“Inspiring Girls” кампања охрабрила седмакиње из Београда

Датум: 16. Januar 2020 11:22 Категорија: Новости

Београд, 25.децембар 2019.године- Ученице 7. разреда ОШ “Народни херој Синиша Николајевић” у Београду сазнале су више о могућностима и изазовима који их очекују ако размишљају о каријери у свету бизниса, захваљујући догађају “Девојчице имају реч”, огранизованом у склопу глобалне кампање “Inspiring Girls” , коју у Србији спроводи Црта.  Прочитај више о овоме.

Ликовни и литерарни конкурс поводом школске славе Свети Сава

Датум: 15. Januar 2020 11:04 Категорија: Новости

Драги ученици,
            С обзиром на то да се ближи школска слава Свети Сава, наша школа је расписала ликовни и литерарни конкурс на тему Један догађај из живота Светог Саве.
На конкурсу могу учествовати сви ученици од првог до осмог разреда.
Литерарни радови могу бити написани у било којој форми (прича, песма, есеј), а ликовни насликани било којом техником у А5 формату. На полеђини сваког рада потребно је написати име, презиме и одељење.
Радове предати до 23. јануара.
Свим учесницима на конкурсу желимо пуно успеха!

Датум: 10. Januar 2020 18:40 Категорија: Новости

НОВОГОДИШЊИ БАЗАР

Дана 26.12.2019. године у нашој школи организован је Новогодишњи базар. Ученици млађих разреда били су излагачи и продавци са својим ручно израђеним новогодишњим рукотворинама.
Циљ ове манифестације је подстицање и промовисање моралних вредности, хуманитарне активности, солидарности, предузетничког духа...

Прикупљени новац биће искоришћен за штампање првог броја часописа „Синишино ђачко доба“.

Захваљујемо драгим родитељима, бакама и декама, другарима из вртића и њиховим васпитачицама који су посетили наш базар!

Ученици млађих разреда са својим учитељима

Ученички парламент у Прихватилишту за децу Београда

Датум: 09. Januar 2020 09:33 Категорија: Новости

27.12.2019. Ученички парламент у Прихватилишту за децу Београда

Ученички парламент је у сарадњи са Црвеним крстом наше школе и ове године организовао хуманитарну акцију прикупљања ствари за прављење новогодишњих  пакетића деци којој је то најпотребније. Сви у школи су узели учеше тако да је ту било свега од играчака, слаткиша, књига, одеће и најлепших жеља. Учитељица Олгица Пантелић је била задужена за организацију испред Црвеног крста наше школе а Ученички парламент са наставницом Невенком Миливојевић је један део  пакетиће направио и заједно са осталим сакупљеним пакетићима однео у Прихватилиште за децу Београда.  Сви у прихватилишту су се захвалили нашој школи на поклонима, али загрљаји деце и њихова срећна лица  су нам били најлепши поклон.

Ученички парламент на Новогодишњем базару

Датум: 09. Januar 2020 09:20 Категорија: Новости

Ученички парламент на Новогодишњем базару

Ученички парламент је и ове године учествовао на Новогодишњем базару тако што је продавао честитке које су правили током децембра. Новац од продаје је употребљен за куповину потребних ствари за новогодишње пакетиће за децу из Прихватилиша Београд.

НОВОГОДИШЊА ПРИРЕДБА У I1

Датум: 30. Decembar 2019 13:48 Категорија: Новости

НОВОГОДИШЊА ПРИРЕДБА

У четвртак 26.12.2019. године ученици I/1 су са својим учитељицама Миланом Митић и Аном Вићовац одржали приредбу за родитеље. Потудили су се да припреме и учионицу па су украсили и њу и школске паное. Свечани, насмејани и помало узбуђени похвалили су се шта су до сада у школи научили. Показали су како брзо расту и свима пожелели срећне предстојеће празнике и наступајућу годину. На крају приредбе родитељи су почастили своје мале ђаке слатким изненађењем, тако да су сви добили своје поклоне.

Датум: 25. Decembar 2019 10:32 Категорија: Новости

Драги родитељи, баке и деке, позивамо Вас на Новогодишњи базар!
У четвртак, 26.12. биће организован Новогодишњи базар у време 10-12 часова. Предвиђено време за посету базару за трећаке и четвртаке је 10-11 ч. док ће ученици првог и другог разреда базар посетити у периоду 11-12 ч. Излагачи свих одељења ће бити све време током трајања базара.

Очекујемо Вас у великом броју!

Ученици млађих разреда

Прослава Дана школе

Датум: 14. Decembar 2019 09:40 Категорија: Новости

Дана 11. децембра у нашој школи одржана је 64. прослава Дана школе. Тема овогодишње приредбе била је Један стих  ̶  једна нота. После школске химне и уводне речи директора и председника Општине, уследила је додела награда свим ученицима који су постигли изузетне резултате. Сама приредба тематски је била повезана, а почела је хронолошки, најпре од народне поезије и народних игара, затим је уследио приказ значаја песме и свирке у средњовековној Србији, након тога су представљени опевани песници из романтичарског периода (Алекса Шантић и Ђура Јакшић), и на крају, после староградске музике, уследили су стихови Душка Трифуновића и Бранка Радичевића у модерном ритму.

Можете погледати  видео снимке са приредбе.

Дан школе- презентација Споменара Мине Караџић

Датум: 13. Decembar 2019 15:28 Категорија: Новости

Свој ликовни допринос Дану школе дала је  ученица Сара Дренча, која је насликала предивне портрете Бранка Радичевића и  Вилхемине Мине Караџић.
Стихови  ,,Певам дању, певам ноћу“ писани су срцем нежног романтичарског песника Бранка Радичевића, а изражавају платонску љубав према  Мини Караџић, коју је преточио у песму и забележио је у њен споменар на Бадњи дан 1849. године.  Бранко је био песник младости, ведрине и љубави, а Вилхелмина његова муза и недостижна љубав.

Дан школе

Датум: 09. Decembar 2019 20:13 Категорија: Новости