Ученички парламент - Новогодишњи базар и томбола

Датум: 12. Januar 2023 11:18 Категорија: Новости

Ученички парламент - Новогодишњи базар и томбола

Као и сваке године Ученички парламент наше школе организовао је Новогодишњи базар на коме су продавали
честитке које су сами правили.

Део новца је искоришћен за прављење пакетића за децу из прихватилишта а од другог дела су купљени
новогодишњи пакетићи за томболу ученика виших разреда.

Срећни добитници су Вучета Мркобрад из петог разреда,
Константин Ђорђевић из шестог разреда, Војислав Чолановић из седмог разреда и Милица Костић из осмог разреда.
Драго нам је да смо неком улепшали празнике а свима желимо пуно среће, здравља  и успеха у Новој 2023. години.

Ваш Ученички парламент

Захтев за упис у први разред школске 2023/24 године

Датум: 01. Januar 2023 13:27 Категорија: Новости

Захтев за упис у први разред школске 2023/24 године
(за децу која територијално не припадају школи)

Поштовани родитељи будућих ђака првака,

Школа  може да упише  дете са подручја друге школе, подношењем захтева родитеља/другог законског заступника најкасније до 01.фебруара 2023. године.
Обавештавамо вас да захтев односно исказивање интересовања за упис у нашу школу (за децу која територијално не припадају нашој школи, односно која имају пребивалиште на другој општини), можете обавити електронским путем попуњавањем захтева и слањем истог на мејл [email protected].
Школа је дужна да обавести родитеља/ другог законског заступника о одлуци по његовом захтеву најкасније до 30.априла 2023. године, а након сагледавања просторних и кадровских могућности којима располаже.
Сва остала обавештења која се тичу редовног уписа и заказивања тестирања преко портала е-управе биће благовремено постављена на сајту и огласној табли наше школе.

Спортска такмичења

Датум: 01. Januar 2023 13:19 Категорија: Новости

На Општинском такмичењу из фудбала ученице 7-8 разреда су освојиле друго место.

Наајслађи кућни љубимац

Датум: 20. Decembar 2022 10:40 Категорија: Новости

Резултати конкурса за најслађег кућног љубимца :

Дан школе- приредба 2022.

Датум: 13. Decembar 2022 18:16 Категорија: Новости

Међународни дан особа са инвалидитетом

Датум: 06. Decembar 2022 13:49 Категорија: Новости

3.12.2022. Међународни дан особа са инвалидитетом

Ученички парламент наше школе и одељење 7/4 су направили честитку од пластичних чепова и честитали 10. рођендан хуманитарној организацији "Чеп за хендикеп" са којом имамо дугогодишњу сарадњу.
Сваки чеп који сакупимо је велики допринос акцији која обезбеђује ортопедска помагала особама са инвалидитетом и чини им живот лакшим.  Убаци и ти чеп и помози.

КОНКУРС ЗА ДАН ШКОЛЕ

Датум: 05. Decembar 2022 15:41 Категорија: Новости

Драги ученици,

Тема овогодишње прославе Дана школе јесте Светско а наше. Тим поводом наша школа расписује ликовни и литерарни конкурс са следећим пропозицијама:

•         Литерарни радови могу бити написани у било којој форми (прича, песма, есеј) и откуцани у Word документу (doc или docx) фонтом Times New Roman, 12.
  •         Ликовни радови: слободна техника (дрвене бојице, фломастери, акварел или темпере; Блок број 4 или 5;
Рок за предају радова је 8. децембар. Радове предати код учитеља Новице (учионица 26).

Свим ученицима желимо пуно успеха!

Тим за културну и јавну  делатност школе

Конкурс Ученичког парламента

Датум: 20. Novembar 2022 21:26 Категорија: Новости

16. новембар – Међународни дан толеранције

Датум: 20. Novembar 2022 18:31 Категорија: Новости

16. новембар – Међународни дан толеранције

Представница Ученичког парламента Тамара Милојевић 6/3 урадила је  едукативни пано за Међународни дан толеранције
и подстакла све да схвате важност прихватања различитости.

„Толеранција је поштовање, прихватање и уважавање богате разноликости култура у свету, наших облика изражавања и начина да будемо људи.“

Генерална скупштина УН је 1996. године усвојила Резолуцију 51/95 којом је 16. новембар проглашен Међународним даном толеранције. Ова акција је уследила након усвајања Декларације о принципима толеранције од стране држава чланица UNESCO-а 16. новембра 1995. Између осталог, Декларација потврђује да толеранција није ни попустљивост ни равнодушност. То је поштовање и уважавање богате разноликости култура нашег света, наших облика изражавања и начина да будемо људи. Толеранција признаје универзална људска права и основне слободе других. Људи су природно разнолики; само толеранција може да обезбеди опстанак мешовитих заједница у сваком региону земаљске кугле.

Палеонтолог на часу географије

Датум: 14. Novembar 2022 12:05 Категорија: Новости

9.11.2022.
 Палеонтолог на часу географије

Час географије у одељењу 8/3 посетила је Палеонтолог Геолошког завода Србије Славица Ђајић, бака од ученика Луке Ђајића . На занимљив начин упознала је ученике са занимањем палеонтолог и објаснила им да се она у оквиру свог посла бави науком о развоју живота на Земљи, древних биљака и животиња заснованим на фосилима, које је овог пута  донела и показала деци. Сем фосила могли су да виде и стене које су заступљене у нашој земљи  а којим се бави наука која је повезана  са палеонтологијома то је геологија. Посебно се осврнула на значај очувања животне средине и колико је важно да свако од нас преузме одговорност да би свима било боље и да би живели у здравом окружењу.  Наставница географије Невенка Миливојевић и цело 8/3 су се захвалили гошћи на дивном предавању и узорцима стена које је поклонила за нашу збирку.

"Када све дрвеће буде посечено,
 када све животиње буду изловљене,
 када све реке буду загађене,
 када ваздух више не буде за дисање,