Достигнућа

Дан школе- Школски конкурс

Датум: 12. Decembar 2019 14:28 Категорија: Достигнућа

Награђени ученици на овогодишњем Школском конкурсу поводом Дана школе

ЛИКОВНО СТВАРАЛАШТВО  ОД ПРВОГ ДО ЧЕТВРТОГ:
1. место: Марта Вратоњић 4/1
2. место: Вукашиновић Алекса 4/3
3. место: Вишња Васиљевић 2/2
     ЛИКОВНО СТВАРАЛАШТВО  ОД ПЕТОГ ДО ОСМОГ:
1. место: Лена Лапчевић 6/3
2. место: Милица Марков 6/3
3. место: Нађа Баранин 6/2
ЛИТЕРАРНО СТВАРАЛАШТВО ОД ПРВОГ ДО ЧЕТВРТОГ:
1. место: Мартин Шили 3/1
2. место: Миша Суџуковић 3/4
3. место:  Вук Тошић 4/1
ЛИТЕРАРНО СТВАРАЛАШТВО ОД ПЕТОГ ДО ОСМОГ:
1. место: Андреа Грујић  6/1
2. место: Ружица Врељански 5/1 и Јавана Узелац  7/1
3. место: Илија Вићентић 5/1
АУДИО-ВИЗУЕЛНО СТВАРАЛАШТВО:
1. место: Јована Шибалић 6/2
ЧЕСТИТАМО !!!!!!!  Ове радове можете погледати и у њима уживати  на страни Радови ученика

ГРАДСКО ТАКМИЧЕЊЕ „БРЗИНОМ ДО ЗВЕЗДА“

Датум: 18. Novembar 2019 21:13 Категорија: Достигнућа

ГРАДСКО ТАКМИЧЕЊЕ „БРЗИНОМ ДО ЗВЕЗДА“

У недељу 17.11.2019. у "Штарк" арени одржано је градско такмичење у трчању на 35 метара под слоганом „Брзином до звезда“. Нашу школу представљали су:

Нађа Кањевац III2,  Димитрије Парлић III2, Лазар Биришић IV1 Мила Лазић IV2, Тијана Мемиши IV2Небојша Грујић IV2Ученици су се такмичили по групама, а најбржих 16 дечака и 16 девојчица обезбедило је пласман на републичко такмичење које ће се одржати у јуну 2020. године у Београду. На републичко такмичење пласирао се Небојша Грујић IV2.

Похваљујемо све ученике на учешћу!

Остале фотографије можете видети у ГАЛЕРИЈИ.

ОПШТИНСКА такмичења у КОШАРЦИ

Датум: 02. Novembar 2019 12:31 Категорија: Достигнућа

Општинско такмичење у кошарци за дечаке 7. и 8. разред огржано је у ОШ "Свети Сава" - 2. место;
Општинско такмичење у кошарци за девојчице 7. и 8. разред одржано је у ОШ "Владислав Рибникар" - 2. место;
Општинско такмичење у кошарци за девојчице одржано је у ОШ "Владислав Рибникар" - 3.место;
Општинско такмичење у кошарци за дечаке 5. и 6. разред одржано је у ОШ "Свети Сава" - 4.место.

"Брзином до звезда"

Датум: 30. Oktobar 2019 20:54 Категорија: Достигнућа

30.10.2019
Наша школа учествовала је данас на градском такмичењу у трћању под слоганом "Брзином до звезда". Најбржих  16  ђака
 3. и  4. разреда такмичило се са осталих 5 школа  Врачара, а они који су на тркама били најбржи, трћаче  17.11. у Штарк арени.  То су:
Mila Lazic 4/2, Tijana Memisi 4/2, Nadja Kanjevac 3/2, Nebojsa Grujic 4/2, Lazar Birisic 4/1 i Dimitrije Parlic 3/2. Pohvaljujemo i ostale ucenike koji su predstavljali nasu skolu, a to su: Masa Baranin 4/1, Natalija Arsic 4/1, Tara Tasic 4/3, Lana Maksimovic 4/3, Misa Sudzukovic 3/4, Viktor Slovic 4/1, Filip Krevatin Dragovic 4/2, Andrej Savic 4/2, Pavle Stojanovic 4/3, Vukasin Markovic 3/4. Посебно похваљујемо Милу Лазић која је на такмичењу  добила диплому  за најбржу девојчицу Врачара!

Акција скупљања старог папира

Датум: 28. Oktobar 2019 09:48 Категорија: Достигнућа

21.10.2019.

Завршена је акција сакупљања старог папира у организацији Ученичког парламента. У акцији су учествовали сви разреди наше школе и показали да рециклажа није гњаважа. Најјачи чланови осмог разреда УП су стари папир предали Инос папир сервису. Надамо се да смо бар мало подигли свест свих о очувању наше планете и на достојан начин обележили дан за  "Чистији свет".

"Чепом до осмеха"

Датум: 08. Jul 2019 20:21 Категорија: Достигнућа

04.07.2019.
Хуманитарна акција "Чепом до осмеха" у организацији Ученичког парламента  за ову школску годину је приведена крају. Овог пута смо имали и помоћ организације "Чеп за хендикеп" који су преузели више десетина џакова чепова које су сакупили сви људи доброг срца. Акција се наставља и наредне школске године. Ученички парламент се захваљује свима који су помогли.

Читам, па шта?

Датум: 07. Jun 2019 12:59 Категорија: Достигнућа

Драга децо, родитељи, професори, учитељи,

Победници такмичења ЧИТАМ, ПА ШТА? 2018/2019. су:

1. награда: Марко Јелић, 5. разред ОШ „Синиша Николајевић”

2.  награда: Милош Мудреновић, 3. разред ОШ „Синиша Николајевић”

Свечано уручење награда и диплома одржаће се 12. јуна у 12.00 часова у Дечјој библиотеци „Растко“ на Врачару (Вишка улица бр. 3).

Бубамара на фото конкурсу

Датум: 02. Jun 2019 22:40 Категорија: Достигнућа

Ученица одељења 5-1, Ања Ђукић, освојила је 2.награду на фото конкурсу.
Фотографија која је привукла пажњу жирија је бубамара на листу.

Републичко такмичење из географије

Датум: 28. Maj 2019 10:11 Категорија: Достигнућа

25.05.2015. Републичко такмичење из географије

Михајло Сићовић 8-1  и Страхиња Парлић 8-2 са наставницом географије Невенком Миливојевић учествовали су на републичком такмичењу из географије које се ове године одржавало у ОШ"Др Јован Цвијић" у Зрењанину. Домаћини су се потрудили да лепо угосте такмичаре и упознају их са својим градом, а представници Српског географског друштва су пожелели срећу свим такмичарима и рекли да су сви победници чим су стигли до републичког такмичења. Наши ученици су се храбро борили, али 95 поена Михајла Сићовића  је било довољно само за похвалницу. За нас су они победници и честитамо им на учествовању на републичком такмичењу.

Хокеј је и женски спорт!

Датум: 23. Maj 2019 20:06 Категорија: Достигнућа

Ученица наше школе Ана Илић, већ пет година тренира хокеј на леду! Својом посвећеношћу и жељом за успехом, свакодневним тренирањем, својим залагањем и успесима које ниже, руши табуе да је хокеј резервисан само за дечаке. Поносни смо на њу!

Погледајте  снимак.