ЕКСКУРЗИЈА ученика петог и шестог разреда 25.05.2017.

Датум: 01. Jun 2017 23:14 Категорија: Новости

Ученици петих и шестих разреда са својим одељењским старешинама су ове школске године ишли на једнодневну екскурзију у Бранковину и Ваљево 25.05.2017. У Бранковини су посетили гроб  и музеј наше познате песникиње Десанке Максимовић која је рођена у селу Рабровици поред Бранковине. Такође су обишли школу Проте Матеје Ненадовића и изложбу "Учионица кроз векове",  где су могли да виде како су некада изгледале школе и наставна средства а могли су и да пишу на старим таблицама и да користе гушчије перо. Посетили су и цркву Светих Арханђела и видели старе вајате. Слободно време су искористили за шетњу по предивној природи и за спортске активности.
     У Ваљеву су посетили Народни музеј и поставку "Трећа димензија - прошлост  - поглед ка будућности, а у Муселимовом конаку изложбу "Сеча кнезова". Обишли су споменике Десанки Максимовић и Војводи Живојину Мишићу и разгледали Тешњар стару чаршију још из турских времена. Дружење се наставило у парку на Јадру где су се играли по њиховом мишљењу кратко, јер за игру увек треба још времена. У веселом расположењу смо стигли у Београд око 19 часова. (Још слика у галерији)