ОПШТИНСКО такмичење "ШТА ЗНАШ О САОБРАЋАЈУ"

Датум: 25. April 2017 22:46 Категорија: Достигнућа

На ОПШТИНСКОМ такмичењу "ШТА ЗНАШ О САОБРАЋАЈУ", одржаном 22. апр. 2017. у ОШ "Краљ Петар II Карађорђевић", наши ученици су постигли следеће резултате:
- Сара Галовић (7/1)  ------------------ 2. место и пласман на градско такмичење,
- школа у генералном пласману --- 2. место,
- млађа Б-група ------------------------- 2. место.
Чланови екипе наше школе у Ц-групи су били: Никола Делетић (7/1), Илија Бацић (6/2), Сара Галовић (7/1) и Лара Јуришић (6/1), а у Б групи: Лука Спасојевић (5/1), Милан Мијаиловић (5/1), Биљана Јовић (5/1) и Ирена Мемиши (5/2).

Најјаче и најлепше Васкршње јаје

Датум: 19. April 2017 21:02 Категорија: Новости

Традиционално школско надметање у куцању Васкршњим јајима протекло је радосно и у духу празника, победник је ученица II1 разреда Ружица Врењански,
2. Место Петар Кнежевић II2, 3. место Андреа Грујић III1. Такође одржана је и избор најлепше осликаног јајета, победница Марија Савић IV2. Све вас поздрављамо уз радосни поздрав Христос Васкрсе - Ваистино Христос Васкрсе!

Ускршње радионице

Датум: 12. April 2017 21:35 Категорија: Новости

УСКРШЊЕ РАДИОНИЦЕ
Волимо све прилике у којима можемо да покажемо креативност, па смо и ове године с радошћу организовали радионице поводом Ускрса. Осликавање ускршњих јаја, цртање ускршњих честитки и прављење ускршњих украса били су главна забава ученика млађих разреда . Ученици 2/2 су са својом учитељицом Олгицом продавали све рукотворине настале на радионици у холу школе током прошле недељу .

Ученици II3 били су вредни са својим учитељицама Миланом Митић и Даницом Михајловић. Донели су све што су имали и што је могло да послужи за украшавање јаја, корпица и магнета. Вредне руке другака направиле су веома лепе украсе и аранжмане. Остале слике погледајте у Галерији!

Ученици 3/2 су свим наставницима данас уручили ускршње честитке које су посебно за њих правили са својим учитељицама. Сви заједно желе свима срећне и пријатне ускршње празнике!

ГРАДСКО такмичење из ФИЗИЧКОГ васпитања - РУКОМЕТ (дечаци 5+6 разред)

Датум: 09. April 2017 23:56 Категорија: Достигнућа

ГРАДСКО такмичење у РУКОМЕТУ за ученике ОШ 5. и 6. разреда одржано је 07.04.2017. у Спортском центру Шумице. Ученици наше школе Марко Одаловић 6/2, Лазар Бутулија 6/2, Илија Бацић 6/2, Филип Драгељевић 6/2, Реља Констандиновић 6/1, Лука Жутковић 6/1 и феноменални голман Милош Китановић 6/1, су показали одлично знање у овом спорту победивши у првом колу екипу из Сопота са 8:0, док су у другом изгубили од одличне екипе Чукарице са 9:5. Сви ученици заслужују највеће похвале за показано знање и фер плеј у игри и ван ње.

ОПШТИНСКО такмичење из ФИЗИЧКОГ васпитања - РУКОМЕТ (дечаци 5+6 разред)

Датум: 09. April 2017 23:47 Категорија: Достигнућа

На ОПШТИНСКОМ такмичењу из РУКОМЕТА за дечаке 5. и 6. разреда, одржаном 24.03.2017. у Спортском центру Врачар, наши ученици су освојили 1. место и пласирали се на градско такмичење.

ОПШТИНСКО такмичење из ФИЗИЧКОГ васпитања - РУКОМЕТ (дечаци)

Датум: 09. April 2017 23:18 Категорија: Достигнућа

На ОПШТИНСКОМ такмичењу у РУКОМЕТУ за дечаке 7. и 8. разреда, у конкуренцији 6 школа, одржаном 17.03.2017. у Спортском центру Врачар, наши ученици су освојили 2. место.

ОПШТИНСКО такмичење из ФИЗИЧКОГ васпитања - МАЛИ ФУДБАЛ

Датум: 09. April 2017 23:13 Категорија: Достигнућа

На ОПШТИНСКОМ такмичењу у МАЛОМ ФУДБАЛУ, у конкуренцији шест школа, одржаном 03.03.2017. у Спортском центру Врачар, наши ученици 5. и 6. разреда су освојили 2. место, пошто су у финалу изгубили на пенале од ОШ "Свети Сава.

ПРОБНИ ЗАВРШНИ ИСПИТ

Датум: 05. April 2017 20:11 Категорија: Новости

УПУТСТВО ЗА УЧЕНИКЕ И РОДИТЕЉЕ ЗА ПОЛАГАЊЕ ПРОБНОГ ЗАВРШНОГ  ИСПИТА

ЛИКОВНИ КОНКУРС-школске униформе

Датум: 05. April 2017 19:50 Категорија: Новости

ОШ НХ Синиша Николајевић расписује
ЛИКОВНИ КОНКУРС
за идејно решење изгледа школске униформе

Услови конкурса:
-на конкурсу могу учествовати сви ученици, родитељи и запослени
-формат А4
-рад може бити колористички решен (обојен) или необојен (цртеж)
-слободан избор технике
-боја униформе ће се накнадно изабрати
-на полеђини сваког рада написати следеће податке: име и презиме, разред и одљење, контакт телефон и адресу електронске поште
Рок за доставу идејног решења:
Радове предати најкасније до 05.05.2017. школском психологу

ОБАВЕШТЕЊЕ O БЕСПЛАТНИМ УЏБЕНИЦИМА

Датум: 04. April 2017 11:26 Категорија: Новости

ОБАВЕШТЕЊЕ O БЕСПЛАТНИМ УЏБЕНИЦИМА

У оквиру Пројекта Набавка уџбеника и других наставних средстава за ученике основних школа, и то:
·   у првом циклусу за предмете математика, српски, свет око нас, природа и друштво и страни језик као обавезни предмет;
·   у другом циклусу за предмете математика, српски језик, први страни језик, географија, историја, хемија, физика и биологија;
 за школску 2017/18 годину, право на бесплатне уџбенике имају:
1) ученици из социјално/материјално угрожених породица – примаоци новчане социјалне помоћи
Доказ: Решење  којим се утврђује право на остваривање социјалне новчане помоћи
2) ученици основних школа који су у породици треће или свако наредно рођено дете које је у систему школовања (средња школа, факултет)
Доказ: Потврда образовно-васпитне установе о својству ученика прилаже се за свако дете
3) ученици са сметњама у развоју и инвалидитетом, који образовање и васпитање стичу по ИОП-у (ИОП 1 и ИОП 2)
-посебна документација није потребна јер школа поседује податке о наведеним ученицима
Ако ученик остварује право по више основа, уџбенике добија по основу једног критеријума.
Рок за пријављивање је 15.04.2017 године.
Пријављивање са потребном документацијом се врши код секреатра школе.