Школско такмичење у шаху

Датум: 21. Februar 2017 11:39 Категорија: Новости

13. 02. 2017. године у нашој школи је одржано школско такмичење у шаху.  Слике можете погледати у Галерији.

Такмичили су се ученици од 1. до 5. разреда , а које су резелтате постигли можете погледати  овде ИЗВЕШТАЈ СА ШКОЛСКОГ ТАКМИЧЕЊА У ШАХУ.
На општинско такмичење су се пласирали следећи ученици:

ДЕВОЈЧИЦЕ ДЕЧАЦИ
1.табла Шибалић Јована 1.табла Бранковић Александар
2.табла Протић Даница 2.табла Страхиња Попадић
резерва Антонић Мила 3.табла Жугић Алекса
  4.табла Миловановић Богдан
резерва 1 Јевтић Лазар
резерва 2 Биришић Василијe

Семинар у школи

Датум: 18. Februar 2017 20:42 Категорија: Новости

18-19. 02. 2017.
Током викенда у нашој школи се одржава семинар  Школско оцењивање у основној и средњој школи(475) у организацији Завода за вредновање  квалитета  образовања  и васпитања.
Предавачи Љубица Јеленковић, стручни сарадник-психолог из  Земунске гимназије и
Марица Гаврилов, стручни сарадник-психолог- ОШ „Др Јован Цвијић“ из Зрењанина, помажу наставницима наше школе да се усврше у  праћењу, вредновању и оцењивању ученичких  постигнућа и  самим тим унапреде квалитет наставе и учења.

У крипти Храма светог Саве

Датум: 30. Januar 2017 21:10 Категорија: Новости

Пет ученика наше школе је певало у хору заједно са другим ученицима врачарских школа на
прослави СВЕТОСТ СВЕТОГ САВЕ  поводом Савиндана
која је  одржана  у крипти спомен
Храма светог Саве на Врачару
 24. јануара 2017. Химну можете послушати овде.

Свети Сава

Датум: 30. Januar 2017 20:23 Категорија: Новости

Прослава школске славе.
Ученици   четвртог разреда су као и сваке године припремили свечану приредбу поводом Светог Саве. Ове године су им се придружили и ученици првог разреда, чланови фолклорне групе. Пре почетка приредбе пресечен је колач и благословени сви ученици.

Ликовни конкурс Свети Сава

Датум: 27. Januar 2017 22:16 Категорија: Достигнућа

Ликовни конкурс Свети Сава -општински ниво у организацији Пријатељи деце Врачара

II награду у категорији нижих разреда добила је  Сара Дренча 4/2

II награду у категорији старијих разреда добила је Ива Тадић  5/1

Школски конкурс поводом Светог Саве

Датум: 27. Januar 2017 21:59 Категорија: Новости

На школском ликовном конкурсу Свети Сава  награда у категорији нижих разреда припала је ученици Сари Дренчи 4/2.
У категорији виших разреда награду је освојила Јулија Ђокић 5/2.

Продужен распуст

Датум: 06. Januar 2017 11:39 Категорија: Новости

.
Поштовани родитељи и ученици,
први део зимског школског распуста биће продужен за два дана, па ће настава почети у среду, 11. јануара. Детаљније прочитајте на  адреси

Хуманитарна продаја колача

Датум: 02. Januar 2017 10:08 Категорија: Новости

Ученички парламент са наставницом географије Невенком Миливојевић, организовао је у уторак  27. 12. 2016. хуманитарну акцију продаје колача.
Новац  од продатих колача је намењен ученицима другог, трећег и седмог разреда који су у пoжару остали без дома.
Акцији се прикључио велики број ученика, родитеља и наставника, па им се овим путем захваљујемо. Поред ове акцијеПарламент је организовао прикупљање одеће, обуће, школског прибора и осталог што овој породици може требати, а акцију настављамо и после новогодишњих празника али за децу из Прихватилишта.Сви који могу да помогну нека се одазову свим акцијама које се организују у нашој школи.

Београдска мумија

Датум: 26. Decembar 2016 20:32 Категорија: Новости

Београдска мумија
24.12. ученици шестог разреда у пратњи наставнице енглеског језика Наташе Станишић,
историје Иване Младеновић и ликовне културе Нирване Ћућуз посетили су археолошку збирку
на Филозофском факултету где су имали прилику да виде Београдску мумију и саслушају предавање у вези ње.
Сазнали смо да је мушкарац по имену Несмин живео око 50 година (рођен око 350 године  п.н.е.),
 био је свештеник у храму бога плодности Мина. Мумија се у поседу трговца Хаџи Павла Риђичког
нашла 1888. када ја дрвени ковчег
 с мумијом  у Луксору купио са српски народ.
Препоручујемо да погледате изложбу.

хуманитарнa акцијa

Датум: 23. Decembar 2016 13:51 Категорија: Новости

Поштовани родитељи,
Позивамо Вас  да  се придружите хуманитарној акцији   и помогнете да се сакупе новчана средства за породицу Топаловић која је у ноћи између недеље и понедељка остала без свог дома у пожару. Деца породице која је доживела несрећу су ученици наше школе (Тања II разред, Слободанка III разред, Драган VII разред и Даница-свршени ученик наше школе).
У уторак 27.12.2016.године у 12h у Великој сали биће одржана Новогодишња приредба за ученике од  1. до 4. разреда. Улазница ће се плаћати разредном старешини кроз добровољни прилог у понедељак и уторак у школи. Уколико неко буде желео да да већи износ новца од симболичног,то може урадити до уторка у рачуноводству школе. Циљ је да се сакупи што више новца како би се породица вратила у свој дом,а деца обновила школски прибор,уџбенике и несметано наставила започет и устаљен школски живот.
Позивамо Вас да у што већем броју присуствујете акцији и приредби коју ће организовати ОШ ,,НХ Синиша Николајевић“, a  учествoваће  ученици II2 и III3, школски другари деце остале без дома.

OШ ,,НХ Синиша Николајевић“