"Raciklaža za početnike"

Датум: 05. Novembar 2023 19:59 Категорија: Новости

Učenici 3/3 učestvovali su u tročasovnim radionicima "Raciklaža za početnike". Radionice je realizovala Cepora u saradnji sa GO Vračar. Interaktivnim pristupom učenici su prošli edukaciju o načinu razvrstavanja otpada. Naučili su i koliko je vremena potrebno da se pojedini materijali razgrade u prirodi. Na kraju uspešno završenih radionica dobili su poklon, Planetka-maskotu odeljenja!

Pogledajte i video na linku: Reciklaža za početnike

Pozorište "Čarapa"

Датум: 05. Novembar 2023 19:47 Категорија: Новости

Učenici trećeg razreda su danas 2.11. prisustvovali pozorišnoj predstavi u organizacija pozorišta "Čarapa" uz slogan limenkica ulaznica! Svaki đak doneo je 5 limenki u zamenu za ulaznicu. Projekat podržala GO Vračar!

Школски сајам књига

Датум: 29. Oktobar 2023 08:38 Категорија: Новости

У нашој школи је и ове године одржан  Школски сајам књига. Пошто се ове године навршава  80 година од када је написан Мали принц и наш сајам  је одржан под слоганом  "Мали принц2.  Ученици су  26. и 27. октобра на својим стандовима продавали књиге, а Ђачки парламант  на свом штанду  је , поред књига, продавао и предивне букмаркере са цитатитма из Малог принца које су ученици направили и украсили. Нека одељењња су израдила предивне паное испред својих учионица.  Велики број књига је поклоњен библиотеци, која је захваљује одељењским заједницама  и наставницима на поклонима. Овим путем је поново обогаћен библиотечки фонд популарним књигама за млађи узраст али и  лектиром за све узрасте.

Светски дан хране 2023

Датум: 21. Oktobar 2023 17:48 Категорија: Новости

У понедељак 16. октобра  и уторак 17. октобра обележен је Светски дан хране. Ученици нижих и виших разреда су  оранизовали продајну изложбу  хране у холу школе.  Централно место у холушколе заузео је штанд  Ученичког парламента који  је имао слоган  ВОДА ЈЕ ЖИВОТ, ВОДА ЈЕ ХРАНА. На  часовима одељењских старешина се разговарало о несташици хране у неким деловима света и  о великој количини хране која се баца   у неким другим земљама. Шта учинити? Како да сви имамо основну људску потребу - храну и како да је  ценимо и не расипамо.  Слике ће вам пренети бар делић атмосфере са нашег сајма.

IGRA ŽIVOT ZNAČI

Датум: 06. Oktobar 2023 14:00 Категорија: Новости

IGRA ŽIVOT ZNAČI Učenici II razreda su 4.oktobar, proslavili igrom. Prvog časa su se nadmetali u ementarnim sportskim igrama.
Drugog su se razmenjivali igračkama na Drangulijadi. Na ostalim časovima toga dana, pravili su životinjice i upotrebne predmete od prirodnog materijala.
Za kraj - interpretirali su svoje ORIGINALNE igre. I mogli smo da se igramo još.

SVETSKI DAN UČITELJA

Датум: 06. Oktobar 2023 13:51 Категорија: Новости

5.10. SVETSKI DAN UČITELJA Učenici 3/3 su iz šešira izvlačili imena učitelja koji rade u nastavi, a zatim su ih crtali.
Zanimljivo je videti kako oni nas vide. Koliko su učenici bili uzbuđeni što nas crtaju, toliko su i učitelji bili iznenađeni prikazom na panou

Drangulijda

Датум: 06. Oktobar 2023 13:42 Категорија: Новости

4.10. Tematski dan "Igra je ozbiljna stvar"! Drangulijda je organizovana za učenike nižih razreda.
Imali smo goste, predškolce vrtića "Bubamara" i "Rodini đaci". Vežbanjem socijalnih i komunikacijskih veština razmenili su igračke.

Pogledajte i video.

"Kredovizijа"

Датум: 06. Oktobar 2023 13:31 Категорија: Новости

6.10. U okviru Dečije nedelje organizovali smo "Kredoviziju". Učenici su u školskom dvorištu crtali na temu " Veliko srce dece Srbije".
Temu Dečije nedelje prilagodili smo našem odeljenju "Sva srca trećeg tri". Učenici su crtali svako po jedno srce.
U njemu su upisivali ime druga/drugarice koji se nalazi s njihove leve strane. Svako dete jedno srce
!

Народно градитељство и занати

Датум: 24. Septembar 2023 19:41 Категорија: Новости

Ученици  шестог разреда наше школе су у петак  15.09. 2023, у пратњи наставница Милене Ракић и Миљане  посетили Завод за заштиту споменика културе града Београда и учествовали у   радионици едукативног пројекта "Наслеђе за децу" са темом  Народно градитељство и занати  коју је завод реализовао  у сарадњи са Националном асоцијацијом за старе  и уметничке занате и домаћу радиност  " Наше руке" а све у оквиру манифестације Дани европске баштине.

Више слика погледајте у Галерији.

Наруквице пријатељства

Датум: 13. Septembar 2023 15:40 Категорија: Новости

У  оквиру тематке наставе,  Моја школа мој други дом, која је реализована  прошле недеље у нашој школи, одржано је много интересантних часова, радионица. Један од њих је била радионица  Наруквица паријатељства . Ученици 2/2 су заједно са ученицима  6/3 плели наруквице пријатељства дружећи се у једној радној атмосфери. И ништа без помоћи и ангажовања учитељице Мире Копривице, Милене Ракић и Слађане Ђујић наставница техничког васпитања
.

Више слика  погледајте у Галерији.