ИЗЛЕТ У ЕКОЛОШКОЈ ОАЗИ

Датум: 24. Septembar 2015 21:07 Категорија: Новости

Ученици од I до IV разреда наше школе у среду 23. септембра посетили су огледно добро „Радмиловац“ Пољопривредног факултета у Београду.

Наши најмлађи ђаци уживали су у јединственој оази у Београду, која је објединила на једном месту низ занимљивих и корисних садржаја.
Уз помоћ стручних водича наши школарци су обишли малу водену ботаничку башту, аласку колибу – музеј рибарства, кућу на води – сојеницу,  посетили зоо-врт са воденим птицама, акваријум у коме се могу видети готово све врсте риба које живе у Дунаву, као и објекат Мали Дунав, дугачак око један и по километар, који симболички представља цели ток Дунава. На крају су окушали срећу и у риболову и запловили Малим Дунавом у специјалним чамцима, а у школу су се вратили препуни позитивних утисака!