ДАН БОРБЕ ПРОТИВ ВРШЊАЧКОГ НАСИЉА

Датум: 16. Mart 2024 22:34 Категорија: Новости

28.2.2024.      ДАН БОРБЕ ПРОТИВ ВРШЊАЧКОГ НАСИЉА

У организацији Ученичког парламента и Тима  школе за заштиту од дискриминације, насиља и злостављања организовано је обележавање Међународног дана борбе против вршњачког насиља познатог као "Дан розе мајица". Чланови Ученичког парламента и ученици нижих разреда са својим учитељима су осмислили више паноа на којима су биле поруке против вршњачког насиља. Чланови Ученичког парламента су у холу школе делили папире у облику розе мајица на којима су сви ученици школе писали лепе речи и слогане о другарству. Све су одмах качили на паное да би сви могли да прочитају речи подршке. Такође је ученик 7/2 разреда у сарадњи са Тимом за заштиту направио презентацију о свим облицима вршњачког насиља и приказао је у свим одељењима у школи. Презентација је имала интерактиван карактер и сви су дискутовали о задатој теми.
Порука која се издвојила на паноу а написао је Милутин Шљивић ученик 7/2разреда је:
"Не дирај ме, не дирам те изрека је права,
ништа није битније од правих другара"

Национални дан књиге

Датум: 28. Februar 2024 22:02 Категорија: Новости

3/3
Национални дан књиге обележили смо гласним читањем. Учионица смо претворили у ТВ студио.
Спикери, декорација, позадина, сниматељ, текстови....мали/ велики водитељи!

Дан розе мајица

Датум: 28. Februar 2024 21:52 Категорија: Новости

Ученици 3/3 обележили су Дан розе мајица. Час грађанског васпитања и разговор о томе шта њима смета
у понашању вршњака довео је до речи којима се може превазићи нека конфликтна ситуација.

Борба против вршњачког насиља

Датум: 28. Februar 2024 12:33 Категорија: Новости

Povodom Medjunarodnog dana borbe protiv vršnjačkog nasilja, učenici odeljenja I/3 produženog boravka su na likovnoj radionici ispisali poruke.

Neke od njih su bile: ,,pokaži da brineš", ,,razgovaraj, ne vrši nasilje'', ,,okreni se prijateljstvu"...

САЈАМ ТУРИЗМА

Датум: 28. Februar 2024 09:46 Категорија: Новости

23.2.2024. САЈАМ ТУРИЗМА

Чланови Ученичког парламента и географске секције посетили су и ове године Међународни сајам туризма.
Уживали су у презентацијама најлепших дестинација у нашој земљи али и у свету

Дан љубави

Датум: 19. Februar 2024 18:31 Категорија: Новости

14.2. 2024.     Дан љубави

Под слоганом " Нека свуда љубав сја" , Ученички парламент је обележио Дан љубави и подсетио све у школи да је љубав покретач свега. На штанду у холу школе могле су се видети најлепше поруке љубави и пробати колачи у облику срца.

Шлолска слава Свети Сава

Датум: 05. Februar 2024 22:08 Категорија: Новости

27.  јануар 2024.
 Ученици четвртог разреда наше школе су традицинално одржали приредбу  поводом  прославе Светог Саве. Приредба је претходног дана одржана и  за децу  вртића Бубамара.

Упис у први разред

Датум: 03. Januar 2024 22:20 Категорија: Новости

Захтев за упис у први разред школске 2024/25 године
(за децу која територијално не припадају школи)

Поштовани родитељи будућих ђака првака,
Школа може да упише дете са подручја друге школе, подношењем захтева
родитеља/другог законског заступника најкасније до 01.фебруара 2024.
године.
Обавештавамо вас да захтев односно исказивање интересовања за упис у
нашу школу (за децу која територијално не припадају нашој школи, односно
која имају пребивалиште на другој општини), можете обавити електронским
путем попуњавањем  ОБРАЗЦА ЗАХТЕВА  и слањем истог на мејл
Школа је дужна да обавести родитеља/ другог законског заступника о одлуци
по његовом захтеву најкасије до 30.априла 2024. године, а након сагледавања
просторних и кадровских могућности којима располаже.
Сва остала обавештења која се тичу редовног уписа и заказивања тестирања
преко портала е-управе биће благовремено постављена на сајту и огласној
табли наше школе.

Срдачан поздрав!
ОШ „НХ Синиша Николајевић“

Међународни дан толеранције

Датум: 02. Decembar 2023 20:56 Категорија: Новости

16.11.2023. Међународни дан толеранције

Као и сваке школске године и ове је у организацији Ученичког парламента обележен Међународни дан толеранције. Чланови Парламента су презентацијом  подсетили све ученике шта је толеранција и да више треба да развијамо међусобну емпатију између свих. Позитивне вредности које сви треба да негујемо наши млађи другари су илустровали и поставили на паноу испред учионица нижих разреда а чланови Парламента у холу школе.
Толеранцију треба да негујемо сваког дана а не само када се обележава овај важни датум.

ЕКСКУРЗИЈА УЧЕНИКА ОСМОГ РАЗРЕДА

Датум: 12. Novembar 2023 22:01 Категорија: Новости

Ученици осмог разреда су ове школске године ишли на тродневну екскурзију од 5.-7. новембра. Првог дана су посетили Голубачку тврђаву и неолитско археолошко насеље Лепенски вир где су се уз одличне туристичке водиче упознали са историјом ових крајева. На крају првог дана обишли су и турско утврђење Фетислам које се налази на самом улазу у Кладово и представља једно од најлепших утврђења поред Дунава. Други дан је био резервисан за обилазак ХЕ"Ђердап 1"где су уживали у занимљивим причама о изградњи ХЕ, како функционишу бродске преводнице и видели халу са турбинама. У послеподневним часовима стигли су у Неготин где су обишли Музеј Крајине у чијем саставу се налазе Мокрањчева кућа, Археолошки музеј и спомен кућа Хајдук Вељка. Прошетали су се централном градском улицом где су могли да виде споменик Хајдук Вељку и Ђорђу Станојевићу. Дружење су наставили у хотелу "Ђердап" у Кладову где су и били смештени , као и у дискотеци у центру града.
Последњег дана екскурзије обишли су и прелепу Рајкову пећину у близини Мајданпека, где су уживали у обиласку са локалним водичем и дивили се пећинским украсима различитих облика и боја. Последње одредиште је био обилазак предивног Сребрног језера и уживање у последњим зрацима сунца који су се огледали у води.
Као и увек сви су били тужни што се екскурзија брзо завршила и што се ближи крај дружења у основној школи.