ИГРЕ БЕЗ ГРАНИЦА

Датум: 20. Maj 2016 11:33 Категорија: Новости

У петак, 13. маја 2016. године, у ОШ "Свети Сава" организовано је такмичење у играма без граница за све ученике врачарских школа. Спортских дух и лепо расположење понели смо из школе, а вратили се са победама. Наши прваци освојили су треће место, а другаци друго место и титулу за нај тим турнира. Браво!

Слике са такмичења можете погледати на:

Крос РТС-а

Датум: 13. Maj 2016 23:29 Категорија: Новости

На данашњем кросу  РТС- а учествовали су ученици  три одељења  4/2, 3/2, и 8/3.   У трци дечака постигнути су следећи резултати:
прво место-  Лука Влаховић 4/2 ,
друго место -  Војин Коковић 3/2,
треће место је заузео Павле Рокић  4/2
У трци девојчица  прва три места су  освојиле ученице  млађих разреда:
прво место -  Крнета Барбара 4/2,
друго место- Мемиши Ирена 4/2
треће место-  Нина Вукић 3/2.

III-3 у посети школској библиотеци

Датум: 13. Maj 2016 11:58 Категорија: Новости

Данас, 13. маја 2016. године, ученици III-3 посетили су школску библиотеку. Ученици су читали књиге, размењивали мишљења о прочитаном и једни другима препоручивали књиге за читање.

Бесплатни уџбеници за 2016/2017. годину

Датум: 13. Maj 2016 10:34 Категорија: Новости

Поштовани родитељи,
Обавештавамо Вас да су у току активности Министарства просвете, науке и технолошког развоја у процесу реализације пројекта Бесплатни уџбеници за школску 2016/2017. годину.
Министарство припрема акт Владе у вези са пројектом у оквиру којег ће највећи део средстава бити утрошен за финансирање набавке и доделу уџбеника за ученике кориснике новчане социјалне помоћи.
Заинтересовани родитељи, односно старатељи требало бида се пријаве одељењском старешини најкасније до 17. маја 2016. године.
Поред пријаве за бесплатне уџбенике, родитељи би требало да доставе школи потврду надлежног органа социјалне заштите о томе  да су  корисници новчане социјалне помоћи, као и писану сагласност да школа може да обрађује те податке, најкасније до 10. јуна 2016. године. Ученици родитеља који не доставе потврду неће моћи да добију бесплатне уџбенике.

Светски дан оријентиринга

Датум: 12. Maj 2016 17:44 Категорија: Новости

Педесет ученика наше школе од петог до осмог разреда са наставницом географије Невенком Миливојевић учествовало је на обележавању Светског дана оријентиринга на Врачару. Манифестација се одржавала у парку мира Јелене Шантић - Светозарац - Неимар под покровитељством Министарства омладине и спорта и  Орјентиринг савеза Србије а тренинг је спровело Планинарско друштво "Победа". Ученици су научили шта је оријентиринг и учествовали у такмичењу где су најбољи резултат у свим категоријама оствариле Андреа Ибрахимпашић и Елена Мартиновић ученице 7/2. Одличне резултате су остварили и ученици, петих разреда Рајко Лапчевић и Никола Звјер, као и Милош Китановић и Константин Николић од дечака, а од девојчица Јелисавета Тепавчевић и Ања Тришић, као и Миа Пољак и Катарина Митровић. Деца су се лепо дружила и што је најважније нешто ново научила.

ПОГЛЕДАЈТЕ  СЛИКЕ У ГАЛЕРИЈИ

Дружење са Јасмином Малешевић

Датум: 11. Maj 2016 12:27 Категорија: Новости

Данас, 11. маја 2016. године, нашу школу је посетила Јасмина Малешевић, писац за децу и одрасле.  Јасмина је ученицима другог разреда представила своју књигу "Мачкасте приче".  Маштом смо отишли у Фантомград, град у коме живе мачке,  јунаци ове занимљиве књиге. Када су се упознали са догодовштинама главних јунака, ученици су добили задатак да обоје насловну страну књиге, а потом да саставе песму, кројећи стих по стих. Осмех  на лицима наших другака довољан је доказ да су уживали у књижевном сусрету.

Обавештење о упису у средњу школу

Датум: 09. Maj 2016 16:35 Категорија: Новости

Драги наши осмаци,
Објављен је План уписа одељења у средње школе за школску 2016/2017. годину, са чијим садржајем, као и календаром  активности за спровођење завршног испита за школску 2015/2016. годину и упис у средњу школу 2016/2017. се можете упознати у делу : упис/упис у средњу школу.
(Подаци преузети са сајта Министарсва просвете, науке и технолошког развоја (http://www.mpn.gov.rs/srednje-obrazovanje/plan-upisa/)).

ОТВОРЕНА ВРАТА

Датум: 06. Maj 2016 21:06 Категорија: Новости

ОТВОРЕНА ВРАТА
за родитеље ученика  старијих разреда
одржаће се у
СРЕДУ   -  11. 05. 2016.
од  16   до  18 часова

Победници Ускршњег турнира у малом фудбалу!!!

Датум: 28. April 2016 07:48 Категорија: Новости

Ученици првог разреда наше школе су у среду 27. априла 2016. године учествовали на Ускршњем турниру у малом фудбалу у Основној школи „Душан Дугалић“. У конкуренцији шест врачарских школа и једне гостујуће школе са Звездаре, наши прваци су освојили прво место! Уз здушно навијање другова са трибина, пехар победника у школу су донели: Василије Биришић, Вукашин Десивојевић, Сава Костандиновић Лазар Симетић, Петар Кнежевић, Павле Николић, Вук Самарџић, Лазар Јевтић, Јован Керкез и Немања Парлић. Победнике су у дворишту школе дочекали и поздравили овацијама њихови другови. Честитамо!!!

Погледајте слике у Галерији

Васкршње чаролије

Датум: 26. April 2016 21:20 Категорија: Новости

У организацију ,,Пријатељи деце Врачара,, 26.04.2016. одржана је манифестација Васкршње чаролије на Цветном тргу. Ученици наше школи подељени у две групе, млађи и старији узраст исказали су своју машту и умеће осликавајући јаја. Наша школа заузела је треће место по оцени стручног жирија. Честитамо!