Палеонтолог на часу географије

Датум: 14. Novembar 2022 12:05 Категорија: Новости

9.11.2022.
 Палеонтолог на часу географије

Час географије у одељењу 8/3 посетила је Палеонтолог Геолошког завода Србије Славица Ђајић, бака од ученика Луке Ђајића . На занимљив начин упознала је ученике са занимањем палеонтолог и објаснила им да се она у оквиру свог посла бави науком о развоју живота на Земљи, древних биљака и животиња заснованим на фосилима, које је овог пута  донела и показала деци. Сем фосила могли су да виде и стене које су заступљене у нашој земљи  а којим се бави наука која је повезана  са палеонтологијома то је геологија. Посебно се осврнула на значај очувања животне средине и колико је важно да свако од нас преузме одговорност да би свима било боље и да би живели у здравом окружењу.  Наставница географије Невенка Миливојевић и цело 8/3 су се захвалили гошћи на дивном предавању и узорцима стена које је поклонила за нашу збирку.

"Када све дрвеће буде посечено,
 када све животиње буду изловљене,
 када све реке буду загађене,
 када ваздух више не буде за дисање,