Oтворена врата

Датум: 20. Decembar 2016 13:27 Категорија: Новости

ОТВОРЕНА ВРАТА
за родитеље ученика  старијих разреда
одржаће се у
СРЕДУ   -  21. 12. 2016.
од  16   до  18 часова

"Свет у нашим очима"

Датум: 17. Decembar 2016 19:53 Категорија: Новости

На  литерарном конкурсу  "Свет у нашим очима", који је расписала општина Врачар поводом  Светског  дана људских права,
ученица наше школе-  Јована Величковић је освојила  3. место.
Награде су уручене свечано  у библиотеци "Петар Кочић" 9. децембра, дан уочи  Дана људских права.
Биле су присутне и друге  врачарске школе,  а Јовану су поздравили и  њени другари из одељења.

Чепом до осмеха

Датум: 16. Decembar 2016 22:49 Категорија: Новости

Ученички парламент наше школе се и ове године прикључио хуманитарној акцији "Чепом до осмеха", која има за циљ
помагање деци са инвалидитетом да им се обезбеде адекватна помагала. Ученици, запослени и родитељи су озбиљно
схватили ову акцију, па су наставник верске наставе Милисав Рудић и наставница географије и руководилац
Ученичког парламента Невенка Миливојевић, одвезли на предајни пункт велику количину џакова са чеповима.
Акција се и даље наставља а Ученички парламент захваљује свим хуманим особама на помоћи.

Дан школе

Датум: 14. Decembar 2016 21:11 Категорија: Новости

Дан школе је ове године свечано обележен приредбом у петак, 9.децембра, у вечерњим сатима. Свечаности су
присуствовали многи родитељи, наставници, пријатељи школе из локалне зајенице и других школа,
као и многобројни  ученици. Слике са приредбе можете погледати  у Галерији.

Изложба Саре Дренче у нашој школи

Датум: 14. Decembar 2016 11:30 Категорија: Новости

Велики таленат наше ученице Саре Дренче препознаће сви који буду погледали њене радове. Атеље за ликовну уметност
Дечјег културног центра Београд организовао је изложбу као продукт Сариног четворогодишњег искуства.
Радови су изложени у холу  школе и можете их погледати свакога дана.

Наши ученици на генералној проби Београдске филхармоније

Датум: 21. Novembar 2016 18:26 Категорија: Новости

Уочи гостовања Београдске филхармоније у Будимпешти, ученици III1 ОШ „НХ Синиша Николајевић“ са учитељем Борком Ивковићем присуствовали су генералној проби оркестра.
Ђаци су слушали Седам балканских игара српског композитора Марка Тајчевића за оркестар и два дела за соло виолину и оркестар – Први виолински концерт Никола Паганинија и Циганин Мориса Равела. Уз француског диригента Фабриса Болона, највећи утисак оставио је солиста, мађарски виртуоз на виолини, Криштоф Борати, у чијим рукама је бриљирала Страдиваријева виолина.
На крају су диригент и солиста учинили част и поделили са децом заједнички тренутак за фотографисање.

Други разред на излету

Датум: 09. Novembar 2016 20:55 Категорија: Новости

Понедељак 7.11. остаће по много чему у лепој успомени за наше ђаке другаке. Посетили смо манастире Крушедол и Хопово. Направили смо паузу за игру и ручак, а затим наставили пут Новог Сада. Посета Природњачком музеју све нас је одушевила. Видели смо остатке мамута, рогове јелена, костур орла, многе препариране животиње од којих су неке постављене тако да се може видети које је њихово природно станиште. Шетњу смо наставили Петроварадинском тврђавом, која се налази на десној обали реке Дунав, одакле смо могли да видимо град са друге стране реке и сликали се код сата на тврђави. Као шлаг на торту дошли су Сремски Карловци. Топло месташце, прелепо уређено и богато културним споменицима. Шеталиште у центру испунила је игра наших малишана. Вратили смо се насмејани, пуних лепих утисака, али и уморни од пута и спремни за заслужени одмор.

ДРАНГУЛИЈАДА

Датум: 05. Novembar 2016 18:56 Категорија: Новости

У петак 4.11. смо решили да се мало играмо у школи. Школске клупе су постале тезге пуне играчака. Двориште су смехом и грајом испунили ученици наших млађих разреда, а придружили су нам се и предшколци из вртића „Бубамара“ и „Фића“. Ово је био још један занимљив дан пун дружења и игре, у ком су многе играчке пронашле своје нове власнике.

Остале слике су у Галерији.

ШКОЛСКИ САЈАМ КЊИГА

Датум: 02. Novembar 2016 10:13 Категорија: Новости

Октобар је месец књиге, а наша школа је тим поводом организовала Школски сајам књига. Сајам је отворен у четвртак, 27. октобра, у холу школе. Ученици су у оквиру одељенске заједнице прикупили књиге и тог дана продавали по договореним ценама. На школским штандовима поред великог броја књига, видела се и велика креативност, као и добро расположење које је владало током целог дана.Прикупљени новац искористили су за дружење и забаву.
Читање и дружење- то је оно што нас чини великим људима! - гласио је мото овогодишњег Школског сајма књига!

Остале слике можете погледати  на:

Посета Сајму књига

Датум: 02. Novembar 2016 09:27 Категорија: Новости

У среду, 26. октобра, ученици седмог и осмог разреда посетили су Сајам књига у Београду. Овогодишњи почасни гост Сајма био је Иран. На Сајму су нас дочекали велики број издавачких кућа, као и промоција нових књига на све стране. Ученици су уживали у разгледању штандова и куповини књига. Добро расположење и лепо време учинили су да све протекне у најбољем реду.