На часовима ликовне културе

Датум: 09. Jun 2018 21:54 Категорија: Новости

У сусрет Светском дану давалаца крви који се обележава 14. јуна ученици петог разреда су на часовима ликове културе израдили цртеже са  циљем подизања свести о добровољном давању крви. Овај датум се обележава на дан рођења аустријског биолога и лекара Карла Ландштајнера , који је заслужан за
откриће  крвних група код човеказа шта је 1930. добио Нобелову награду.

"Планету слави, спортом се бави"

Датум: 07. Jun 2018 16:44 Категорија: Достигнућа

30.05.2018. y дворишту наше школе одиграна дуго ишчекивана финална утакмица у фудбалу коју је организовао Ученички парламент под слоганом "Планету слави, спортом се бави". У финалу су играле екипе "Зелене панде" 6-1 и "Мрки медведи" 8-1. После узбудљиве утакмице и нерешеног резултата од 2:2, судија је морао пеналима да одлучи победника. Овог пута то су били млађи, тако да је победник турнира екипа 6-1 "Зелене панде" а као најбољи фер-плеј играч је изабран Петар Солдо  8-1. Ученички парламент је доделио пехаре и дипломе и пожелео срећу осмацима који ускоро одлазе из наше школе.

Најбољи млади фотографи Врачара-Фокус 2018

Датум: 07. Jun 2018 16:40 Категорија: Достигнућа

Најбољи млади фотографи Врачара-Фокус 2018
На такмичењу за најбољу фотографију ученика основних школа са Врачара, Филип Драгељевић 7/2 освојио је трећу награду. Ова фотографија је настала прошлог месеца на екскурзији седмог разреда.
Изложбу одабраних радова можете погледати у галерији Центра за културу Божидарац.

DAN IZAZOVA 2018

Датум: 03. Jun 2018 15:33 Категорија: Новости

У оквиру спортске манифестације Дан изазова 30.05.2018. учествовали су ученици од 1. до 4. разреда у спортским активностима као што су мали фудбал, бадминтон, прескакање вијаче, школице... Све је протекло у спортском духу и лепом дружењу.

Матуранти 2017/2018

Датум: 01. Jun 2018 07:35 Категорија: Новости

Погледајте видео.

"Читам, па шта"

Датум: 25. Maj 2018 20:26 Категорија: Новости

Данас је седморо ученика наше школе посетило  Библиотеку града Београда, поводом учешћа на такмичењу "Читам, па шта". Иако нису међу овогодишњим победницима конкурса, сви учесници из наше школе добили су дипломе за учешће. Осим тога, имали су прилику да се друже са писцем Бранком Стевановићем и да присуствују изложби одабраних радова. Ову малу одабрану групу љубитеља читања чинили су следећи  ученици:
Јулија Ђокић, Катарина Цуканић, Марко Јелић, Сава Констандиновић, Лазар Јефтић, Михаило Цуканић и Милош Мудреновић.   Браво!

Бициклијада

Датум: 22. Maj 2018 20:29 Категорија: Новости

20.05.2018.
На бициклијади која се традиционално одржава сваке године, учествовали су и ученици наше школе који  заједно са својим родитељима  подржавају здраве стилове живота

Екскурзија петог и шестог разреда

Датум: 22. Maj 2018 20:24 Категорија: Новости

ЕКСКУРЗИЈА УЧЕНИКА ПЕТИХ И ШЕСТИХ РАЗРЕДА
18.05.2018. Ученици наше школе су ишли на једнодневну екскурзију са својим одељењским старешинама , Маријаном Стаменковић, Снежаном Драшковић, Зораном Лучићем, Иваном Младеновић и Невенком Миливојевић. Прво одредиште је био манастир Копорин из периода српске средњовековне државности а затим село Радовање и обилазак места погибије Вожда Карађорђа и цркве Захвалнице са портретом Карађорђа у природној величини. Наставили смо пут до цркве Покајнице а касније и обишли етно села Моравски Конаци где су имали и времена за спортске активности. Последња дестинација  и за ученике најзанимљивија  био је Природњачки центар у Свилајнцу и обилазак Дино парка и изложбе Вулкан. Ученици су се упознали са природним и друштвеним одликама овог дела наше земље, сазнали нешто ново о културном наслеђу и на интересантан начин усвојили знања настанку  наше планета  и како је текла еволуција биљног и животињског света. Најважније је да су развијали спортски дух и другарство. Још слика погледајте у ГАЛЕРИЈИ.

седми разред на екскурзији

Датум: 20. Maj 2018 22:08 Категорија: Новости

17.05.2018.
Ученици седмог разреда у пратњи разредних старешина Наташе Станишић и Нирване Ћућуз кренули су на дводневну екскурзију. Прва у програму била је вожња Шарганском осмицом. У краћим паузама имали смо прилику да неколико пута изађемо из популарног ,,Ћире,, и уживамо у дивним пејзажима. Вожња је трајала два сата након чега смо кренули до етно села ,, Дрвенград,,. У комплексу смо се прошетали, обишли цркву посвећену Светом Сави и одгледали филм у биоскопској сали. По разгледању ,,Дрвенграда,, путовање смо наставили ка Кремни  где је у мотелу ,, Браћа Секулић,, било ноћење и организовано дружење у дискотеци.
18.05.2018
После доручка  следио је полазак ка етно селу ,, Сирогојно,, где смо послушали  костуса, прошетали по музеју на отвореном и упознали се са његовом поставком. Даље настављамо ка центру Златибора, у хотелу ,, Браћа Секулић,, имали смо  ручак а после слободно време за шетњу и разгледање. На путу ка Београду обишли смо манастир ,, Благовештење,, где нам је монахиња причала о историји манастира. У Београд смо стигли у око 19 часова.
Екскурзија је протекла по плану и без проблема, испунивши у потпуности васпитно-образовне циљеве и задатке. Ученици су упознали тековине од значаја што ће подстаћи њихово изражавање и стваралаштво. Била је ово дивна прилика да кроз дружење, развијамо дух заједнитва, узајамну солидарност и одговорност.

На Републичком такмичењу!

Датум: 15. Maj 2018 20:43 Категорија: Достигнућа

Ања Тришић, ученица 7/1, освојила је у Сремским Карловцима престижно 3. место на  Републичком такмичењу из књижевности ,,Књижевна олимпијада" у конкуренцији од 265 ученика из целе Србије и на тај начин представила нашу школу и Општину Врачар у најбољем светлу. Поносни смо на њу!

Остале слике погледајте у Галерији.