Дан здраве хране

Датум: 16. Oktobar 2018 20:28 Категорија: Новости

На данашњем сајму здраве хране

И ове године су у нашој школи ученици обележили Дан здраве хране. Поједине одељенске заједнице су припремиле штандове здраве хране а током продуженог одмора сви ученици су имали прилику да дегустирају и купују ове ђаконије. Гужва је била велика јер су цене биле промотивне, а храна врхунска. Чекало се у ред за интегралне али и чоколадне мафине, за воће, лимунаду и цеђене сокове... Одељења ће прикупљени новац искористити за куповину лопти, одлазак у биоскоп или музеј или већ нешто друго сто се договоре. Захваљујемо се родитељима без којих би било немогуће обележити овај дан на овакав начин. Још слика погледајте у Галерији.

Дечија недеља

Датум: 10. Oktobar 2018 21:03 Категорија: Новости

Дечија недеља, ликовни конкурс на тему ,, Моје је право да живим срећно и з драво- за одрастање без насиља,,

Ученици 5/3 су са наставницом ликовне културе Нирваном Ћућуз у галерији спортског центра Шумице
посетили изложбу посвећену Дечијој недељи на кој су видели  најбоље дечије радове са свих градских општина.

Школско такмичење у каратеу

Датум: 07. Oktobar 2018 20:35 Категорија: Достигнућа

На школском првенству Београда,  у  каратеу, нашу школу је представљала Милица Мојашевић 2/1.
 Милица је освојила 3. место  у следећој категорији : Кате - појединачно (ОШ 1/2) - Апсолутни ниво.

Пријем код председника општине

Датум: 03. Oktobar 2018 14:38 Категорија: Новости

1. октобар 2018.
Почетак традиционалне манифестације  Дечија недеља на Врачару 2018 почела је свечаношћу  Пријем код председника општине  која се одржала у великој сали оппштине Врачар. У организацији Удружења Пријатељи деце Врачара, у оквиру Дечије недеље, сваке године организује се сусрет ученика основних школа Врачара са председником Градске општине Врачар. Ученици који су имали прилику да упознају председника општине током 2017/2018.  школске године постигли су најбоље резултате на општинским и градским такмичењима.
Проф. др Милан Недељковић, председник Градске општине Врачар,  примио је врачарске основце. Испред Градске општине Врачар свечаности су присуствовали и Радмила Сарић, заменица председника општине,  и Драги Лукић, члан Већа задужен за образовање.
             „Драго ми је што је председник Удружења Пријатељи деце Врачара, Драги Величковић, уприличио овај сусрет  јер сте ви то заслужили бројним наградама које сте освојили својим знањем и умећем. Удружење вам је припремило награде које су велики подстрек за вас, а и за нас у општини. Руководство општине на тај начин може да планира фондове које ће улагати у образовање јер наша деца морају ићи у корак са светом и образовати се савременим училима  у  здравој средини. Честитам још једном свим ученицима и њиховим наставницима и желим вам још пуно успеха, као и да се видимо следеће године“, рекао је Недељковић. Након обраћања, председник је  успешној деци доделио захвалнице,   а  међу њима су и ученици наше школе: Нина Павловић, Лена Лапчевић, Дуња Рогановић, Тања Јовановић, Милица  Марков, Катарина  Крстић, Катарина Цуканић, Јулија  Ђокић, Сара Дренча, Дамјана Мијовић, Петар  Ђапић, Сара Галовић, Теодора Стојановић и Ана Влаховић.
              За ученике је припремљен и музички програм у извођењу ученика МШ Јосип Славенски, а свака школа се представила својом музичком нумером. Нашу школу представљала је Ана Влаховић.

ИСТРАЖУЈ КРОЗ НОЋ У ЗНАЊУ ЈЕ МОЋ

Датум: 02. Oktobar 2018 13:47 Категорија: Новости

28.09.2018.
Чланови Географске секције шестог и седмог разреда су са наставницом географије Невенком Миливојевић посетили Ноћ истраживача, где је главна тема била прошлост.
Своја врата су посетиоцима отвориле многе институције и музеји али се нашим ученицима највише свидело на радионицама  у Музеју Вука и Доситеја, где су писали глагољицом и ткали на разбоју, као и на факултету за Физичку хемију где су могли да виде како ради сијалица и како се праве пенушаве купке. До неких институција нисмо стигли због недостатка времена, јер за ову авантуру ипак треба издвојити више дана. Највише су се радовали што су били у дневнику РТС-а.

Дечја недеља

Датум: 02. Oktobar 2018 11:23 Категорија: Новости

Једна од активности у обележавању Дечје недеље је израда ликовних радова на тему овогодишњег слогана
 ,, Моје је право да живим срећно и здраво-за одрастање без насиља,,
На конкурсу су учествовала одељења 3/1, 4/3, 5/1 и 6/2

Српско средњевековно витештво

Датум: 30. Septembar 2018 21:42 Категорија: Новости

У оквиру  "Дана Европске баштине",26. 09. 2018.  одржано је предавање  у Дечјем културнм центру на тему "Српско средњевековно  витештво". Овом врло интересантном предавању су присуствовали ученици 6/1 и 6/3 одељења са својом наставницом историје Иваном Младеновић.

На првом излету!

Датум: 27. Septembar 2018 22:00 Категорија: Новости

Наши прваци, данас, на првом излету.

Спортске вести - мали фудбал

Датум: 27. Septembar 2018 21:43 Категорија: Достигнућа

21.09.2018   у   Трећој београдској  гимназији
  Ученици  7.  и 8.  разреда освојили  су друго  на општинском  такмичењу у малом фудбалу. Они су у финалу изгубили на пенале од  екипе ОШ "Краљ Петар Други".

25.09.2018.  у  ОШ " Краљ Петар Други"  девојчице  7. и 8. разреда победиле су у финалу  одличну екипу  девојчица из  ОШ "Јован Миодраговић" и тиме се пласирале на градско такмичење.

Предавање о коришћењу бицикла у саобраћају

Датум: 25. Septembar 2018 11:16 Категорија: Новости

24. 09. 2018.  У нашој школи је одржана едукација ученика петог и шестог разреда  о  безбедној употреби и коришћењу бицикла у саобраћају.  Едукацију је спровела  невладина организација Центар за безбедност саобраћаја, а читав овај пројекат "Желим да возим, морам да знам" финансирала је   градска општина Врачар .