Обавештење

Датум: 15. Mart 2020 21:52 Категорија: Новости

Драги ученици и поштовани родитељи, У складу са одлуком о проглашењу ванредног стања у Републици Србији, од понедељка 16.марта, ученици неће похађати наставу у школама до даљњег.

Дрво генерације

Датум: 15. Mart 2020 14:27 Категорија: Новости

У петак 13.марта представници општине Врачар у сарадњи са Градским зеленилом и Скупштином града донирали су једно дрво - платан. Наиме, дрво су засадили са ученицима првог разреда. Реч је о акцији "Дрво генерације" која ће постати традиционална, па ће свака наредна генерација првака посадити своје дрво.  Погледајте  видео.

Обавештење

Датум: 10. Mart 2020 18:03 Категорија: Новости

У циљу умањења ризика од епидемије корона вируса молимо вас следеће:

- пратите информације на сајту Министарства здравља (www.covid19.rs)
- поведите рачуна о додатној хигијени руку (чешће и дуже прање)
- користите дезинфекциона средства
- у случају кијања и кашљања покријте уста и нос
- уколико осетите симптоме повишене температуре, кашља, цурења носа, отежано дисање, останите код куће и обратите се лекару
- уколико сте допутовали из ризичних подручја захваћених вирусом останите код куће 14 дана и јавите се на број телефона 064-8945235 или 011-2684566 Институт Батут

Поштовање препорука и упутстава може спречити ширење вируса.

САВЕТ РОДИТЕЉА И УПРАВА ОШ "НХ СИНИША НИКОЛАЈЕВИЋ"

Мере предострожности у школи

Датум: 10. Mart 2020 12:27 Категорија: Новости

Допис Министарства просвете, науке и технолошког развоја у вези  са мерама предострожности  у вези са вирусом Корона.

Places worth visiting

Датум: 09. Mart 2020 21:52 Категорија: Новости

5. 03. 2020.
У склопу пројекта   Places worth visiting in Serbia and Belgrade који се током јануара реализовао  из енглеског језика, одржан је  завршни час, јавна презентација радова  ученика сва три одељења шестог разреда. Часу су присуствовале наставница српског  језика, Бранкица Дрезгић, , наставница математике, Дубравка Маровић и наставница енглеског језика Данијела Чубелић. Један од циљева овог заједничког часа био је  јачање самопоуздања ученика и разбијање страха од јавног наступа. Имали смо прилику да видимо дивне радове, као и дивна презентовања ученика. Више слика погледајте на линку.

СПОМЕНАР ЗНАМЕНИТИХ ЛИЧНОСТИ

Датум: 01. Mart 2020 17:16 Категорија: Новости

„Споменар знаменитих личности“ је резултат пројекта који смо радили о знаменитим људима наше прошлости из предмета природа и друштво. Циљ пројекта је истраживање различитих извора и писање краћег текста о одабраној значајној личности. Радови су најпре изложени на паноу у холу, а затим ће бити састављени у одељењску књигу „Споменар знаменитих личности“.
Значајне личности које смо издвојили су: цар Душан Силни, Јосиф Панчић, Душан Радовић, Иво Андрић, Милунка Савић, Никола Тесла, Марко Мрњавчевић, Михаило Костић Пљака, Јосип Броз Тито.

Погледајте наше радове у холу школе...

Ученици III1 и учитељица Сандра Михаиловић

Читајмо гласно

Датум: 29. Februar 2020 20:42 Категорија: Новости

Акцији  Читајмо гласно, којом школски библиотекари  28. фебруара широм Србије  обележавају  Национални дан књиге, придружила се и наша  школа.Активност је пре три године покренуло Друштво школских библиотекара како би подстакли ученике на читање  и развијали  и продубљивали љубав према књизи. Библиотекари  наше  школе Жаклина и Данијела су одржале  четири радионице у нижим разредима, представљајући нову библиотечку грађу, занимљиву и  врло едукативну.  Много је њих  већ следећег дана дошло до библиотеке по књигу. Читање је  опет у моди!

Упис у први разред

Датум: 25. Februar 2020 09:21 Категорија: Новости

Поштовани родитељи,
све информације о упису вашег детета у први разред можете добити на линку   Упис у први разред.

Посете вртићима

Датум: 28. Januar 2020 15:35 Категорија: Новости

У сарадњи са вртићима, одељење 2/4 је у оквиру драмске секције продуженог боравка са својом учитељицом Јеленом Бубања посетило вртиће "Луња" и "Бубамара". Тим поводом су изводили представу посвећену Светом Сави. Дружења у вртићима су завршена уз осмех и лепо расположење, као и у нади да ће се оваква дружења понављати.
.

Светосавски баскет турнир

Датум: 24. Januar 2020 13:40 Категорија: Новости

2.1.2020. Светосавски баскет турнир

Ученички парламент наше школе је и ове године организовао Светосавски баскет турнир за ученике виших разреда. На турниру су учествовали сви виши разреди подељени у две категорије. После поштене и узбудљиве  борбе победу у млађој категорији је однела екипа 5-1 у саставу : Игор Поповић, Сава Констандиновић, Василије Биришић и Илија Вићентић, док је друго место припало екипи 5-3 у саставу: Андреј Блашковић, Милош Јанковић, Немања Парлић и Данило Давидовић. Треће место је освојила екипа 6-2 у саставу: Ђорђе Дикић, Марко Јелић и Урош Степановић. У старијој категорији победу је однела Б екипа 8-1 коју су чинили: Петар Бојановић, Илија Солдо, Петар Гргур и Никола Поповић, друго место је освојила А екипа 8-2 у саставу: Михаило Миловановић, Александар Бранковић, Лука Влаховић и Никола Илић а треће место је освојила А екипа 8-1 у саставу Михајло Петровић, Лазар Никола Томић и Лука Спасојевић. За најборбенијег играча турнира је проглашен Игор Поповић 5-1. За организацију такмичења су били задужени наставници физичког васпитања Снежана Драшковић и Бојан Васиљев, као и руководилац Парламента наставница Невенка Миливојевић. Ученички парламент је од својих средстава обезбедио дипломе и слатке пакете за победнике као и прелазне пехаре. Свим учесницима честитамо на фер борби и сви се радујемо неком од наредних такмичења.  Више слика у Галерији.