Екскурзија седмог разреда

Датум: 20. Maj 2019 21:35 Категорија: Новости

17-18. 05. 2019. Екскурзија седмог разреда  Врдник -Сомбор-Зобнатица-Нови Бечеј- Палић- Суботица
Ученици седмог разреда наше школе са директором и својим одељењским старешинама ишли су на екскурзију у Војводину. Првог дана су посетили манастир Врдник који зову Фрушкогорска Раваница. После обиласка манастира и бање Врдник кренули су до Сомбора једног од најлепших градова у Србији. Посетили су Градски музеј, галерију Милана Коњовића и Жупанијско здање где нас је све највише одушевила највећа слика у Србији,  уље на платну " Битка код Сенте". После шетње градом упутили смо се до Новог Бечеја и хотела "Тиски цвет" где су ученици били смештени. Први дан је завршен у дискотеци хотела где су се ученици лепо дружили. Други дан смо започели обиласком Новог Бечеј а и шетњом поред Тисе. Следећа дестинација је била ергела Зобнатица где смо обишли музеј коњарства и ергелу коња. Следеће одредиште је било језеро Палић и Зоо врт где животиње живе као у најлепшој ботаничкој башти.  Последње одредиште је био наш најсевернији град Суботица. Обишли смо централну градску зону са прелепим зградама: Палата Рајхл, Градски музеј и позориште, Градска кућа- украс и симбол Суботице и прелепу синагогу.  После обиласка упутили смо се ка Београду где смо стигли око 20 часова.

Слике погледајте у Галерији
.