Дежурни ученици

Датум: 13. Oktobar 2017 21:54 Категорија: Новости

Поштовани ученици и родитељи,
На предлог Тима за заштиту ученика започета је, као што се обавештени на почетку школске године, процедура  за измену  постојећих Правила понашања у ОШ НХ Синиша Николајевић (можете погледати у одељку Документа). Предлог задужења дежурних ученика можете погледати овде. Позивамо вас да своје предлоге и сугестије доставите својим представницима у Савету родитеља (родитељи), односно члановима Ученичког парламента (ученици).

Дечија недеља

Датум: 13. Oktobar 2017 21:43 Категорија: Новости

Током Дечије недеље и у нашој школи су одржане разне радионице и  украшени панои. Током једне деца су користила глагољицу, а израђен је и пано  поводом Светског дана  животиња, који су ученици обележили цртајући животиње на часовима ликовне културе.

Дечја недеља

Датум: 13. Oktobar 2017 21:31 Категорија: Новости

У оквиру обележавања  Дечје недеље, библиотека Растко Петровић је  организовала разне радионице. Ученици трећег разреда су учествовали у радионици  Оригами.

Нови закон

Датум: 11. Oktobar 2017 21:11 Категорија: Новости

Поштовани родитељи и ученици,
  најновији Закон о  основама система образовања и васпитања који  је ступио на снагу 7.10 2017. године можете погледати  овде.
ЗАКОН О ОСНОВАМА СИСТЕМА ОБРАЗОВАЊА И ВАСПИТАЊА  2017.

Ученици трећег разреда на „Дечјој пијаци“

Датум: 03. Oktobar 2017 19:53 Категорија: Новости

У оквиру обележавања Дана европске баштине ЈКП „Градске пијаце“ у сарадњи са Градском општином Врачар у суботу 30.9.2017. године организовали су манифестацију „Дечја пијаца“.
Нашу школу представили су ученици трећег разреда са својим учитељицама Сањом Игњатовић и Миланом Митић.
На пијачној тезги наше школе изложили смо производе наших трћака – „тегле“ са зимницом, јесење медаљоне, рамове за слике, јесење пејзаже, маске... Наши ученици одлично су се снашли у улози малих трговаца, а шесторо ученика се представило рецитовањем.
Простор на пијаци је оживео на несвакидашњи начин. Био је испуњен дечијим осмесима и гомилом одраслих заинтересованих пролазника и купаца. Поред родитеља и наставника „Дечија пијаца“ је нарочито привукла пажњу наших старијих суграђана, којима су мали трговци били веома симпатични.
За крај овог предивно проведеног дружења пуштане су дечије песме, а мали продавци и рецитатори изашли су на бину да уз музику и игру употпуне дечији дан на Каленић пијаци.

На излету

Датум: 03. Oktobar 2017 19:33 Категорија: Новости

Једнодневни излет на фарми „Стари Тамиш“ и посета Народној башти у Панчеву
Ученици млађих разреда наше школе су са својим учитељима у среду 27.9.2017. године имали јединствену прилику да уживају у чарима природе на фарми и у парку у Панчеву, изграђеном 1829. године. Деца су се на фарми обишла ергелу коња и упознала се са расом липицанера. Уз пратњу и предавања стручних лица обишли смо фарме крава, оваца, беби фарме, мини зоо врт, језеро са лабудовима, моркама, паткама, гускама и кокошкама, музеј коњских запрега и хале са техничком механизацијом. Циљ је био да гледајући деца уче о пољопривреди, приближе се природи и упознају се са ланцем органске, здраве производње. У Народној башти у Панчеву наши ученици су се опустили у природном амбијенту и уживали у игри и актиностима које су предводили спортски аниматори. Колико је било лепо сведочи чињеница како је свима време пролетело у забави и лепом дружењу.
Слике погледајте у Галерији
.

Ноћ истраживача

Датум: 03. Oktobar 2017 13:18 Категорија: Новости

29.09.2017 Ученици седмих разреда у оквиру Географске секције са наставницом географије Невенком Миливојевић посетили су "НОЋ ИСТРАЖИВАЧА". Тема Ноћи истраживача су биле миграције идеја и знања у свим правцима. Ученици су истраживали, надметали се, изводили огледе а и забављали се  кроз учење. Најзанивљивија им је била  друштвена игра  cortex challange где су се у радионици научниче не љути се наше две ученице Ања Тришић и Јелисавета Тепавчевић успеле да победе научника.  Види слике у Галерији.

Чишћење школског дворишта

Датум: 29. Septembar 2017 14:40 Категорија: Новости

У оквиру манифестације Дани европске баштине, Градска општина Врачар, ЈКП "Градска чистоћа", ЈКП "Зеленило - Београд" и ЕКО ПАТРОЛА су у сарадњи са школама на територији Врачара организовали 27. 09. 2017. године "Дан чишћења Врачара", па се и наша школа прикључила овој акцији. Ученици 5-1, 5-2, 7-2 и 8- 1 са наставницама Горданом Нешић, Дубравком Маровић и Невенком Миливојевић уз велику помоћ домара Зорана Шиљеговића, сређивали су своје школско двориште и парк преко пута школе. Ученици су уживали у физичком раду, лепом времену и уређеној околини. Схватили су и значај очувања животне средине која би била много боља када би се сви потрудили и чували је више. Фотографије пре и после чишћења ће бити добар подсетник шта је боље и лепше.  Погледајте слике у Галерији.

Посета Музеју Николе Тесле

Датум: 29. Septembar 2017 14:06 Категорија: Новости

У оквиру манифестације Дани европске баштине ученици 6-2 са одељењским старешином Невенком Миливојевић су 26. 09. 2017. посетили Музеј Николе Тесле. Видели су велики број личних предмета које је Тесла користио током свог живота, као и Теслину личну архиву. Ученицима су се највише допали Теслини изуми из области електротехнике и машинства и презентација музејских експоната - Теслин калем, модел бродића на даљинско управљање, "Колумбово јаје.

Бајке детињства

Датум: 29. Septembar 2017 13:59 Категорија: Новости

Од 12.- 15. септембра 2017. године у Београду је организован фестивал руског филма "Бајке детињства". Ученици наше школе од 3.-6. разреда  су са својим наставницима  одгледали две пројекције у омладинском позоришту "Дадов" и упознали се са руским језиком и традицијом те земље