ЗА РОДИТЕЉЕ БУДУЋИХ ПРВАКА

Датум: 01. Februar 2012 14:00 Категорија: Новости

Драге мајке и очеви,

Позивамо Вас да овог уторка после подне одвојите мало времена за себе и дођете у читаоницу „ОШ НХ Синиша Николајевић“! У читаоници нећете читати, али ћете учествовати у малој психолошкој школи родитељства. Уз заједнички и марљив рад можете научити како можете помоћи својој деци да се развију у здраве личности, како можете успешно деловати на њихово (и своје) понашање, а све то скупа помоћи ће Вам да учврстите свој родитељски идентитет и задовољство у тој важној животној улози.

Радионице за родитеље одржаће се у читаоници школе, сваког уторка од 18 часова до 19 часова, није потребно најавити се раније и није обавезно континуирано посећивање радионица.

Теме радионица са датумима одржавања

Прва радионица 21.04.2015. Родитељски васпитни стилови

Друга радионица 28.04.2015. Како разговарати са дететом- Умеће слушања

Трећа радионица 05.05.2015. Уважавање и неговање емоција

Четврта радионица 12.05.2015. Успоставити границе, како прихватити пораз, укључивање у групу, како се борити за оно што је праведно.

Пета радионица 19.05.2015. Како решавати сукобе и развијати самопоуздање

Шеста радионица 26.05.2015. Успешно растимо заједно

УПИС У ПРВИ РАЗРАД

Датум: 01. Februar 2012 14:00 Категорија: Новости

УПИС У ПРВИ РАЗРЕД
Упис у први разред Основне школе “НХ Синиша Николајевић“ за школску 2015/2016. годину обавиће се од 1. априла до 31. маја 2015. године.

У први разред уписују се деца рођена од 1. марта 2008. до 28. фебруара 2009. године.

Деца рођена од 1. марта 2009. до 31. августа 2009. године чији родитељи желе да она пођу раније у школу, уписују се у школу уз претходну проверу спремности за упис у школу.
У школу могу да се упишу и деца рођена пре 1. марта 2008. године која због болести или других оправданих разлога нису још уписана у школу.

Приликом уписа у први разред потребна су следећа документа:
– извод из матичне књиге рођених – оригинал или оверена фотокопија
– потврда о здравственом прегледу детета која се добија у дому здравља од лекара (педијатра)
– потврда о пребивалишту детета или родитеља (фотокопија) или лична карта једног родитеља (на увид)
(У школу могу даа се упишу и деца која не станују на територији наше школе)
Уверење о завршеном припремном предшколском програму родитељи ће доставити накнадно, када то уверење добију из вртића.

Упис се врши у секретаријату школе радним данима од 9,30 до 15 часова.