Достигнућа

турнир у фудбалу

Датум: 20. Maj 2019 21:51 Категорија: Достигнућа

20.05.2019. У организацији Ученичког парламента у нашој школи је одржан турнир у фудбалу. Ученици су били подељени у две категорије, пети и шести и седми и осми разред У великој борби финале су обезбедили у млађој категорији ученици 5-3 и 6-1 а у старијој 7-2 и 8-2. У узбудљивим финалним утакмицама победу у млађој категорији однела је екипа 5-3 у саставу - Вук Аџић, Вукашин Ковачевић, Драган Петровић, Александар Стевановић и Драгољуб Михајлов а у старијој категорији екипоа 8-2 у саставу -  Марко Одаловић, Милош Китановић, Марко Коризма, Марчело Антониони, Давид Суботић и Филип Драгељевић. Победници су добили пехаре и дипломе. Као најбољи стрелац турнира је проглашен Марко Коризма  8-2, док је диплому за фер-плеј добио Давид Суботић 8-2. Ученички парламент похваљује све учеснике јер је такмичење протекло у изузетно фер атмосфери и честита победницима.За организацију турнира и поштено суђење су били задужени  наставници физичког васпитања Бојан Васиљева и Снежане Драшковић као и руководилац Парламента Невенка Миливојевић.

Шта знаш о Црвеном крсту

Датум: 10. Maj 2019 21:57 Категорија: Достигнућа

У среду 8. маја 2019. године, Ана, Теодора, Петар  и Урош, ученици 4/2 одељења наше школе ( учитељица Сања Ступљанин), а предвођени  учитељицом из боравка  Олгицом Пантелић, учествовали су  у квизу "Шта знаш о Црвеном Крсту". Честитамо нашим другарима и уитељицама  на освојеном другом месту на нивоу општине Врачар.

,,Сто младих талената града Београда 2019"

Датум: 10. Maj 2019 13:12 Категорија: Достигнућа

Честитамо ученицима чије су ауторске песме објављене у књизи  Сто младих талената града Београда 2019.

Драгољуб Михајлов

Читам, па шта?

Датум: 10. Maj 2019 12:39 Категорија: Достигнућа

ЧИТАМ, ПА ШТА?

Поштовани учесници, библиотекари, учитељи, професори и родитељи, жири је донео одлуку о радовима који су се пласирали на градски ниво такмичења,
a међу њима су следећи ученици наше школе:

Милош Мудреновић, 3/3
Ружица Врељански 4/1
Марко Јелић 5/2
Александра Јанковић 8/2

Честитамо и срећно у наредном кругу такмичења!

Поносни смо на њих

Датум: 25. April 2019 08:24 Категорија: Достигнућа

ДЕМУС

Датум: 24. April 2019 11:57 Категорија: Достигнућа

Дана 15.4. ученици наше школе Лола Станковић, Нина Симовић, Дуња Јовић, Тара Субашић и Павле Максимовић
учествовали су на Градском такмичењу малих инструменталних састава у оквиру ДЕМУС-а у пратњи наставнице
музичке културе, Биљане Јаблановић. Освојили су прво место и остварили пласман на Републичко такмичење.
Желимо им пуно среће у даљем такмичењу. Честитамо!

КВИЗ ЧУВАРИ ПЛАНЕТЕ

Датум: 23. April 2019 11:49 Категорија: Достигнућа

КВИЗ ЧУВАРИ ПЛАНЕТЕ

22.04.2019. Ученички парламент наше школе је  и ове школске  године  учествовао у обележавању
Дана планете Земље. Чланови Парламента Константин Николић и Илија Бацић  су направили презентацију
о значају заштите природе и рециклаже,а након презентације организовали и квиз ЧУВАРИ ПЛАНЕТЕ
за ученике четвртог и петог разреда. После занимљиве борбе у знању у финале су се пласирали
представници 4-2 и 5-2. Питања о екологији, озонским рупама и ефекту стаклене баште су одлучили
овогодишњег победника, а то је екипа 5-2 у саставу: Јована Шибалић, Тамара Иветић, Андрија
Маркотић и Урош Степановић.
Свим учесницима честитамо и надамо се да су нешто ново научили
и да ће то пренети својим друговима. Подршку такмичарима су дале  наставнице Јована Мијић,
Данијела Чубелић, Тамара Васиљевић, педагог школе Невена Вагић и руководилац
УП Невенка Миливојевић. Ученички парламент је припремио похвалницу и за ученике
3-4 "СИНИШИНЕ РЕЦИКЛИНЦЕ" који су освојили треће место на такмичењу "НЕ ПРЉАЈ НЕМАШ ИЗГОВОР".

ГЕОГРАФИЈА - ГРАДСКО такмичење

Датум: 21. April 2019 21:31 Категорија: Достигнућа

На градском такмичењу из геофрафије, које је одржано 14.04.2019. године у ОШ "Бора Станковић" наши ученици
су остварили одличне резултате. Страхиња Парлић 8-2 и Михајло Сићовић 8-1 су освојили 1. место и пласман
на републичко такмичење
, док је Рајко Лапчевић 8-1 освојио 3. место. Нашим ученицима честитамо и желимо
срећу на републичком такмичењу, које се ове године одржава у ОШ "Јован Цвијић" у Зрењанину.

БИОЛОГИЈА - ГРАДСКО ТАКМИЧЕЊЕ

Датум: 20. April 2019 19:50 Категорија: Достигнућа

У Београду је 14.04.2019. одржано окружно/градско тамичење из
биологије у основној школи "Јован Поповић". Наш ученик Марчело
Антониони је освојио прво место са 99 поена и пласирао се на
републичко такмичење које ће се одржати у мају месецу на Биолошком
факултету.

Честитамооooo!!! (:

Не прљај, немаш изговор

Датум: 09. April 2019 22:16 Категорија: Достигнућа

Синишини рециклинци!

Ученици наше школе, одељења 3/4 су направили спот за конкурс Не прљај, немаш изговор! Текст песме су написали ученици, а за аранжман су се побринули родитељи и пријатељи. Најзаслужнији је Александар Матовић. Гласање за ваше фаворите почиње данас 9. 04. и траје до 18. 04.. Рад са највећим бројем гласова осваја 2500 евра за школу.Подржимо наше рециклинце.
Гласање се обавља на сајту    www.neprljajnemasizgovor.rs

Спот погледајте на нашој Фејсбук страни.

У посети су нам били и познати фудбалери и подржали су нашу акцију. Погледајте видео