Парламентаријада мај-јун 2017.

Датум: 17. Maj 2017 22:36 Категорија: Новости

Парламентаријада мај-јун 2017.
У уторак 16.маја '17. на иницијативу чланова ђачког парламента, а уз несебичну помоћ и организацију проф. географије и грађ.васпитања Невенке Миливојевић и наставника вер.наставе М. Рудића, отпочео је фестивал обнове несвакидашњих и заборављених дечијих игара. Тако су се ученици 6.разреда надметали у дисциплинама развлачења конопца са бовом, скок у даљ из места, штафета 3х100м и штафета са новинама 3х100м. Победници по наведеним дисципилинама су: Лазар Бутулија (конопци) који је победио Тамару Шијачић у финалу, Јован Поповић - скок у даљ, штафета обична Марчело Атониони, Марко Одаловић и Филип Драгељевић. Штафета новине - Рајко Лапчевић, Марчело Антониони, Марко Радовановић. Позивамо вас да вашим предлозима допринесете бројности нових дисциплина, како би фестивал који траје до краја школ.год. био што богатији и динамичнији, те како бисмо и догодине наставили започету традицију.

Дан птица и дрвећа

Датум: 17. Maj 2017 22:27 Категорија: Новости

10. мај се свуда у свету обележава као светски Дан птица и дрвећа.
 Изложбом ликовнх радова ученика петог и шестог разреда, желели смо  да пробудимо свест и скренемо пажњу на њихов значај.

Отворена врата

Датум: 16. Maj 2017 21:36 Категорија: Новости

ОТВОРЕНА ВРАТА
за родитеље ученика  старијих разреда
одржаће се у
СРЕДУ   -  17. 05. 2017.
од  16   до  18 часова

Професионална орјентација

Датум: 06. Maj 2017 13:09 Категорија: Новости

03.05.2017.

Ученици осмог разреда наше школе са наставницом географије Невенком Миливојевић, посетили су Републички завод за статистику и присуствовали занимљивом предавању о попису становништва и демографској статистици у Републици Србији. Такође су у оквиру професионалне орјентације коју је организовао Ученички парламент сазнали које средње школе могу да се упишу да би касније могли да раде у Заводу за статистику. Захваљујемо се нашим љубазним домаћинима , а посебно Александри Јовановић родитељу наше ученице Катарине Јовановић 5-2.

Кључеви Белог града

Датум: 05. Maj 2017 21:48 Категорија: Новости

26.04.2017
Ученице петог разреда наше школе су са наставницама Миленом Ракић и Невенком Миливојевић посетиле  изложбу "Кључеви Белог града" на Калемегдану,  поводом 150 година од турске предаје кључева града кнезу Михаилу Обреновићу - 1867. године

У биоскопу!

Датум: 05. Maj 2017 21:39 Категорија: Новости

Ученици 5/2 са одељењским старешином Невенком Миливојевић гледали су заједно филм "Мали шеф" у биоскопу , дружили се и радили на заједништву у оквиру одељења.

Екскурзија седмог разреда

Датум: 05. Maj 2017 21:12 Категорија: Новости

Ученици седмог разреда су  провели 28. и 29. мај на екскурзији.  Весела атмосфера је почела од раног јутра и наставила се до  повратка у Београд.  Ученици су имали прилику да посете манастир Благовештење , након чега  су  пријатно поподне провели на Златибор,у а у касним поподневним часовима  сместили се у коначишту у  Кремни, малом месту из кога су потекли чувени пророци Тарабићи.  Ту су имали прилику да проведу пријатне вечерње сате у природи.  Следећег дана уследио је одлазак у Дрвенград  и вожња ћиром музејско туристичком железницома- Шарганска осмица.

Све слике можете погледати у Галерији

Најјаче и најлепше Васкршње јаје

Датум: 19. April 2017 21:02 Категорија: Новости

Традиционално школско надметање у куцању Васкршњим јајима протекло је радосно и у духу празника, победник је ученица II1 разреда Ружица Врењански,
2. Место Петар Кнежевић II2, 3. место Андреа Грујић III1. Такође одржана је и избор најлепше осликаног јајета, победница Марија Савић IV2. Све вас поздрављамо уз радосни поздрав Христос Васкрсе - Ваистино Христос Васкрсе!

Ускршње радионице

Датум: 12. April 2017 21:35 Категорија: Новости

УСКРШЊЕ РАДИОНИЦЕ
Волимо све прилике у којима можемо да покажемо креативност, па смо и ове године с радошћу организовали радионице поводом Ускрса. Осликавање ускршњих јаја, цртање ускршњих честитки и прављење ускршњих украса били су главна забава ученика млађих разреда . Ученици 2/2 су са својом учитељицом Олгицом продавали све рукотворине настале на радионици у холу школе током прошле недељу .

Ученици II3 били су вредни са својим учитељицама Миланом Митић и Даницом Михајловић. Донели су све што су имали и што је могло да послужи за украшавање јаја, корпица и магнета. Вредне руке другака направиле су веома лепе украсе и аранжмане. Остале слике погледајте у Галерији!

Ученици 3/2 су свим наставницима данас уручили ускршње честитке које су посебно за њих правили са својим учитељицама. Сви заједно желе свима срећне и пријатне ускршње празнике!

ПРОБНИ ЗАВРШНИ ИСПИТ

Датум: 05. April 2017 20:11 Категорија: Новости