Светски дан писмености

Датум: 28. Septembar 2017 19:28 Категорија: Новости

Поводом Светског дана писмености који се традиционално обележава у нашој школи 8. септембра изложени су ликовни радови ученика нижих разреда у холу школе, а у VIII1 и VIII2 одржана је у читаоници презентација (PowerPoint) на ову тему у оквиру часова српског језика.
Ученике је највише заинтересовао део презентације у којем су представљене правописне и синтаксичке грешке које су пронађене у нашим медијама, називима улица и графитима, а преузете су са сајта Описмени се. Посебно им се допао део презентације у којем су представљене карикатуре Бојана Јанковића, као и илустрације коју су преузете из акције Негујмо српски језик.
На крају презентације ученицима је предложено да посете сајт Описмени се, као и да прате акцију Негујмо српски језик.

Реализатор: Координатор за културну и јавну делатност школе, Жаклина Јашић

ПОЧЕТАК НОВЕ ШКОЛСКЕ ГОДИНЕ

Датум: 31. Avgust 2017 12:55 Категорија: Новости

Драги наши ђаци,

У петак, 01.09.2017. године почиње нова школска година.

Настава за ученике од II до VIII разреда почиње у 9 часова.
За ученике од II до IV разреда биће организован продужени боравак у школи.
Пекара у школи ће почети са радом у понедељак 04. септембра.

Срећан почетак нове школске године!

"mozaBook" - презентација софтвера

Датум: 29. Avgust 2017 11:14 Категорија: Новости

За све наше наставнике и учитеље који у учионицама имају интерактивне табле и пројектор, у читаоници школе je 28.08.2017. одржана још једна презентација интерактивног софтвера "mozaBook", чија је намена унапређење наставе коришћењем готових наставних садржаја у форми анимација, видеа, 3Д видеа, текста, слика, илустрација, као и за креирање нових наставних садржаја у електронској форми, а укратко су упознати и са другим софтверским алатима који се могу користити у настави. Презентацију је одржао Душан Бурсаћ из фирме "Визија +".

Обавештење о свечаном пријему првака

Датум: 24. Avgust 2017 12:39 Категорија: Новости

Драги наши прваци,

Полазак у школу се проближио!

Чекамо вас  1. септембра у 11.30
у Еколошкој учионици наше школе.

Програм свечаног пријема:

·     11.15 – 11.30 окупљање у дворишту Еколошке учионице
·     11.30 -  позоришна представа
·     Поздравна реч директора школе нашим новим ђацима.
·     Расподела ученика по одељењима
·     Кратак родитељски састанак ( договор о раду у наредним данима)

Mozabook

Датум: 28. Jun 2017 16:25 Категорија: Новости

Дана 26. 07. 2017. у нашој школи је одржана  презентација  интерактивног програма  Mozabook. Презентацију је изванредно одржао Душан Бурсаћ, власник фирме  Визија +  .    Презентацији је присуствовало  петнаестак наставника. Програм служи за осавремењивање наставе, коришћењем савремене технологије  и овог програма наставници добијау могућност израде   наставних материјала  у  3д форми, у форми  видеа, текста као и коришћења Youtube-a

ЗАВРШНИ испит - КОМБИНОВАНИ тест

Датум: 16. Jun 2017 12:58 Категорија: Новости

Данас су осмаци полагали КОМБИНОВАНИ тест (физика, хемија, историја, географија и биологија) у оквиру ЗАВРШНОГ испита за упис у средње школе. УПУТСТВО за оцењивање (прегледање) комбинованог теста можете видети ОВДЕ, или на страници званичног сајта за упис.

ЗАВРШНИ испит - MATEMATIKA

Датум: 15. Jun 2017 12:18 Категорија: Новости

Данас je одржано полагање теста из МАТЕМАТИКЕ, у оквиру ЗАВРШНОГ испита осмака за упис у средње школе. УПУТСТВО за оцењивање (прегледање) теста iz математике можете видети ОВДЕ, или на страници званичног сајта за упис.

Званични САЈТ за УПИС у СРЕДЊЕ школе

Датум: 15. Jun 2017 10:15 Категорија: Новости

Пуштен је нови званични сајт, на старој адреси "www.upis.mpn.gov.rs", тако да ученици и родитељи могу самостално и од куће, са својом шифром проверити своје податке.

ЗАВРШНИ испит - СРПСКИ језик

Датум: 14. Jun 2017 14:20 Категорија: Новости

Данас су сви наши осмаци полагали тест из СРПСКОГ ЈЕЗИКА, у оквиру ЗАВРШНОГ испита за упис у средње школе. УПУТСТВО за оцењивање теста iz srpskog jezika можете видети ОВДЕ.

Дан изазова 2017

Датум: 11. Jun 2017 20:57 Категорија: Новости

Дан изазова одржан 31.5.2017. Учествовали су ученици од првог до четвртог разреда. Били су заступљене све врсте спортских активности, од бадминтона, прескакања вијаче, надвлачења конопца, одбојке, па до фудбала, где су ученици одељења 4/1 били доминантни и као награду за најбољу екипу освојили су лопту, по жељи ученика. (Још слика у галерији)