ергелу коња. Следеће одредиште је било језеро Палић и Зоо врт где животиње живе као у најлепшој ботаничкој башти.  Последње одредиште је био наш најсевернији град Суботица. Обишли смо централну градску зону са прелепим зградама: Палата Рајхл, Градски музеј и позориште, Градска кућа- украс и симбол Суботице и прелепу синагогу.  После обиласка упутили смо се ка Београду где смо стигли око 20 часова.

Слике погледајте у Галерији
.

Представљање гимназија са ИТ одељењима

Датум: 08. Maj 2019 09:50 Категорија: Новости

Дана 7.маја 2019. у нашој школи реализована је презентација о гимназијама које имају ИТ одељења. Наши
ученици добили су информације о пријемном испиту, наставним предметима, потребама ИТ тржишта, као и
о могућностима које се ученицима пружају након завршетка школовања у овој области. Представљање овог
смера реализовала је наставница математике и информатике, Драгана Ђурковић. Осим тога, ученици су
добили могућност да искуства из прве руке чују од Миодрага Симеуновића, ИТ стручњака запосленог у
Фармалогисту, коме се овим путем срдачно захваљујемо на сарадњи. Имајући у виду велики број
заинтересованих ученика, компанија Фармалогист понудила је могућност да наши ученици посете њихову
фирму и на тај начин се непосредно упознају са радом у овом сектору, на чему смо им изузетно захвални.

Васкршње чаролије на Врачару

Датум: 07. Maj 2019 09:56 Категорија: Новости

Две екипе ученика, из одељења 4/3 и 6/2, представљале су нашу школу на традиционалном
осликавању јаја у организацији Пријатеља деце Врачара.

"Јанко Катић"

Датум: 08. April 2019 11:19 Категорија: Новости

Под покровитељством општине Врачар у нашој школи организована је монодрама "Јанко Катић", у извођењу глумца Александра Саше Дунића. Ученици старијих разреда имали су могућност да гледају представу о војводи Катићу, десној руци вожда Карађорђа и једном од идејних зачетника Првог српског устанка.

Слободне активности

Датум: 08. April 2019 10:34 Категорија: Новости

Ученици одељења 5/3 у пратњи Нирване Ћућуз, наставнице ликовне културе, посетили су изложбу најбољих карикатура на градском такмичењу "Мали Пјер" у установи "Вождовачки центар Шумице". Имали су прилику да уживају у награђеним радовима са свих београдских општина, међу којима се налази и рад наше ученице Саре Дренче 6/2, која је освојила другу награду на Врачару.