Датум: 26. Mart 2018 22:23 Категорија: Новости

ОТВОРЕНА ВРАТА ШКОЛЕ
Родитељски састанак за све родитеље који планирају да упишу  дете у нашу  школу, у први разред 2018-2019.
четвртак  29. 03. 2018. у 18,00 часова

Датум: 20. Mart 2018 14:14 Категорија: Новости

четвртак  29. 03. 2018. у 18,00 часова

Отворена врата од 1. до 8.разреда

Датум: 20. Mart 2018 14:10 Категорија: Новости

Отворена врата
за родитеље  свих ученика  од 1. до 8. разреда,
одржаће  се
у четвртак   22. 03. 2018.
од 16,00 -18,00

20. МЕЂУНАРОДНИ ЗИМСКИ ФЕСТИВАЛ ДЕЧИЈЕ РЕКРЕАЦИЈЕ

Датум: 07. Mart 2018 21:06 Категорија: Новости

20. МЕЂУНАРОДНИ ЗИМСКИ ФЕСТИВАЛ ДЕЧИЈЕ РЕКРЕАЦИЈЕ
Организатор Асоцијација спорт за све

Група ученика врачарских основних школа боравила је недељу дана на Копаонику у хотелу Јуниор. Провели су дивне дане у дружењу са вршњацима из Штрпца, Херцег Новог и Љубљане. Учествовсли су у тимским и индивидуалним спортовима, радионицама и вечерњем програму.
Пратилац групе била је наставница Нирвана Ћућуз.
Хвала општини Врачар. Надамо се учешћу и догодине.

На Сајму туризма

Датум: 24. Februar 2018 18:07 Категорија: Новости

22.02.2018. Чланови Географске секције наше школе са наставницом географије Невенком Миливојевић посетили су Сајам туризма "Одмор те чека". Уживали су у презентацији најатрактивнијих дестинација у нашој земљ, као  и у иностранству. Партнер ове године на сајму је Грчка, која је и најтраженија дестинација наших туриста. Ученици су се упознали са природним и културно-историјским потенцијалима свих држава учесница , али смо се сви сложили да су се и ове године у најлепшем светлу представили градови из наше земље . Слике  погледајте у Галерији.

Новогодишњи баскет

Датум: 08. Januar 2018 11:59 Категорија: Новости

27.12.2017. Ученички парламент је  уз помоћ наставника  физичког васпитања организовао Новогодишњи баскет турнир где су учествовали ученици седмог и осмог разреда. у неизвесном финалу победу је однела екипа Чикага над фаворизованом екипом Ћевапа. Треће место су освојили Печени хлебови .Прва три места су добила дипломе а победници и велику чоколаду коју су касније сви поделили у веселом расположењу.

Новогодишњи базар

Датум: 08. Januar 2018 11:51 Категорија: Новости

И  ове године  је  у холу школе организован Новогодишњи базар са продајом честитки које су ученици правили. Један део новца,  који је Ученички парламент  задрадио, је  искоришћен за прављење пакетића за децу из Свратишта,  а остатак ће бити искоришћен за  испраћај овогодишњих осмака.

Пакетићи за децу из Свратишта

Датум: 08. Januar 2018 11:40 Категорија: Новости

29.12.2017. Ученички парламент и Црвени крст наше школе уз помоћ наставница Олгице Пантелић и Невенке Миливојевић је током децембра месеца организовао хуманитарну акцију сакупљања слаткиша, играчака, књига и одеће за Свратиште за децу улице.Акцији су се одазвали многи ученици , па им се овим путем захваљујемо. Направљено је више од 60 пакетића по које су дошли запослени из Свратишта и захвалили се у њихово име.

НОВОГОДИШЊА ПОРОДИЧНА РАДИОНИЦА

Датум: 24. Decembar 2017 18:16 Категорија: Новости

НОВОГОДИШЊА ПОРОДИЧНА РАДИОНИЦА
У четвртак 21.12.2017. године учионица III3 подсећала је на кошницу пуну пчела радилица. Из ње је допирао смех, музика и весело чаврљање, а завирити у њу било је право уживање. Атмосфера је била празнична и пријатна. Родитељи су се са својом децом вредно трудили да направе новогодишње венце. Сви су задатак схватили озбиљно, а на лицима се видело задовољство и уживање. Тиме је и циљ ове радионице био максимално испуњен – да сви заједно оживимо и осетимо празничну атмосферу, кроз дружење и забаву. Браво за све учеснике радионице!!!

Посета Вуковој задужбини

Датум: 24. Decembar 2017 18:07 Категорија: Новости

Ове године се обележава 230 година од рођења Вука Караџића и 30 година Вукове задужбине. Тим поводом  одељење 7/2 је 21.12.2017. са одељењским старешином посетило Вукову задужбину. Упознали смо се са прелепим здањем и ентеријером некадашњег Министарства просвете и културе. Активно смо учествовали у разговору о Вуковом лику у делу.