Парламентаријада мај-јун 2017.

Датум: 17. Maj 2017 22:36 Категорија: Новости

Парламентаријада мај-јун 2017.
У уторак 16.маја '17. на иницијативу чланова ђачког парламента, а уз несебичну помоћ и организацију проф. географије и грађ.васпитања Невенке Миливојевић и наставника вер.наставе М. Рудића, отпочео је фестивал обнове несвакидашњих и заборављених дечијих игара. Тако су се ученици 6.разреда надметали у дисциплинама развлачења конопца са бовом, скок у даљ из места, штафета 3х100м и штафета са новинама 3х100м. Победници по наведеним дисципилинама су: Лазар Бутулија (конопци) који је победио Тамару Шијачић у финалу, Јован Поповић - скок у даљ, штафета обична Марчело Атониони, Марко Одаловић и Филип Драгељевић. Штафета новине - Рајко Лапчевић, Марчело Антониони, Марко Радовановић. Позивамо вас да вашим предлозима допринесете бројности нових дисциплина, како би фестивал који траје до краја школ.год. био што богатији и динамичнији, те како бисмо и догодине наставили започету традицију.

Дан птица и дрвећа

Датум: 17. Maj 2017 22:27 Категорија: Новости

10. мај се свуда у свету обележава као светски Дан птица и дрвећа.
 Изложбом ликовнх радова ученика петог и шестог разреда, желели смо  да пробудимо свест и скренемо пажњу на њихов значај.

Отворена врата

Датум: 16. Maj 2017 21:36 Категорија: Новости

ОТВОРЕНА ВРАТА
за родитеље ученика  старијих разреда
одржаће се у
СРЕДУ   -  17. 05. 2017.
од  16   до  18 часова

ГРАДСКО такмичење из ИСТОРИЈЕ

Датум: 12. Maj 2017 09:42 Категорија: Достигнућа

На ГРАДСКОМ такмичењу из ИСТОРИЈЕ наша ученица Елена Мартиновић (8/2) остварила је треће место и пласман на републичко такмичење.

Професионална орјентација

Датум: 06. Maj 2017 13:09 Категорија: Новости

03.05.2017.

Ученици осмог разреда наше школе са наставницом географије Невенком Миливојевић, посетили су Републички завод за статистику и присуствовали занимљивом предавању о попису становништва и демографској статистици у Републици Србији. Такође су у оквиру професионалне орјентације коју је организовао Ученички парламент сазнали које средње школе могу да се упишу да би касније могли да раде у Заводу за статистику. Захваљујемо се нашим љубазним домаћинима , а посебно Александри Јовановић родитељу наше ученице Катарине Јовановић 5-2.

Кључеви Белог града

Датум: 05. Maj 2017 21:48 Категорија: Новости

26.04.2017
Ученице петог разреда наше школе су са наставницама Миленом Ракић и Невенком Миливојевић посетиле  изложбу "Кључеви Белог града" на Калемегдану,  поводом 150 година од турске предаје кључева града кнезу Михаилу Обреновићу - 1867. године

У биоскопу!

Датум: 05. Maj 2017 21:39 Категорија: Новости

Ученици 5/2 са одељењским старешином Невенком Миливојевић гледали су заједно филм "Мали шеф" у биоскопу , дружили се и радили на заједништву у оквиру одељења.

Екскурзија седмог разреда

Датум: 05. Maj 2017 21:12 Категорија: Новости

Ученици седмог разреда су  провели 28. и 29. мај на екскурзији.  Весела атмосфера је почела од раног јутра и наставила се до  повратка у Београд.  Ученици су имали прилику да посете манастир Благовештење , након чега  су  пријатно поподне провели на Златибор,у а у касним поподневним часовима  сместили се у коначишту у  Кремни, малом месту из кога су потекли чувени пророци Тарабићи.  Ту су имали прилику да проведу пријатне вечерње сате у природи.  Следећег дана уследио је одлазак у Дрвенград  и вожња ћиром музејско туристичком железницома- Шарганска осмица.

Све слике можете погледати у Галерији

ГРАДСКО такмичење из БИОЛОГИЈЕ

Датум: 28. April 2017 21:46 Категорија: Достигнућа

На ГРАДСКОМ  такмичењу из БИОЛОГИЈЕ које је одржано 22.04.2017. г. у ОШ "Ћирило и Методије" истакли су се следећи наши ученици:
Марчело Антониони (6/2) ----- 2. место,
Ања Тришић (6/1) ---------------- 2. место,
Александра Костић (7/2) ----- 2. место.

ДОДЕЛА НАГРАДА у Општини Врачар

Датум: 28. April 2017 18:21 Категорија: Достигнућа

27.04.2017. г. у 18,00h додељене су награде у Општини Врачар. Под покровитељством Societe Generale Bank и Друштва учитеља Београда спроведен је пројекат да сви ученици првог разреда осликају једну песму Јована Јовановића Змаја. Победници наше школе су добили награду, књигу са њиховим радoвима.
I1 Дуња Пашковић
I2 Михајло Јаћимовић