Европски дан језика

Датум: 28. Septembar 2017 19:36 Категорија: Новости

Европски дан језика одржава се сваке године 26. септембра. Установљен је од стране Савета Европе са циљем да нагласи значај учења страних језика, као и да промовише европску културну баштину. Ове године Европски дан језика организовао је УНИЦЕФ Србије – 9 земаља, 8 језика и 17 организација имали су част да се овом приликом представе на три локације (Институт Сервантес, Француски институт и Гете институт) у Кнез Михаиловој улици.
Ученици наше школе посетили су овом приликом најпре Институт Сервантес, где су имали прилике да се друже са представницима италијанског, румунског и немачког језика и културе. Затим смо посетили Француски институт, где смо се дружили са представницима аустријске и француске културе, а на крају смо били гости Гете института, где су ученици имали прилике да учествују у различитим језичким играма на интерактивној табли и да науче нешто ново из шведске, немачке и грчке културе.
На сваком штанду учествовали су у наградном квизу, а за уложени труд добијали су печат на свом флајеру, како би учествовали у извлачењу на летњој позорници Калемегданске тврђаве уз разноврстан музички програм.

Остале слике погледајте у Галерији.

Светски дан писмености

Датум: 28. Septembar 2017 19:28 Категорија: Новости

Поводом Светског дана писмености који се традиционално обележава у нашој школи 8. септембра изложени су ликовни радови ученика нижих разреда у холу школе, а у VIII1 и VIII2 одржана је у читаоници презентација (PowerPoint) на ову тему у оквиру часова српског језика.
Ученике је највише заинтересовао део презентације у којем су представљене правописне и синтаксичке грешке које су пронађене у нашим медијама, називима улица и графитима, а преузете су са сајта Описмени се. Посебно им се допао део презентације у којем су представљене карикатуре Бојана Јанковића, као и илустрације коју су преузете из акције Негујмо српски језик.
На крају презентације ученицима је предложено да посете сајт Описмени се, као и да прате акцију Негујмо српски језик.

Реализатор: Координатор за културну и јавну делатност школе, Жаклина Јашић

ПОЧЕТАК НОВЕ ШКОЛСКЕ ГОДИНЕ

Датум: 31. Avgust 2017 12:55 Категорија: Новости

Драги наши ђаци,

У петак, 01.09.2017. године почиње нова школска година.

Настава за ученике од II до VIII разреда почиње у 9 часова.
За ученике од II до IV разреда биће организован продужени боравак у школи.
Пекара у школи ће почети са радом у понедељак 04. септембра.

Срећан почетак нове школске године!

"mozaBook" - презентација софтвера

Датум: 29. Avgust 2017 11:14 Категорија: Новости

За све наше наставнике и учитеље који у учионицама имају интерактивне табле и пројектор, у читаоници школе je 28.08.2017. одржана још једна презентација интерактивног софтвера "mozaBook", чија је намена унапређење наставе коришћењем готових наставних садржаја у форми анимација, видеа, 3Д видеа, текста, слика, илустрација, као и за креирање нових наставних садржаја у електронској форми, а укратко су упознати и са другим софтверским алатима који се могу користити у настави. Презентацију је одржао Душан Бурсаћ из фирме "Визија +".

Обавештење о свечаном пријему првака

Датум: 24. Avgust 2017 12:39 Категорија: Новости

Драги наши прваци,

Полазак у школу се проближио!

Чекамо вас  1. септембра у 11.30
у Еколошкој учионици наше школе.

Програм свечаног пријема:

·     11.15 – 11.30 окупљање у дворишту Еколошке учионице
·     11.30 -  позоришна представа
·     Поздравна реч директора школе нашим новим ђацима.
·     Расподела ученика по одељењима
·     Кратак родитељски састанак ( договор о раду у наредним данима)

Mozabook

Датум: 28. Jun 2017 16:25 Категорија: Новости

Дана 26. 07. 2017. у нашој школи је одржана  презентација  интерактивног програма  Mozabook. Презентацију је изванредно одржао Душан Бурсаћ, власник фирме  Визија +  .    Презентацији је присуствовало  петнаестак наставника. Програм служи за осавремењивање наставе, коришћењем савремене технологије  и овог програма наставници добијау могућност израде   наставних материјала  у  3д форми, у форми  видеа, текста као и коришћења Youtube-a

ЗАВРШНИ испит - КОМБИНОВАНИ тест

Датум: 16. Jun 2017 12:58 Категорија: Новости

Данас су осмаци полагали КОМБИНОВАНИ тест (физика, хемија, историја, географија и биологија) у оквиру ЗАВРШНОГ испита за упис у средње школе. УПУТСТВО за оцењивање (прегледање) комбинованог теста можете видети ОВДЕ, или на страници званичног сајта за упис.

ЗАВРШНИ испит - MATEMATIKA

Датум: 15. Jun 2017 12:18 Категорија: Новости

Данас je одржано полагање теста из МАТЕМАТИКЕ, у оквиру ЗАВРШНОГ испита осмака за упис у средње школе. УПУТСТВО за оцењивање (прегледање) теста iz математике можете видети ОВДЕ, или на страници званичног сајта за упис.

Званични САЈТ за УПИС у СРЕДЊЕ школе

Датум: 15. Jun 2017 10:15 Категорија: Новости

Пуштен је нови званични сајт, на старој адреси "www.upis.mpn.gov.rs", тако да ученици и родитељи могу самостално и од куће, са својом шифром проверити своје податке.

ЗАВРШНИ испит - СРПСКИ језик

Датум: 14. Jun 2017 14:20 Категорија: Новости

Данас су сви наши осмаци полагали тест из СРПСКОГ ЈЕЗИКА, у оквиру ЗАВРШНОГ испита за упис у средње школе. УПУТСТВО за оцењивање теста iz srpskog jezika можете видети ОВДЕ.