Дан школе

Датум: 15. Decembar 2015 14:32 Категорија: Новости

Свечана академија поводом  Дана школе

Поводом Дана школе ,11. децембра, одржана je приредба у Београдском драмском позоришту. Учествовали су садашњи  ученици школе, али и бивши ђаци и колеге, који су својим присуством  увеличали славље . Приредба је започела рецитацијом и химном школе, а након тога обратио се Влатко Кљајић, директор школе, који је исказао захвалност свим колегама и гостима, а посебно се обратио ђацима и пожелео да им време проведено у школи буде лепо и пријатно. О лепим тренуцима проведеним у школи, причале су и Мира Бановчанин, учитељица у пензији, као и Јована Механџић, бивша ученица школе. Директор школе  уручио  је награде ученицима који су освојили прва три места на литерарном и ликовном конкурсу „Слике из школског живота". Током целе приредбе на видео платну гости су могли да прате слике из школског живота; како је школа некад изгледала, а како изгледа данас.
Забаввни део програма отворила је Николина Ковачевић, бивша ученица наше школе, извођењем традиционалне музике у модерном аранжману.  Затим је уследила плесна школа, која нас је све подигла на ноге.  Драмски комад  "Аутобиографија", Бранислава Нушића, који су ученици наше школе зачинили својим догађајима из ђачког живота, свима у сали је намамио осмех на лице и подсетио на период најлепшег ђачког живота. Након представе, уследила је наша фолклорна секција у извођењу и старијих и млађих ученика. На крају, сви су били добро расположени, а водитељима је једино остало да се захвале још једном свима који су дошли  и да поруче да се видимо на следећем јубилеју када ће они заузети место међу публиком, а сцену препустити новим генерацијама.