Светски дан писмености

Датум: 28. Septembar 2017 19:28 Категорија: Новости

Поводом Светског дана писмености који се традиционално обележава у нашој школи 8. септембра изложени су ликовни радови ученика нижих разреда у холу школе, а у VIII1 и VIII2 одржана је у читаоници презентација (PowerPoint) на ову тему у оквиру часова српског језика.
Ученике је највише заинтересовао део презентације у којем су представљене правописне и синтаксичке грешке које су пронађене у нашим медијама, називима улица и графитима, а преузете су са сајта Описмени се. Посебно им се допао део презентације у којем су представљене карикатуре Бојана Јанковића, као и илустрације коју су преузете из акције Негујмо српски језик.
На крају презентације ученицима је предложено да посете сајт Описмени се, као и да прате акцију Негујмо српски језик.

Реализатор: Координатор за културну и јавну делатност школе, Жаклина Јашић