Дружење са Јасмином Малешевић

Датум: 11. Maj 2016 12:27 Категорија: Новости

Данас, 11. маја 2016. године, нашу школу је посетила Јасмина Малешевић, писац за децу и одрасле.  Јасмина је ученицима другог разреда представила своју књигу "Мачкасте приче".  Маштом смо отишли у Фантомград, град у коме живе мачке,  јунаци ове занимљиве књиге. Када су се упознали са догодовштинама главних јунака, ученици су добили задатак да обоје насловну страну књиге, а потом да саставе песму, кројећи стих по стих. Осмех  на лицима наших другака довољан је доказ да су уживали у књижевном сусрету.

Успех на Републичком такмичењу

Датум: 09. Maj 2016 16:40 Категорија: Достигнућа

На Републичком такмичењу  из енглеског језика које је одржано 8. 05 2016. године у  Чачку,
 ученица наше школе
Ана Лутовац је освојила 2. место.
Честитамо!!!

Обавештење о упису у средњу школу

Датум: 09. Maj 2016 16:35 Категорија: Новости

Драги наши осмаци,
Објављен је План уписа одељења у средње школе за школску 2016/2017. годину, са чијим садржајем, као и календаром  активности за спровођење завршног испита за школску 2015/2016. годину и упис у средњу школу 2016/2017. се можете упознати у делу : упис/упис у средњу школу.
(Подаци преузети са сајта Министарсва просвете, науке и технолошког развоја (http://www.mpn.gov.rs/srednje-obrazovanje/plan-upisa/)).

ОТВОРЕНА ВРАТА

Датум: 06. Maj 2016 21:06 Категорија: Новости

ОТВОРЕНА ВРАТА
за родитеље ученика  старијих разреда
одржаће се у
СРЕДУ   -  11. 05. 2016.
од  16   до  18 часова

Победници Ускршњег турнира у малом фудбалу!!!

Датум: 28. April 2016 07:48 Категорија: Новости

Ученици првог разреда наше школе су у среду 27. априла 2016. године учествовали на Ускршњем турниру у малом фудбалу у Основној школи „Душан Дугалић“. У конкуренцији шест врачарских школа и једне гостујуће школе са Звездаре, наши прваци су освојили прво место! Уз здушно навијање другова са трибина, пехар победника у школу су донели: Василије Биришић, Вукашин Десивојевић, Сава Костандиновић Лазар Симетић, Петар Кнежевић, Павле Николић, Вук Самарџић, Лазар Јевтић, Јован Керкез и Немања Парлић. Победнике су у дворишту школе дочекали и поздравили овацијама њихови другови. Честитамо!!!

Погледајте слике у Галерији

Васкршње чаролије

Датум: 26. April 2016 21:20 Категорија: Новости

У организацију ,,Пријатељи деце Врачара,, 26.04.2016. одржана је манифестација Васкршње чаролије на Цветном тргу. Ученици наше школи подељени у две групе, млађи и старији узраст исказали су своју машту и умеће осликавајући јаја. Наша школа заузела је треће место по оцени стручног жирија. Честитамо!

На дечијем фестивалу

Датум: 25. April 2016 19:55 Категорија: Новости

Дечији фестивал "Празници пролећа" у Сава центру на нов начин деци представља различите културе света. Фестивал је посвећен интерактивном проучавању наслеђа, културе, обичаја и уметности целог света. Свако дете је део света и овај фестивал се симболично обележава баш на Дан планете Земље 22.04.2016.
Сви ученици 6/1 и четири ученице 5/1 са наставницом географије Невенком Миливојевић, представили су државу Шпанију од праисторије до савременог доба. Према мишљењу свих учесника и домаћина представа наше школе је била најбоља.
Све слике можете погледати у Галерији

Ускршња радионица у 1/3

Датум: 23. April 2016 10:27 Категорија: Новости

У петак 22. априла 2016. године учионица I/3 била је испуњена, не само шаренилом ускршњих јаја, украса и корпица, већ и топлином коју је изазвало добро расположење и осмеси на лицима свих присутних. Учитељица Милана Митић је уз помоћ пријатеља – учитељица Драгане Милићевић, Сандре Михаиловић, Иванке Петров и наставнице Јоване Мијић, организовала ову радионицу, али сав посао су обавили маштовити ученици I/3 са својим посвећеним родитељима. Слике показују да нас је већ понела празнична атмосфера, колико смо уживали заједно и колико смо били креативни. Све слике можете погледати кликом на слику и у Галерији .

Дан планете Земље 2016

Датум: 22. April 2016 22:28 Категорија: Новости

Ученици  наше школе  су   21. 04 2016. године, дан уочи  Дана планете Земље  обележили и прославили овај празник  приредбом    за ученике млађих  разреда.  Тема овогодишње прославе  је била "Државе света"  Представљене су   три  државе: Уједињено краљевство Велике Британије и Северне Ирске   представило  је одељење  6/2,  државу Шпанију  је представило одељење 6/1, а Бразил   одељење 7/1.  Сваке године се у нашој школи обележава овај дан, а ове године   наша школа  учествује  и на фестивалу  у Сава центру.

Млади географи у ГО Врачар

Датум: 20. April 2016 23:40 Категорија: Новости

Представници Градске општине Врачар организовали су 20. 04. 2016. године неформално дружење са ученицима  и наставницима врачарских основних школа који су се пласирали на градско такмичење из географије. Овом скупу су присуствовали представници наше школе, наставница географије Невенка Миливојевић и ученик 7/2 одељења Никола Ристић. Представници ГО Врачар су честитали ученицима на успеху и пожелели им да тако и даље наставе а они ће као и увек наставити да награђују најуспешније ученике на нашој општини.